کد خبر : 294099
انتشار : ۱۴۰۳/۰۲/۰۲ - 13:18
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

فعال اصولگرا: شاید رئیسی اولین رئیس‌جمهور تک ‌دوره‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی باشد

امیری‌فر نوشت: به نظر من اگر شرایط به شکل کنونی ادامه یابد و دولت از پس رفع مشکلات اقتصادی برنیاید و مشکلات افزوده شود، این احتمال وجود دارد که آقای رئیسی اولین رئیس‌جمهور یک ‌دوره‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی شود.

فعال اصولگرا: شاید رئیسی اولین رئیس‌جمهور تک ‌دوره‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی باشد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سایت نزدیک به قالیباف نوشت: مشکلات اقتصادی و معیشتی به قدری است که حتی خوش‌بین‌ترین افراد هم نمی‌توانند بگویند اگر بنا باشد سیر صعودی نرخ ارز و قیمت طلا همین‌طور ادامه یابد، سال ۱۴۰۳ سال راحتی برای مردم خواهد بود. حالا مسئله این است وضعیت نابسمان اقتصادی آن هم در سال آخر دولت تا چه حد برای سید ابراهیمی در انتخابات دور بعد ریاست‌جمهوری می‌تواند خطرناک باشد؟

عباس امیری‌فر، فعال سیاسی، گفت: «روند رشد نرخ ارز و طلا واقعا مردم را نگران و ناراحت کرده است و اکنون می‌بینیم که همان افزایش ۲۰درصدی حقوق و دستمزدها به سرعت از تورم جا مانده است و انگار که مردم افزایش حقوقی نداشته‌اند. مجلس دوازدهم می‌تواند کارهایی برای مدیریت وضعیت اقتصادی انجام دهد؛ چه در قالب وظایف نظارتی‌اش و چه در قالب طرح‌ها و بررسی لوایح اما باید توجه داشته باشیم که در وهله اول دولت باید اراده‌ای برای حل مشکلات اقتصادی داشت باشد».

او ادامه داد: «به نظر می‌رسد که اوضاع اقتصادی از سوی دولت رها شده است. دولت باید در جهت تحقق مطالبات مردم مبنی بر بهبود اوضاع اقتصادی گام‌هایی جدی بردارد. ارزش پول ملی مدام در حال پایین‌آمدن است. خدا کند که افزایش نرخ ارز از سوی دولت برای کسری بودجه نباشد اما به هر حال برخی این گمان را هم مطرح می‌کنند. ما مردم خوبی داریم و همیشه صبر و مدارا می‌کنند و تنها مشکلی که دارند، مشکل اقصادی است. متأسفانه در دولت از تیم احمدی‌نژاد استفاده شد و آنها هم نتوانستند از پس امور برآیند».

این فعال سیاسی همچنین بیان کرد: «به نظر من اگر شرایط به شکل کنونی ادامه یابد و دولت از پس رفع مشکلات اقتصادی برنیاید و مشکلات افزوده شود، این احتمال وجود دارد که آقای رئیسی اولین رئیس‌جمهور یک ‌دوره‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی شود. درست است که در دولت آقای روحانی مشکلات بسیاری به وجود آمد، مردم هم از دولت کنونی پذیرفتند که بخشی از مشکلات ناشی از آن دوران است اما نه حالا که دو سال و نیم از دولت می‌گذرد. اینکه در نزدیک به سه سال قیمت سکه چهاربرابر شده است با هیچ منطقی پذیرفتنی نیست و این بالارفتن نرخ ارز و طلا باعث گرانی همه‌چیز خواهد شد».

امیری‌فر در پایان گفت: «فشار بیش از همه بر اقشار مستضعف وارد می‌شود. این وضعیت اگر ادامه یابد ممکن است دیگر آقای رئیسی رأی نیاورد و حتی می‌شود پیرو سخنانی که رهبر انقلاب چندبار مطرح کرده‌اند، در شیوه حکمرانی تغییراتی ایجاد شود و مثلا نظام نیمه‌ریاستی به نظام پارلمانی تغییر کند. به هر حال کاری صورت بگیرد باید وضعیت نابسمان کنونی تغییر یابد تا وضع زندگی مردم بهبود پیدا کند».

اخبار مرتبط:
جواد امام: مشارکت اصلاح‌طلبان در انتخابات بستگی به حاکمیت دارد
جواد امام: مشارکت اصلاح‌طلبان در انتخابات بستگی به حاکمیت دارد

سخنگوی جبهه اصلاحات گفت: جبهه اصلاحات ظرفیت‌های قابل توجهی برای معرفی نامزد اختصاصی خود در انتخابات دارد. اما باید دید برخورد حاکمیت با انتخابات پیش رو چه خواهد بود.

احمدی‌نژاد و رادان در مراسم بزرگداشت بیت رهبری برای رئیسی I ببینید
احمدی‌نژاد و رادان در مراسم بزرگداشت بیت رهبری برای رئیسی I ببینید

مراسم بزرگداشت ابراهیم رئیسی رئیس جمهور و شهدای خدمت در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور حضرت آیت الله خامنه‌ای برگزار شد.

روزنامه جمهوری اسلامی: انتخابات را واقعاً رقابتی برگزار کنید
روزنامه جمهوری اسلامی: انتخابات را واقعاً رقابتی برگزار کنید

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: «حکمرانان کنوني ما اين واقعيت تلخ را بپذيرند که کاهش مستمر مشارکت مردمي در انتخابات‌ها براي کشور، نظام و حتي خود حکمرانان يک تهديد است. اگر آنها مي‌خواهند اين تهديد را به فرصت تبديل کنند، راهي غير از اين ندارند که به انتخابات رقابتي واقعي روي بياورند.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است