عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی: احزاب شورای عالی اصلاح طلبان با اضافه شدن نهضت آزادی‌ها مخالف بودند

نمازی درباره انتقادات وارده به اعضای ترکیب جدید شورای عالی که زمزمه‌های استعفای عارف را مطرح کرده است، تصریح کرد: عارف به این انتقادات، اعتراض داشت و اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، او را به صبوری دعوت کردند. به گزارش سایت مدآرا: علی محمد نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به ادامه کار […]

نمازی درباره انتقادات وارده به اعضای ترکیب جدید شورای عالی که زمزمه‌های استعفای عارف را مطرح کرده است، تصریح کرد: عارف به این انتقادات، اعتراض داشت و اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، او را به صبوری دعوت کردند.


به گزارش سایت مدآرا: علی محمد نمازی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی با اشاره به ادامه کار شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان اظهار کرد: وقتی پارلمان اصلاحات تصویب شود، وظایف شورای عالی سیاستگذاری بر عهده پارلمان گذاشته می‌شود.

وی افزود: زمانی که پارلمان اصلاحات شکل بگیرد، وظایف شورای عالی از جمله انتخابات، ائتلاف‌ها به عهده خود پارلمان خواهد بود اما انحلال شورای عالی به نظر رئیس اصلاحات بستگی دارد.

نمازی در خصوص انحلال شورای عالی بعد از تصویب پارلمان اصلاحات گفت: بعد از تصویب پارلمان کار شورای عالی به پایان می‌رسد که وظایف کنونی شورای عالی بر عهده پارلمان گذاشته می‌شود و زمانی که وظایفی نداشته باشد ادامه کار آن منوط به تعریف وظایف جدید است.

عضو شورای مرکزی مجمع نمایندگان ادوار درباره ادغام پارلمان اصلاحات با شورای عالی سیاست‌گذاری تصریح کرد: پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد که هر حزب باید ۱۵ نفر، هنرمندان، نمایندگان ادوار و … را برای پارلمان اصلاحات معرفی کند. شاید اعضای شورای عالی در پارلمان باشند و شاید هم نباشند، بنابراین احتمال ادغام پارلمان با شورای عالی و اینکه پارلمان اصلاحات نهاد بالادستی اصلاح‌طلبان  شود، وجود خواهد داشت.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در مورد به تصویب رسیدن طرح پارلمان اصلاحات ادامه داد: پیش‌نویس پارلمان اصلاحات به احزاب داده شده و فرصتی به احزاب برای ارائه نظرات خود داد‌ه‌اند که دوباره پیشنهادات را بررسی کنند و اگر نیاز به تغییرات باشد اعمال شود.

عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در ارتباط با موقتی بودن اعضای ترکیب جدید شورای عالی سیاستگذاری تاکید کرد:  ترکیب جدید موقتی نیست اما وقتی پارلمان تصویب شود، وظایف شورا به پارلمان منتقل می‌شود.

وی درباره انتقادات وارده به اعضای ترکیب جدید شورای عالی که زمزمه‌های استعفای عارف را مطرح کرده است، تصریح کرد: عارف به این انتقادات، اعتراض داشت و اعضای شورای هماهنگی جبهه اصلاحات، او را به صبوری دعوت کردند.

نمازی در خصوص اضافه شدن سه نفر از اعضای حزب سابق نهضت آزادی به ترکیب جدید شورای عالی خاطرنشان کرد: عارف درخواست اضافه کردن این سه نفر را داشتند و بقیه احزاب مخالف اضافه کردن این سه نفر بودند که تعدادی از احزاب با کار عارف مخالفت کردند./ باشگاه خبرنگاران