کد خبر : 292946
انتشار : ۱۴۰۳/۰۱/۲۷ - 12:36
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۲۶۸ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۱۵ شهر این استان به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ امیرسعید باقری، فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان با بیان اینکه اراضی تحت پوشش این فرماندهی، در گستره ۲۸ شهرستان و ۱۱۵ شهر واقع‌شده‌اند اظهار کرد: در راستای حفاظت از آن، اقدامات پیشگیرانه در سه بخشِ وضعی، اجتماعی، فرهنگی، بازدید و بازرسی از یگان‌های مستقر در شهرستان‌ها و آموزش انجام‌ می‌شود.

به نوشته فارس؛ وی بیان کرد: به‌منظور جلوگیری از تصرف اراضی ملی و دولتی در سطح استان اصفهان، همواره اجرای اقدامات پیشگیرانه در اولویت این یگان قرار دارد بر این اساس در سال ۱۴۰۲ جهت اطلاع رسانی با نصب ۱۲۱ تابلو، علائم هشدار دهنده و دیوار نویسی هشدارهای لازم اعلام شده تا مردم استان بدانند کدام اراضی مربوط به بیت المال است.
باقری با بیان اینکه امسال تاکنون میزان گشت‌زنی تیم‌های عملیاتی این یگان بیش از ۶۸ هزار ساعت بوده است، خاطرنشان کرد: تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت اراضی در سراسر استان اصفهان به‌صورت پیمایش روزانه در حال گشت زنی برای رصد اراضی ملی و دولتی تحت پوشش هستند و در صورت مشاهده موارد مربوط به تصرف این اراضی اقدامات قانونی لازم را انجام می‌دهند.

فرمانده یگان حفاظت اراضی استان اصفهان بیان کرد: سامانه پیامکی ۳۰۰۰۴۱۷۳۵ به‌صورت شبانه روزی به‌منظور دریافت اخبار و اطلاعات مردمی در ارتباط با تصرف اراضی ملی و دولتی فعال است و در سال گذشته نیز ۳۹ گزارش از طریق این سامانه خبری دریافت شد که مورد رسیدگی قرار گرفتند.

وی افزود: در راستای افزایش آگاهی نسبت به حفظ و حراست اراضی ملی و دولتی استان اصفهان سال ۱۴۰۲ برای عوامل یگان حفاظت اراضی استان، ۱۳ دوره آموزش عملی و میدانی و ۳۰ جلسه آموزش تئوری برگزار شده‌است و بر این اساس یک هزار و ۲۰۰ نفرساعت آموزش‌ دیده‌اند.

باقری خاطرنشان کرد: دقت، هوشیاری و تلاش مجموعه فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان اصفهان به‌همراه اقدامات پیشگیرانه و شبانه‌روزی به‌ویژه در ایام تعطیلات، همچنین اجرای طرح‌های تشدید حفاظت اراضی ملی و دولتی استان منجر به ایجاد امنیت پایدار در این حوزه به‌منظور حفظ بیت المال و کاهش جرم زمین خواری شده‌است.

اخبار مرتبط:
شهریه مدارس غیردولتی استان اصفهان تیرماه اعلام می‌شود
شهریه مدارس غیردولتی استان اصفهان تیرماه اعلام می‌شود

رییس اداره مدارس غیردولتی اداره کل آموزش و پرورش اصفهان گفت: تا تیرماه که نرخ شهریه جدید به طور رسمی اعلام نشده مبنای توافقات مالی مدارس غیر دولتی استان، شهریه ثابت سال گذشته است.

۷ فقره زمین خواری در اصفهان کشف شد
۷ فقره زمین خواری در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از آزاد سازی ۹۴۷ میلیارد ریال زمین تصرف شده با اجرای طرح مبارزه با زمین خواری توسط مأموران پلیس امنیت اقتصادی این فرماندهی خبر داد.

۱۸۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد
۱۸۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فرماندهی انتظامی استان اصفهان از توقیف یک دستگاه کامیون و کشف ۱۸۵ کیلو تریاک و دستگیری یک سوداگر مرگ در عملیات مأموران این پلیس خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است