کد خبر : 288630
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۲۰ - 17:13
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

فراکسیون شورای وحدت در مجلس آینده تشکیل می‌شود

«هدایت هوشمندانه و فراخوان متواضعانه رهبر معظم انقلاب چونان چراغی بر بلندا، راهنمای دلسوز ملت در پیمودن این راه بود. در پاسداشت این عزم بر تعهد خویش مبنی بر، تحول برای زندگی بهتر، تاکید داریم.»

فراکسیون شورای وحدت در مجلس آینده تشکیل می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهر نوشت: شورای وحدت با صدور بیانیه‌ای به مناسبت انتخابات ۱۱ اسفند و ورود ۶۰ نفر از نامزد اختصاصی این شورا به مجلس دوازدهم آورده است: «خداوند بزرگ را شاکریم که ملت شریف ایران را علیرغم اراده بدخواهان و دشمنان، دیگر بار در ایستادن پای آرمان‌های امام (ره) و میراث گران‌بهای او حق انتخاب ملت، سربلند کرد.»

بر اساس این گزارش، در این بیانیه آمده است: «هدایت هوشمندانه و فراخوان متواضعانه رهبر معظم انقلاب چونان چراغی بر بلندا، راهنمای دلسوز ملت در پیمودن این راه بود. در پاسداشت این عزم بر تعهد خویش مبنی بر، تحول برای زندگی بهتر، تاکید داریم.»

در ادامه این بیانیه با اشاره به اینکه «۹۰ نفر از نامزدهای مورد حمایت شورای وحدت با رای مردم به مجلس راه یافته‌اند که ۶۰ نفر آنان از نامزدهای اختصاصی این شورا بوده‌اند»، تاکید شده است: «شورای وحدت به عنوان نخستین گام، اقدام به تشکیل فراکسیون وحدت در مجلس دوازدهم می‌کند و تصمیم سازی در سه حوزه بررسی طرح‌ها و لوایح، رأی اعتماد به وزیران و امر مهم نظارت مجلس بر امور کشورداری را بر اساس خرد جمعی و تبادل نظر کارشناسی و بهره گیری از دیدگاه‌های صاحب نظران سامان می‌دهد.»

شورای وحدت در این بیانیه همچنین آورده است: «اولویت بندی مشکلات کشور و مردم بر اساس نظام مسائل و کمک به رفع آنها، دیگر رویکرد شورای وحدت در مجلس دوازدهم خواهد بود.»

در پایان این بیانیه آمده است: «از خداوند بزرگ دوام عزت ملت بزرگ ایران، سلامت و عمر طولانی و با برکت رهبر معظم انقلاب و جایگاه رفیع امام راه حل و شهدای عزیزمان را مسالت می‌کنیم.»

اخبار مرتبط:
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد
عضو شورای شهر تهران: ممکن است سقوط بالگرد رئیس جمهور سانحه نبوده باشد

آقامیری عضو شورا شهر تهران: سؤالاتی مطرح می شود که این حادثه را از حادثه عادی خارج می‌کند و این موضوع مطرح شده که ممکن است این اتفاق، سانحه نبوده باشد. لذا نیروهای امنیتی و نظامی این موضوع را بررسی کنند و گزارشات خود را ارائه دهند.

قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد
قالیباف تا ۶ خرداد مسئولیت ریاست قوه مقننه را بر عهده دارد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: براساس قانون، رئیس مجلس یازدهم تا ۶ خرداد یعنی تا قبل از آغاز افتتاحیه مجلس دوازدهم مسئولیت ریاست مجلس را بر عهده دارد.

ایران پسا رئیسی در دوراهی
ایران پسا رئیسی در دوراهی

با وجودیکه بخش اعظم اصولگرایان در دوره ریاست جمهوری روحانی مخالف برجام بودند، رئیسی اصولگرا با تمام ظرفیت برای احیاء برجام تلاش کرد، اما این تلاش‌ها بخاطرعدم تمایل دولت بایدن به نتیجه نرسید. دولت بایدن و کشور‌های اروپایی بخاطر همکاری‌های ایران با روسیه بویژه موضوع جنگ اکراین و نیز حمایت ایران از حماس در جنگ با اسرائیل، علاقه‌ای به احیاء برجام نداشتند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است