کد خبر : 283593
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۲۵ - 11:38
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

نماینده خبرگان رهبری: در زمان شاه، باران هم نمی‌زد و خشکسالی بود

نماینده خبرگان رهبری گفت: سختی فلاکت و فقر و مشکلات بود و اگر بخواهم موارد بیشتری بگویم خیلی به درازا می‌کشد یعنی فرد به حسب ظاهر تاجر بود، اما در حقیقت ورشکسته بود.

نماینده خبرگان رهبری: در زمان شاه، باران هم نمی‌زد و خشکسالی بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایلنا نوشت: آیت‌الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری، نماینده خبرگان رهبری در استان خوزستان ، درباره تحقق عدالت در ۴۵ سال گذشته گفت: این سوال سختی است و من نمی‌دانم چقدر به عدالت نزدیک شده‌ایم و چقدر دور شده‌ایم.

وی ادامه داد: اینقدر می‌دانم که نصف عمرم را در زمان شاه گذرانده‌ام و نصف دوم عمرم را در زمان امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای گذرانده‌ام و این را به شما بگویم اینکه می‌گویند آن زمان اوضاع خوب بود و الان چنین و چنان است، صدرصد دروغ است بنده به چشم خودم از نزدیک شاهد بودم و نصف عمرم را در آن زمان گذرانده‌ام.

جزایری خاطرنشان کرد: فقر و فلاکت و بدبختی وجود داشت باران هم نمی‌زد و خشکسالی بود و از سال ۱۳۳۰ تا ۱۳۴۰ را به یاد دارم که در مناطق ما باران نبود.

وی ادامه داد: سختی فلاکت و فقر و مشکلات بود و اگر بخواهم موارد بیشتری بگویم خیلی به درازا می‌کشد یعنی فرد به حسب ظاهر تاجر بود، اما در حقیقت ورشکسته بود.

جزایری تصریح کرد:، اما الان را اگر با آن موقع قیاس کنیم اصلا قابل قیاس نیست به طور مثال در روستا‌ها به طور کلی در آن زمان که ما در روستا‌ها منبر می‌رفتیم، آب و برق نبود. گاز هم نبود و کلا بعد از انقلاب آمد. جاده هم نبود ما از شهر خودمان تا جایی که می‌رفتم ۲۰ کیلومتر بود و یک وجب آسفالت نبود، همه خاکی بود خلاصه می‌گویم گول این حرف‌ها را نخورید.

وی ادامه داد: این‌هایی که این حرف‌ها را می‌زنند، مسلمان نیستند وگرنه دروغ نمی‌گفتند. ما بودیم و دیدیم الآن الحمدلله جاده‌ها آسفالت است و خانه‌ها آباد است، مدارس، دبیرستان‌ها دانشگاه‌ها فعال است، جمعیت دانشجویان صد برابر شده است نه ده برابر. مضاف بر آن پیشرفت‌هایی در زمینه هوا و فضا داشته‌ایم و تسلیحات و پهپاد و موشک داشته‌ایم و با امثال این موارد الحمدالله دشمن جرات نمی‌کند نگاه چپ به ایران کند؛ چراکه ایران قدرتمند و توانمند است. در زمان شاه قبل از انقلاب به هیچ وجه اینطور نبود.

اخبار مرتبط:
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم
امام جمعه اهواز: نباید به تنهایی به فرد کاندید نگاه کنیم ، باید به جریان‌های حامی او نیز دقت داشته باشیم

حجت الاسلام و المسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر با اشاره مطالبات مردم استان خوزستان و ضرورت رسیدگی مسئولان به وضعیت شهر اظهار کرد: برخی از مناطق ما با مشکل فاضلاب و آسفالت و... روبرو هستند؛ بنابراین رسیدگی و رفع این مشکلات از سوی مسئولان ضروری است.

امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد
امام جمعه رشت: مَردم کسی را انتخاب خواهند کرد که از رهبری اطاعت محض داشته باشد

رسول فلاحتی، امام جمعه رشت: مردم باید به کسی رای دهند که دلسوز مردم بوده و خود را در انقلاب اسلامی ثابت کرده باشد، اهل سیاسی کاری و جناح بازی نباشد و مسیری مقدس انقلاب اسلامی را بپیماید و از رهبری اطاعت محض داشته باشد؛ انتخاب خواهند کرد.

امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم
امام جمعه قم: باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم

آیت‌الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است.باید مراقب فتنه‌ پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است