کد خبر : 284415
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۳۰ - 22:55
دسته‌بندی : ورزشی
چاپ

مایلی‌کهن: ما اینجا فوتبال نداریم، «شوتبال» داریم!

محمد مایلی‌کهن گفت: من کشورم را دوست دارم. من هم می‌توانستم بروم. با همه بدی‌ها و خوبی‌های کشورم جای دیگری نمی‌توانم زندگی کنم. همینکه در کوچه و خیابان چند نفر ما را خجالت می‌دهند از هر چیزی مهمتر است. در مترو دو نفر بلند می‌شوند تا من بنشینم؛ این محبت‌ها مرا زنده نگه نداشته است. من هم مهاجرت می‌کنم، اما به آن دنیا نه کشوری دیگر.

مایلی‌کهن: ما اینجا فوتبال نداریم، «شوتبال» داریم!
به گزارش سایت خبری مدارا؛ اطلاعات آنلاین نوشت: سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال ایران گفت: پارسال ۱۲ میلیارد قراردادشان بوده و امسال شده ۲۴ میلیارد؛ لابد عشق‌شان بیشتر شده است.
 انتقادات از تیم ملی فوتبال ایران همچنان ادامه دارد اما در کنار موضوع تیم ملی و شکست آن در جام ملتهای آسیا، مسئله بحران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به سوژه های اصلی این روزهای فوتنبال ایران تبدیل شده است.
محمد مایلی‌کهن  پیرامون انتقاداتی که این روزها علیه برخی نفرات تیم ملی می‌شود اظهار داشت: این فضاها مگر تازگی دارد؟ همیشه بوده است. یک جاهایی باید بپذیریم خودمان هم مقصر بودیم. اینکه یک روز یکی را بت می‌کنیم و یک روز خاکش می‌کنیم زشت است. منِ مربی و منِ بازیکن هم مقصریم. الان با توجه به وجود لشکر سایبری شما کار خوب هم بکنید چشم تان را در می‌آورند. فوتبال مگر همیشه برد است، خب باخت هم دارد. اگر ما جای ژاپن بودیم که قبل از بازی با ما بهترین نتایج تاریخش را داشت فکر می‌کنم همه را اعدام می‌کردیم. این اسمش فوتبال است؛ محبوب‌ترین رشته ورزشی دنیاست. من هم قبول دارم در ایران همه چیزمان متفاوت است با جاهای دیگر دنیا. وقتی می‌بریم حرفی از کمبودها نمی‌زنیم و وقتی می‌بازیم دائم می‌گوییم این را نداشتیم و آن را نداشتیم.
وی در ادامه درباره هجمه‌ها علیه بیرانوند افزود: آقای بیرانوند را همه می‌شناسیم. من فکر می‌کنم از روی سادگی این رفتارها را می‌کند. در عین اینکه خیلی بزرگ شده است، اما خیلی هم ساده است. من در درود بوده ام و هموطنان عزیز لر را می‌شناسم. انسان‌های مهربان و دوست داشتنی و پر تلاش هستند و خیلی هایشان ساده هستند. برخی رفتارهای بیرانوند از روی سادگی اش است. مگر فقط بیرانوند در قطر باخته است؟ برخی از آقایان اصلا ایران آمدند؟ چطور آن‌ها رفتند کشورهای همجوار با خانواده خود؟ حتی وقت نداشتند دو کلمه معذرت بخواهند. البته فوتبال معذرت ندارد، اما توضیح بدهند که چه شد تیم ما شکست خورد. برخی از مردم همه زندگی شان با این تیم و این فوتبال گره خورده و باید به آن‌ها توضیح داده می‌شد.
مایلی‌کهن گفت: الان همه کاسه کوزه‌ها را سر یکی دو نفر می‌شکنیم. یک روز مایلی کهن می‌شود سوژه حمله و یک روز بیرانوند و طارمی و … مگر طارمی کم برای تیم ملی گل زده است؟ ما اینجا فوتبال نداریم، «شوتبال» داریم! زمین تمرین هم نداریم. البته این دوره تیم ما شرایط خوبی داشت از نظر امکانات. من دلم برای فوتبال می‌سوزد. الان همه چیزمان شده سیاهکاری و نمایش و …
وی پیرامون صحبت های برخی از مربیان تیم ملی و دفاع از عملکرد تیم ملی در جام ملتها گفت: این‌ها دفاع نکنند چکار کنند؟ یکی نفرشان که پوست من را کند. به من گفتند تو چه می‌گویی؟ من غیر منصفانه حرف زده بودم؟ در طول بازی‌ها حرفی زدم که ذهن اعضای تیم مشوش شود؟ دوستی که تنها سه سال از پسر من بزرگتر است گفته تو چه می‌گویی بابا؟ ایشان در ابتدای راه هستند. اگر بر اساس نتایج بخواهیم حرف بزنیم که کارنامه ایشان مشخص است. ما که لشکر سایبری نداریم. لشکر یک نفره هستیم.
وی درباره ادامه کار کادر فنی تیم ملی تا جام جهانی گفت: این به من ربطی ندارد. فکر می‌کنم کشورهای دیگر بدون سر و صدا فکر می‌کنند و بعد تصمیم می‌گیرند. اگر به نفع فوتبال است این کادر ادامه دهد. چیزهایی که من از نزدیکان آقایان شنیدم مشکلات زیادی داشتند؛ مخصوصا بین بازیکنان خصوصا در بحث کاپیتانی. این عاملی می‌شود که نتیجه نگیریم.
مایلی‌کهن درباره موضوع جوانگرایی در تیم ملی که این روزها درباره آن صحبت می‌شود گفت: وقتی تیم می‌برد همه چیز خوب بوده و وقتی می‌بازیم موضوع دیگری را مطرح می‌کنیم. این واژه جوانگرایی منسوخ شده است. در فوتبال بازیکنی که صد سالش هم باشد باید دعوت شود و برود داخل زمین. این بحث به نظر انحرافی است. این بر می‌گردد به اینکه می‌خواهیم فرار کنیم از واقعیت فوتبال.
وی درباره سکوت رییس فدراسیون فوتبال گفت: امیدوارم این سکوت به گونه‌ای باشد که تنها ما می‌بینیم و بین خودشان سکوت نکنند و بنشینند فکر کنند و برای تیم ملی تصمیم درستی بگیرند.
سرمربی اسبق تیم ملی درباره پرسپولیس و شرایط این روزهایش گفت: من بازی اول را ندیدم، اما در کل پرسپولیس را نمی‌توانید جدای از سایر مشکلات فوتبال و کشور بدانید. دو باشگاه بزرگ ما هر دو مشکل دارند. حالا پرسپولیس باخته و مشکل دارد، استقلال که صدر جدول است چرا با این مسایل درگیر است؟ اختلافات در استقلال بیشتر از پرسپولیس است. چرا؟ دلیل اصلی اش این است که چیزی به نام فوتبال و باشگاه و مدیر نداریم.
وی افزود: وقتی من مدیر باشگاه حقوق بگیر هستم برای از دست ندادن این مزایا سعی می‌کنم خودم را هر طور که شده حفظ کنم. چه دلیل دارد بعد از بازی استقلال که این تیم برده آقای نکونام همه را مورد حمله قرار دهد؟ از آن طرف همه می‌گویند ما عاشق استقلال و یا پرسپولیس هستیم. پارسال ۱۲ میلیارد قراردادشان بوده امسال شده ۲۴ میلیارد. لابد عشق شان بیشتر شده است . هیچکدام شان، از مربی و بازیکن آنقدر که پول می‌گیرند وقت نمی‌گذارند. دل ما می‌سوزد که چرا کشوری با این همه استعداد و جوان خوب اسیر این مسایل است و ورزش آن پیشرفت نمی‌کند.
مایلی‌کهن درباره شایعاتی اخیر مبنی بر برکناری مدیران دو باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: مگر تا امروز کم مدیر آمده و رفته است. هر کسی آمده قبلی را محکوم کرده است. کدام این آقایان دو ریال باقی گذاشته اند. تا از ریشه درست نشود یقین بدانید تفاوتی نخواهد کرد. وقتی منِ مایلی کهن که در هیچکدام از رویاهایم نمی‌دیدم یک روز بشوم مدیرعامل استقلال و یا پرسپولیس را می‌آورند چه توقعی دارید؟ اینگونه باید مشکلات حل شود؟
پیشکسوت پرسپولیس در پایان گفت: من کشورم را دوست دارم. من هم می توانستم بروم. با همه بدی ها و خوبی های کشورم جای دیگری نمی توانم زندگی کنم. همینکه در کوچه و خیابان چند نفر ما را خجالت می دهند از هر چیزی مهمتر است. در مترو دو نفر بلند می شوند تا من بنشینم؛ این محبت ها مرا زنده نگه نداشته است. من هم مهاجرت می کنم اما به آن دنیا نه کشوری دیگر.
اخبار مرتبط:
سیدحسین حسینی مجدداً به کمیته انضباطی احضار شد / خبرگزاری وزارت ورزش گلر استقلال را تهدید کرد
سیدحسین حسینی مجدداً به کمیته انضباطی احضار شد / خبرگزاری وزارت ورزش گلر استقلال را تهدید کرد

برنا، خبرگزاری وزارت ورزش نوشت: دروازه بان تیم استقلال در کمیته انضباطی فدراسیون حضور خواهد یافت. حسینی پیشتر از سوی کمیته انضباطی به یک جلسه محرومیت تعلیقی و پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان جریمه محکوم شده بود اما به نظر می‌رسد دلیل دعوت دوباره این بازیکن، مصاحبه آخر او باشد.

دیوید تیلور، المپیک پاریس را از دست داد
دیوید تیلور، المپیک پاریس را از دست داد

دارنده ۴ مدال طلای جهان و المپیک با قبول ۲ شکست پیاپی مقابل آرون بروکس پدیده ۲۳ ساله کشتی آمریکا، ناباورانه حضور در المپیک پاریس را از دست داد تا با خاطره ای تلخ از المپیک خداحافظی کند.

خبرگزاری نزدیک به سپاه: گلر استقلال مقابل تراکتور نباید بازی کند / حسینی رای کمیته انضباطی را مسخره کرد
خبرگزاری نزدیک به سپاه: گلر استقلال مقابل تراکتور نباید بازی کند / حسینی رای کمیته انضباطی را مسخره کرد

خبرگزاری فارس نوشت: سیدحسین حسینی دروازه بان تیم فوتبال استقلال در هفته بیست و پنجم لیگ برتر و دیدار با تراکتور تبریز محروم می‌شود، زیرا علیه رای کمیته انضباطی موضع گیری کرده و آن را به سخره گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است