تحلیل «رحیمی» درباره وضعیت وزرای پیشنهادی در مجلس

[ad_1] یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید گفت: قطعا دو وزیر از چهار وزیر پیشنهادی مجلس می‌تواند رای اعتماد بگیرد. علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با _سایت خبری مدآرا، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص و وضعیت فعلی اقتصادی کشور، انتظار می‌رفت که رییس جمهور گزینه‌هایی در سطح وزارت و با سابقه وزارتی در دو […]

[ad_1]

یک عضو شورای مرکزی فراکسیون امید گفت: قطعا دو وزیر از چهار وزیر پیشنهادی مجلس می‌تواند رای اعتماد بگیرد.
علیرضا رحیمی

علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با _سایت خبری مدآرا، اظهار کرد: با توجه به شرایط خاص و وضعیت فعلی اقتصادی کشور، انتظار می‌رفت که رییس جمهور گزینه‌هایی در سطح وزارت و با سابقه وزارتی در دو وزارتخانه راه و شهرسازی و صنعت، معدن و تجارت معرفی می‌کرد تا بتواند موتور سنگین صنعت و راه و شهرسازی را به حرکت درآورده و به سمت مطلوبی برساند.

وی توضیح داد: به نظر می‌رسد وزرای پیشنهادی دو وزارتخانه صمت و راه و شهرسازی مسیر سختی پیش رو دارند گرچه وزیر پیشنهادی صمت به دلیل سابقه نمایندگی مجلس توانسته مقداری جو مجلس را تکان داده و به حرکت درآورد منتها فضا بیشتر احساسی و رفاقتی است تا اینکه فضای حرفه‌ای و مدیریتی نسبت به آقای رحمانی وجود داشته باشد.

رحیمی اضافه کرد: آقای اسلامی نیز چهره ناشناخته‌ای برای مجلس به حساب می‌آید که مسیر طولانی در پیش دارد تا اینکه بتواند تا روز شنبه خود را به نمایندگان معرفی کرده و آن‌ها را برای رای قانع کند. این بستگی به هنر او دارد.

این عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به وزیر پیشنهادی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: آقای شریعتمداری گزینه مطلوبی است. علی‌رغم جوسازی‌های سنگین که علیه ایشان مطرح شد، اما گزینه خوبی است و در حقش بی‌انصافی و اجحاف شده است.

وی با بیان اینکه شریعتمداری با حضور در تمامی کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها به طور قاطع از عملکردش دفاع می‌کند، گفت: فضای مجلس به نفع ایشان بوده و توانسته تا حدودی نمایندگان را اقناع کند. اگر امثال آقای شریعتمداری برای سایر وزارتخانه‌ها معرفی می‌شدند، می‌توانست امتیاز و اعتبار کابینه روحانی بیشتر شود ولی به هر حال باید منتظر نظر مجلس و رایزنی‌های وزرا باشیم.

رحیمی درباره وزیر پیشنهادی اقتصاد نیز گفت: عمده مشکلات کشور مربوط به بخش اقتصادی است. گرچه استقلال بانک‌ها و وزارت اقتصاد به طور ساختاری موانع و محدودیت‌هایی را می‌تواند برای هر وزیری ایجاد کند ولی به نظر می‌رسد که آقای دژپسند باید برای اقناع نمایندگان مسیری را طی نماید.

انتهای پیام

[ad_2]

لینک منبع