کد خبر : 285208
انتشار : ۱۴۰۲/۱۲/۰۵ - 03:48
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اصفهان:

۱۰۰ متر از شبکه فاضلاب اصفهان با روش «CIPP» نوسازی شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان از بومی‌سازی دانش‌ بازسازی و نوسازی شبکه فاضلاب به روش CIPP خبرداد و گفت: تاکنون یکصد متر از شبکه فاضلاب اصفهان با این روش نوسازی شده است.

۱۰۰ متر از شبکه فاضلاب اصفهان با روش «CIPP» نوسازی شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین اکبریان ظهر چهارشنبه در نشست تخصصی بومی سازی عملیات بازسازی شبکه‌های جمع آوری فاضلاب و انتقال تجارب، به اجرای یکصد متر نوسازی شبکه فاضلاب در اصفهان به روش نوین بدون ترانشه (CIPP) اشاره کرد و اظهار داشت: دانش بازسازی و نوسازی شبکه فاضلاب به روش نوین CIPP بومی‌سازی شده است.

به نوشته مهر؛ وی با اشاره به اینکه ۹ هزار کیلومتر طول شبکه جمع آوری فاضلاب در استان اصفهان است که بالغ بر چهار هزار کیلومتر آن در شهر اصفهان قرار دارد، افزود: قدمت بالای شبکه فاضلاب در استان اصفهان باعث شده که از سال‌های ۱۳۷۵ تاکنون به صورت متناوب شاهد حوادث شبکه فاضلاب باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان ادامه داد: هم اکنون ۳۰۰ کیلومتر از چهار هزار کیلومتر شبکه فاضلاب اصفهان نیازبه اصلاح و بازسازی دارد این درحالی است که ۳۰ الی ۴۰ کیلومتر آن فوق بحرانی است و باید در اسرع وقت مورد بازسازی و نوسازی قرار گیرد.

اکبریان به استفاده از روش نوین در خصوص بازسازی شبکه فاضلاب در استان اصفهان اشاره کرد و گفت: از سال ۱۳۹۱ اصلاح و بازسازی شبکه فاضلاب با استفاده از فاینانس خارجی به روش نوین عملیاتی شد و ۱۰ کیلومتر شبکه اصلی به روش نوین بازسازی شد.

وی با بیان اینکه هم اکنون با کمک شرکت های دانش بنیان، نوسازی شبکه فاضلاب در استان اصفهان عملیاتی شده است، تصریح کرد: استان اصفهان توانسته با کمک شرکت های دانش بنیان، نوسازی شبکه فاضلاب بدون ترانشه و به روش cipp و نوسازی منهول ها به روش نوین را در دستور کار خود قرار دهد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: انتظار می رود که آبفای استان در استفاده از فاز دوم فاینانس خارجی مورد حمایت قرار گیرد، تا بتوان از این طریق سریع تر شبکه فرسوده فاضلاب استان اصفهان نوسازی و بازسازی شود.

اکبریان به ایجاد سامانه دبی سنجی و باران سنجی در اصفهان اشاره کرد و اظهار داشت: در اصفهان با کمک سامانه دبی و باران سنجی وقوع حوادث شبکه فاضلاب کاهش یافته و این در حالی است که ویدیو متری شبکه فاضلاب در اصفهان نیز در جلوگیری از وقوع حوادث در استان اصفهان بسیار موثر است.

وی همچنین به انجام عملیات GIS بر روی شبکه فاضلاب استان اصفهان اشاره و خاطرنشان کرد: از ۹ هزار کیلومتر شبکه فاضلاب استان اصفهان نقشه های هشت هزار و ۳۰۰ متر آن بصورت GIS موجود است که این امر نیز در مهار به موقع حوادث فاضلاب موثر است.

اخبار مرتبط:
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند

سرپرست اداره کل استاندارد استان اصفهان از محکومیت ۲۴ واحد متخلف در استان به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه خبر داد.

کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت
کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان از فوت کودک ۶ ساله بر اثر تصادف موتور سیکلت با خودرو در شهرستان برخوار خبر داد.

تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد
تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تکرار حادثه شکستگی لوله در خیابان میر اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است