کد خبر : 288681
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۲۱ - 10:05
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

سلیمی‌نمین: تندروها آبروی مجلس را می‌برند / کنایه رسانه نزدیک به قالیباف به رسایی

تحلیلگر اصولگرا ضمن کنایه به رفتار طیف حمید رسایی گفت: تخریب های سیاسی زمینه ای را ایجاد کرد که متأسفانه برخی جوانان تصورشان این شد که اینها نیروهای انقلابی هستند چون در مقام نقدهای تند برآمدند. این تصور عاملی برای رأی آوری شان شد اما معتقدم آنها درون مجلس نمی توانند با همین شیوه ادامه دهند و در کانون تصمیم گیری مجلس ایفای نقش کنند. هر چند خودشان تصور می کنند چون در تهران چند نفرشان رأی آوردند، این به آن معناست که در مجلس آینده رویکردی حاکم است که با آنها همراه خواهد بود.

سلیمی‌نمین: تندروها آبروی مجلس را می‌برند / کنایه رسانه نزدیک به قالیباف به رسایی

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فردانیوز نوشت: عباس سلیمی‌نمین درباره هشدار رهبر معظم انقلاب نسبت به رفتارهای نابودگر مجلس دوازدهم گفت: خوشبختانه طی سال های گذشته به ویژه بعد از ریاست جمهوری احمدی نژاد نوعی فاصله گرفتن از برخوردهای احمدی نژادی را شاهد بودیم و این امر کاملا محسوس بود. نیروهای تندرو در دو جریان سیاسی محدود شدند و به حاشیه رفتند اما متأسفانه در آستانه انتخابات ۱۱ اسفند چند پدیده موجب شود که ما پدیده بازگشت به افراطی‌گری یا به تعبیر بهتر بازگشت به عناصر تندرو را در هر دو جریان شاهدیم.

وی افزود: جریان اصلاح طلب به تندروی رو آورد، انتخابات را زیر سئوال برد، عدم مشارکت را تبلیغ کرد و قهر از صندوق های رأی را در دستورکار خودش قرار داد. در چنین وضعیتی این دیدگاه مطرح شد در نبود جریان اصلاحات باید جریانات اصولگرا با هم رقابت کنند. وقتی بحث رقابت درون اردوگاهی مطرح می شود، در مقابل عقلای جریان اصولگرا، طبعا گروهی به سمت تخریب روی می آورند چون خودشان سابقه و توانمندی ندارند که با قابلیت های شان به میدان بیایند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی یادآور شد: تخریب های سیاسی زمینه ای را ایجاد کرد که متأسفانه برخی جوانان تصورشان این شد که اینها نیروهای انقلابی هستند چون در مقام نقدهای تند برآمدند. این تصور عاملی برای رأی آوری شان شد اما معتقدم آنها درون مجلس نمی توانند با همین شیوه ادامه دهند و در کانون تصمیم گیری مجلس ایفای نقش کنند. هر چند خودشان تصور می کنند چون در تهران چند نفرشان رأی آوردند، این به آن معناست که در مجلس آینده رویکردی حاکم است که با آنها همراه خواهد بود.

وی ادامه داد: در مجلس آینده این آقایان خیلی جایگاهی نخواهند داشت و مورد اقبال قرار نخواهند گرفت. اداره مجلس نیازمند رسیدن به تعادل است که این کار سخت و دشواری است چون گرایش ها و جریانات مختلف در مجلس حضور دارند، نمایندگان خودشان را با هم برابر می دانند و جمع کردن همه نمایندگان با گرایش ها و سلایق مختلف دور هم کار سختی است. حالا اگر کسانی که خودشان عامل تنش هستند مدعی اداره مجلس باشند، فاجعه می آفرینند چون تحت مدیریت آنها مجلس حتی یک دقیقه هم نمی تواند کاری را از پیش ببرد.

سلیمی نمین گفت: اداره مجلس توانمندی، آرامش و قابلیت می خواهد؛ چه طور کسی می تواند مدعی اداره مجلس باشد در حالیکه اعمال و رفتارش در رأس تنش آفرینی هاست طبیعی است که نمایندگان چنین کسی را به عنوان رئیس قبول نمی کنند چون او آبروی مجلس را می برد و از مجلس اعتباری باقی نخواهد ماند.

اخبار مرتبط:
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور
دستور سرلشگر باقری برای بررسی علل سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور

رئیس ستادکل نیروهای مسلح هیئت عالی رتبه‌ای به ریاست سردار عبدالهی را مامور بررسی ابعاد و علل موضوع سانحه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور کرد که در محل وقوع حادثه در آذربایجان‌شرقی حاضر شده‌اند.

گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟
گمانه‌ها در مورد زمان بندی انتخاب رئیس جمهور جدید چه می‌گوید؟

پس از حادثه سقوط بالگرد رئیس‌جمهور و شهادت سید ابراهیم رئیسی و هیئت همراه وی، گمانه‌زنی‌ها در خصوص زمان برگزاری انتخابات جدید ریاست جمهوری شده است.

دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد
دادستان کل کشور: در پی شهادت رئیسی با افرادی که در فضای مجازی نشر اکاذیب و توهین می‌کنند برخورد سریع و بازدارنده صورت گیرد

دادستان کل کشور در پی شهادت رئیسی و همراهان ایشان و به منظور برخورد قاطعانه و فوری با تشویش‌کنندگان امنیت روانی جامعه در بخشنامه‌ای بر برخورد بازدارنده با منتشرکنندگان محتوای خلاف واقع تاکید کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است