کد خبر : 294394
انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۰۴ - 05:06
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

علت شکستگی خط انتقال آب زاینده رود به کاشان اعلام شد

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان علت شکستگی خط انتقال آب زاینده رود به کاشان را تشریح کرد.

علت شکستگی خط انتقال آب زاینده رود به کاشان اعلام شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ منصور شیشه فروش در جمع خبرنگاران با اشاره به وقوع حوادث شکستگی در خطوط لوله آب و فاضلاب در استان اصفهان اظهار کرد: یکی از این حوادث مربوط به شکستگی خط انتقال آب زاینده رود به کاشان بود.

به نوشته مهر؛ وی با بیان اینکه این حادثه ساعت ۱۴ روز شنبه در منطقه یزدآباد سین کاشان اتفاق افتاده است، ادامه داد: این حادثه باعث هدررفت بخشی از آب شرب و آبگرفتگی در خیابان‌ها شد که در نهایت این آب به سمت رودخانه هدایت شد.

مدیرکل مدیریت بحران استان اصفهان با بیان اینکه این حادثه خسارتی را به دنبال نداشت، ابراز کرد: علت این حادثه ترمیم قنات با استفاده از بیل مکانیکی بود که این بیل با لوله برخورد کرده و لوله ۹۰۰ میلیمتری انتقال آب را شکسته بود.

وی با بیان اینکه به دنبال شکستگی این لوله انتقال آب در زمینه تأمین آب شرب مشکلی ایجاد نشد، اضافه کرد: ساعت ۲۱ شنبه نیز اصلاح لوله انجام و مجدد در مدار توزیع قرار گرفت.

شیشه فروش با بیان این حادثه سال گذشته نیز تکرار شده است، افزود: سال گذشته این حادثه منجر به آبگرفتگی سایت مسکن مهر کاشان شد و از آنجایی که مسؤولیت نگهداری این خط بر عهده آب منطقه‌ای است ضروری است که با همکاری اداره آب و فاضلاب کاشان نسبت به حفاظت از این خط بیش از گذشته توجه داشته باشد.

وی تاکید کرد: حریم خطوط لوله باید رعایت شود و هر دستگاهی قصد حفاری و انجام عملیات عمرانی را داشته باشد باید حریم و حدود تخصصی شبکه‌ها را رعایت کنند تا از این دست حوادث جلوگیری شود.

اخبار مرتبط:
شهریه مدارس غیردولتی استان اصفهان تیرماه اعلام می‌شود
شهریه مدارس غیردولتی استان اصفهان تیرماه اعلام می‌شود

رییس اداره مدارس غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: تا تیرماه که نرخ شهریه جدید به طور رسمی اعلام نشده مبنای توافقات مالی مدارس غیر دولتی استان، شهریه ثابت سال گذشته است.

۷ فقره زمین خواری در اصفهان کشف شد
۷ فقره زمین خواری در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از آزاد سازی ۹۴۷ میلیارد ریال زمین تصرف شده با اجرای طرح مبارزه با زمین خواری توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی خبر داد.

۱۸۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد
۱۸۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان اصفهان از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۱۸۵ کیلو تریاک و دستگیری یک سوداگر مرگ در عملیات مأموران این پلیس خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است