کد خبر : 286656
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۱۰ - 16:41
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

آذری‌جهرمی: برخی لیست‌های منتشر شده، دورهمی فامیلی است

وزیر کابینه دوازدهم گفت: برخی لیست های منتشر شده یک دورهمی فامیلی و رفاقتی یا گروهکی است که متاسفانه نام انقلاب و امام و رهبری و خون شهدا را خرجش می‌کنند. شاید در انتخابات مجلس به نفراتی کمتر از انگشتان دست رای دهم، اما تصور میکنم این رای محدودم مانع کوچکی باشد برای جلوگیری از تسلط کامل آن عناصر پدرخوانده‌ای که انتخابات را از معنا خالی کرده اند.

آذری‌جهرمی: برخی لیست‌های منتشر شده، دورهمی فامیلی است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رویداد۲۴ نوشت: محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات دولت روحانی در پستی در صفحه شخصی خود نوشت:

حذف برخی جریان‌های موثر سیاسی از انتخابات به بهانه‌های غربگرایی، سازشکاری و یا انواع برچسب‌های دیگر، کارکرد اصلی انتخابات را زیر سوال می‌برد و همان می‌شود که در برخی نظرسنجی ها، قهرکنندگان از صندوق‌های رای، علت اصلی عدم تمایل خود به مشارکت را «بی اثر» بودن رای خود می‌دانند.

آن چه عرض شد بخش مهمی از واقعیت است. اما از زاویه دیگری هم میتوان به مساله انتخابات نگریست.

عدم مشارکت در انتخابات، به معنای گسترش فاصله مردم و حاکمیت تفسیر می‌شود. این گسترش فاصله و قهرها، بخشی مهم از پازل براندازی خارجی نظام حکمرانی است. براندازی خارجی و تغییر در حکومت با اراده قدرت‌های شرقی یا غربی، ناقض استقلال و عزت ملی مردم ایران است. اگر عزت و استقلال نداشته باشیم، هیچ نخواهیم داشت.

در برابر این تناقض چه کنیم؟

هر کس انتخابی دارد و انتخابش محترم، اما من تصمیم دارم در انتخابات شرکت کنم. به اکثر این لیست‌ها هم توجهی ندارم چرا که نه اصالت دارند و نه برنامه. برخی هم که یک دورهمی فامیلی و رفاقتی یا گروهکی است که متاسفانه نام انقلاب و امام و رهبری و خون شهدا را خرجش می‌کنند. شاید در انتخابات مجلس به نفراتی کمتر از انگشتان دست رای دهم، اما تصور میکنم این رای محدودم مانع کوچکی باشد برای جلوگیری از تسلط کامل آن عناصر پدرخوانده‌ای که انتخابات را از معنا خالی کرده اند. تغییر کوچکی است، ممکن است با عدم همراهی جمعی جمع زیادی از مردم، موثر هم نباشد؛ اما با ادراکم از شرایط، راهکار درستی است. شما دوست و همراه عزیز را هم دعوت می‌کنم به اندیشیدن در این مورد.

خداوند وطن ما و مردم ما را از آفات زمانه، به بزرگی خودش دور بدارد و رحمتش را بر همه ما ارزانی نماید.

اخبار مرتبط:
روزنامه دولت: عملکرد روحانی در شورایعالی امنیت ملی افتضاح بود؛ عملکرد رئیسی عالی است
روزنامه دولت: عملکرد روحانی در شورایعالی امنیت ملی افتضاح بود؛ عملکرد رئیسی عالی است

روزنامه ایران با تعریف و تمجید از عملکرد رئیسی در شورای عالی امنیت ملی به حسن روحانی حمله کرده است!

فضائلی: در حوزه حجاب کار‌های بی‌قاعده نباید صورت بگیرد
فضائلی: در حوزه حجاب کار‌های بی‌قاعده نباید صورت بگیرد

عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب گفت: به تازگی برخی مسؤولان به دلیل کار‌های بی‌قاعده در حوزه حجاب تذکر دریافت کرده‌اند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است