کد خبر : 294456
انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - 15:20
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: مدعی‌العموم باید به ماجرای کاظم صدیقی ورود کند

نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم گفت قوه قضائیه باید به ماجرا و پرونده کاظم صدیقی ورود کرده و به مردم توضیح بدهد.

نماینده مجلس: مدعی‌العموم باید به ماجرای کاظم صدیقی ورود کند

به گزارش سایت خبری مدارا، دیدبان نوشت: احمد علیرضابیگی، نماینده مجلس در ارتباط با ماجرای حوزه علمیه ازگل و کاظم صدیقی گفت: به جای احترام به حقوق مردم و قانون، امام جمعه تهران را که خودش قبول دارد مرتکب خطا شده و ابتدا هم گفته امضای من را جعل کردند و سپس با مشاهده ویدیویی که ایشان خودشان رفته و امضا کرده و به ناحق بیت المال را به نام خودش سند زده است، اعلام می‌کند که متوجه نشدم و اشتباه کردم. حال با وجود این اشتباه باز او به عنوان نماد دیانت و دلبستگی به جمهوری اسلامی پیش نماز می‌شود. چه کسی به او چنین اجازه‌ای داده است؟ طبیعتا اینها خطاهای فاحشی است که از نظر مردم نمی‌تواند دور بماند.»

نماینده مردم تبریز در مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی براینکه علت لجبازی با مردم بر سر موضوعات حساسیت برانگیز چیست، گفت: «در خوشبینانه‌ترین نگاه محاسبه غلط است و در بدبینانه‌ترین شرایط، اینگونه اقدامات و برخوردها را ناشی از نفوذ می‌دانم. یعنی نفوذ دارد این شرایط را ایجاد می‌کند تا پشتوانه انقلاب اسلامی را از مردم تهی کند.»

این نماینده مجلس درخصوص علت عدم ورود دادستانی به عنوان مدعی العموم به موضوع حجت‌الاسلام صدیقی، خاطرنشان کرد: «این را باید خودشان پاسخ دهند اما آنچه به ما نمایندگان مردم مربوط است، این است که یک امر شبهه داری پیش آمده که باید مورد رسیدگی قرار گیرد. ایشان اعلام کرده است که دچار خطا و غفلت شده و سند را نخوانده امضا کرده ولی به جهت قانونی جرم واقع شده است. اینکه جرم واقع شده، مدعی العموم باید وارد شود. این امتحان سختی است که دستگاه قضایی در معرض آن قرار گرفته است.»

علیرضابیگی در پاسخ به اینکه آیا دستگاه قضا از این امتحان با موفقیت عبور خواهد کرد، گفت: «نمی‌توانیم پیش‌داوری کنیم. بالاخره دستگاه قضایی تنها پناهگاه مردم ستم دیده در دفاع از حقوق‌شان است. به ویژه در موضوعی که خاطی قبول دارد که مرتکب خطا شده است و باید رسیدگی شود که آیا عناصر سه‌گانه وقوع جرم موجود بوده یا نبوده است.»

اخبار مرتبط:
رهبر انقلاب: تشییع باشکوه شهدا نشان داد که ملت ایران زنده است
رهبر انقلاب: تشییع باشکوه شهدا نشان داد که ملت ایران زنده است

رهبری انقلاب در دیدار خانواده‌های شهدای خدمت با بیان اینکه تشییع باشکوه شهدا نشان داد که ملت ایران زنده است گفتند: کار برای مردم، خدمت به مردم و مردمی‌بودن از بارزترین ویژگی‌های شهدای حادثه اخیر است.

کنایه منتخب تهران به قالیباف؟ / رسایی: می‌خواهند هم نامزد ریاست مجلس شوند هم نامزد ریاست جمهوری
کنایه منتخب تهران به قالیباف؟ / رسایی: می‌خواهند هم نامزد ریاست مجلس شوند هم نامزد ریاست جمهوری

منتخب نزدیک به جبهه پایداری در مجلس دوازدهم نوشت: شنیده می‌شود برخی چهره‌های مجلس دوازدهم، خودشان را هم برای کاندیداتوری ریاست مجلس و هم کاندیداتوری ریاست جمهوری مطرح می‌کنند و قصد شرکت در هر دو را دارند!

منتخب مجلس دوازدهم: مادر بشار اسد به پسرش مشاوره می‌دهد / اسد تا یوم القیامه رفیق ایران نخواهند بود
منتخب مجلس دوازدهم: مادر بشار اسد به پسرش مشاوره می‌دهد / اسد تا یوم القیامه رفیق ایران نخواهند بود

دیپلمات پیشین کشورمان می‌گوید: مادر اسد کماکان مثل یک مشاور و رایزن از سمت پدرش، حافظ دارد به اسد مدام توصیه می‌کند که ایران را از دست ندهد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است