کد خبر : 286696
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۱۱ - 10:12
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:

جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از کاهش ۵۷ درصدی وقوع جرائم مشهود در حوزه اراضی ملی در سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۹ خبرداد.

جرائم مشهود حوزه اراضی ملی در اصفهان ۵۷ درصد کاهش یافت

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علیرضا قاری قرآن در خصوص اقدامات صورت گرفته در راستای صیانت از اراضی ملی اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته از سال ۱۳۹۹ تا کنون بیش از ۵۳۰ مورد رفع تصرف فوری در سطح اراضی ملی و دولتی استان اصفهان انجام شده که در این راستا ۶۲۱ هکتار اراضی به ارزش برآوردی بیش از هفت هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان به بیت‌المال بازگردانده شد.

به نوشته مهر؛ وی ضمن قدردانی از عملکرد مثبت یگان حفاظت اراضی استان اصفهان خاطرنشان کرد: وقوع جرایم در حوزه اراضی استان اصفهان (جرایم مشهود) در این بازه زمانی، ۵۷ درصد کاهش یافته است که علت آن اقدامات پیشگیرانه همچون بازدیدها، بازرسی‌های متعدد، اعزام تیم‌های نظارتی و همچنین آموزش‌های نظری و عملی متداوم برای عوامل یگان حفاظت از اراضی استان اصفهان بوده است.

قاری قرآن ادامه داد: در راستای اقدامات اجرایی و عملیاتی، ۱۹۲ فقره حکم قطعی قضائی برای رفع تصرف از اراضی ملی استان اصفهان در بازه زمانی سال ۱۳۹۹ تا کنون اجرا شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه با اجرای این احکام در مجموع ۲۱۲.۷ هکتار از زمین‌های ملی و دولتی استان اصفهان رفع تصرف و به بیت المال اعاده شد گفت: ارزش این اراضی رفع تصرف شده در مجموع بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برآورد شده است.

وی با هشدار به کسانی که به‌صورت غیرمجاز اقدام به احداث بنا در اراضی ملی می‌کنند، گفت: اداره کل راه و شهرسازی استان اصفهان، با آمادگی کامل از اراضی ملی حفاظت و حراست می‌کند و با هرگونه دخل و تصرف در این اراضی و زمین خواری به صورت قاطع برخورد کرده و کوچک‌ترین اغماض نخواهد داشت.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان، اراضی تحت پوشش یگان حفاظت استان، در گستره ۲۸ شهرستان و ۱۱۵ شهر واقع شده‌اند که در راستای حفاظت از آن اقدامات پیشگیرانه در سه بخشِ؛ وضعی، اجتماعی، فرهنگی، بازدید و بازرسی از یگان‌های مستقر در شهرستان‌ها و ارائه آموزش انجام می‌شود.

وی افزود: این یگان، حفاظت از افزون بر ۱۷۱ هزار هکتار از اراضی را برعهده دارد که از این میزان مساحت، بیش از ۱۵۱ هزار هکتار در ید و ۲۰ هزار هکتار تصرفی سنوات قبل است که مربوط به قبل از تشکیل یگان بوده و پرونده‌های حقوقی آنها در مراجع قضائی در حال رسیدگی است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اضافه کرد: دقت، هوشیاری و تلاش مجموعه فرماندهی یگان حفاظت اراضی استان اصفهان به همراه اقدامات پیشگیرانه و شبانه روزی به ویژه در ایام تعطیلات، همچنین اجرای طرح‌های تشدید حفاظت اراضی ملی و دولتی استان منجر به ایجاد امنیت پایدار در این حوزه به منظور حفظ بیت المال و کاهش جرم زمین خواری شده است.

اخبار مرتبط:
امیرعبداللهیان: ریزپرنده‌های ساقط شده در اصفهان خسارت جانی و مالی نداشته‌اند
امیرعبداللهیان: ریزپرنده‌های ساقط شده در اصفهان خسارت جانی و مالی نداشته‌اند

«حسین امیرعبداللهیان» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در دیدار با سفرای کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی با تبیین تحولات اخیر در منطقه، در واکنش به ساقط شدن چند ریز پرنده توسط پدافند هوایی ایران در اصفهان گفت: حامیان رسانه ای اسرائیل در تلاشی مذبوحانه سعی داشند از شکست مجددشان پیروزی بسازند و این موضوع را بزرگنمایی کنند.

بارش‌های همرفتی مناطقی از اصفهان را فرامی‌گیرد
بارش‌های همرفتی مناطقی از اصفهان را فرامی‌گیرد

رییس مرکز پیش‌بینی و مخاطرات جوی اداره کل هواشناسی اصفهان از گذر امواج همرفتی و بارش‌های رگباری پراکنده همراه با رعد و برق در مناطقی از استان خبرداد.

چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟
چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان اصفهان گفت: مرطوب شدن بخشی از تالاب گاوخونی سبب شد تا فلامینگوها برخلاف سال‌های قبل به این تالاب بیایند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است