کد خبر : 294339
انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۰۳ - 18:26
دسته‌بندی : اجتماعی، برگزیده ها
چاپ

سال ۱۴۰۰ تنها ۱۸ درصد مستاجران به سفر رفتند

روزنامه اعتماد نوشت که تنها ۱۸ درصد از کسانی که مستاجر بودند در سال ۱۴۰۰ سفر رفتند.

سال ۱۴۰۰ تنها ۱۸ درصد مستاجران به سفر رفتند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ روزنامه اعتماد نوشت: در سال ۱۴۰۰، از جامعه ۲۶ میلیون و ۳۰۲ هزار نفری خانوار کشور، حدود ۷۰ درصد از آنان سفر نرفته و تنها هفت میلیون و ۷۸۸ هزار خانوار معادل ۳۰ درصد خانوار‌های کشور در این سال به سفر رفته‌اند. کاهش سفر و تفریح و حذف آن از سبد هزینه‌ای خانوار‌ها می‌تواند تبعات اقتصادی برای مراکز جاذبه گردشگری و تبعات اجتماعی و روانی برای خانوار‌ها و جامعه داشته باشد؛ چرا که خانوار‌ها به میزانی که هزینه‌های سفر خود را کاهش می‌دهند، سهم قابل توجهی از نشاط خود را نیز از دست خواهند داد.

در بخش دیگری از این گزارش آمده است: نگاهی به سفر‌ها از زاویه مالکیت محل سکونت خانواده‌هایی که در سال ۱۴۰۰ سفر داشته‌اند، نشان می‌دهد با تقسیم‌بندی محل زندگی افراد به سه دسته شخصی، استیجاری و سایر (سازمانی)، ۸۲ درصد از سفر‌ها توسط خانوار‌هایی با محل سکونت شخصی یا سازمانی صورت گرفته و تنها ۱۸ درصد از مسافران افراد مستاجر بوده‌اند؛ بنابراین دارا بودن محل سکونت به عنوان یکی از شاخص‌های تمکن مالی خانوار، سهم خود در دسترس‌پذیری خانوار‌ها به گردشگری داخلی را نشان می‌دهد. درمجموع این یافته‌ها نشان می‌دهد که بخش‌های کارگری، دهک‌های کمتر برخوردار و محروم جامعه نیازمند توجه بیشتر سیاستگذاران برای تسهیل‌گری دسترس پذیری به گردشگری داخلی هستند.

اخبار مرتبط:
روزنامه جمهوری اسلامی: انتخابات را واقعاً رقابتی برگزار کنید
روزنامه جمهوری اسلامی: انتخابات را واقعاً رقابتی برگزار کنید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: «حکمرانان کنوني ما اين واقعيت تلخ را بپذيرند که کاهش مستمر مشارکت مردمي در انتخابات‌ها براي کشور، نظام و حتي خود حکمرانان يک تهديد است. اگر آنها مي‌خواهند اين تهديد را به فرصت تبديل کنند، راهي غير از اين ندارند که به انتخابات رقابتي واقعي روي بياورند.»

آتش‌سوزی در خیابان سمیه تهران تلفات نداشت
آتش‌سوزی در خیابان سمیه تهران تلفات نداشت

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران و خدمات ایمنی شهرداری تهران گفت: «ساعت ۱۸ روز گذشته حریق در یک ساختمان ۶ طبقه اداری، در خیابان ایرانشهر، تقاطع سمیه رخ داده بود؛ چهار ایستگاه آتش‌نشانی همراه با تجهیزات و نربان بلند هیدرولیکی به محل اعزام شدند».

اعلام آمادگی احمدی‌نژاد برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری I ببینید
اعلام آمادگی احمدی‌نژاد برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست جمهوری I ببینید

رئیس دولت‌های نهم و دهم گفت: در حال بررسی شرایط هستم تا تصمیم بگیرم، به عنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کنم یا خیر؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است