کد خبر : 283513
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۲۴ - 21:44
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

حسین شریعتمداری میزان مشارکت مردم در انتخابات را پیش‌بینی کرد

حسین شریعتمداری نوشت: حضور حماسی و گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و درک مثال‌زدنی و آزمون شده آنها از این واقعیت که شرکت در انتخابات نیز صرفنظر از انتخاب‌شوندگان، نشانه جایگاه مردمی و نماد حمایت مردم از نظام است، حکایت از آن دارد که انتخابات پیش‌روی با حضور و شرکت حداکثری مردم و در اندازه‌ای بسیار فراتر از آنچه در برخی از پیش‌بینی‌ها آمده است، برگزار خواهد شد.

حسین شریعتمداری میزان مشارکت مردم در انتخابات را پیش‌بینی کرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین شریعتمداری،‌ مدیرمسئول روزنامه کیهان پیش‌بینی کرد که حضور مردم در انتخابات اسفند ماه بسیار فراتر از پیش‌بینی‌ها خواهد بود.

بخش‌های مهم یادداشت شریعتمداری را در ادامه می‌خوانید:‌

  • برآوردهای اولیه حاکی از آن است که جمعیت شرکت‌کننده در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال در مقایسه با سال گذشته افزایش ۴۰ درصدی داشته است. ارزیابی دقیق و تخمین میزان شرکت‌کنندگان در راهپیمایی‌ها -از جمله راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال- اگرچه به تخصص در این زمینه نیاز دارد ولی بدون برخورداری از این تخصص و بی‌آن‌که سخن از درصدها در میان باشد، با نگاهی هرچند گذرا و با اندکی دقت به آسانی می‌توان فهمید که حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، به مراتب بیشتر و پُرشمار‌تر از سال گذشته بوده است. این ارزیابی از دیگران نیز به فراوانی شنیده شده و می‌شود. از زمین و زمان جمعیت می‌جوشید.
  • این روزها گرانی افسار گسیخته کالا و خدمات عمومی -صرفنظر از علت و علت‌های آن- بسیاری از مردمان این مرز و بوم و مخصوصاً اقشار مستضعف و کم‌درآمد را با سختی معیشت رو‌به‌رو کرده است و برخی بر این باور بودند که این پدیده پلشت و آزاردهنده می‌تواند مانع حضور گسترده و حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال باشد! اما مردم شریف و پاکباخته ایران اسلامی می‌دانستند که گرانی مشکل مشترک مردم و نظام است.
  • می‌گوید ننویس! می‌پرسم؛ چرا؟ می‌گوید؛ مگر از عالم غیب خبر داری؟! می‌گویم؛ معلوم است که فقط خدای مهربان از غیب آسمان‌ها و زمین با خبر است. می‌گوید؛  پس پیش‌گویی نکن! می‌گویم هر پیش‌بینی که غیبگویی نیست! برخی از شواهد موجود می‌تواند از رخدادی که پیش‌روی است، خبر بدهد. به قول سعدی «‌رنگ رخساره خبر می‌دهد از سرّ ضمیر‌».
  • حضور حماسی و گسترده مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و درک مثال‌زدنی و آزمون شده آنها از این واقعیت که شرکت در انتخابات نیز صرفنظر از انتخاب‌شوندگان، نشانه جایگاه مردمی و نماد حمایت مردم از نظام است، حکایت از آن دارد که انتخابات پیش‌روی با حضور و شرکت حداکثری مردم و در اندازه‌ای بسیار فراتر از آنچه در برخی از پیش‌بینی‌ها آمده است، برگزار خواهد شد.
اخبار مرتبط:
پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم
پزشکیان: در ماجرای مهسا امینی، تنها کسی بودم که صحبت کردم / زندانیان سیاسی در محدوده من نیست؛ اختیاری نَدارم

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: . آزادی از نظر من یعنی نباید باور و اعتقاد را زیر سوال ببریم. چرا با هم دعوا می‌کنیم؟ در جریان مهسا امینی، من تنها کسی بودم که صحبت کردم و چیزی نگفتم که اعتقاد خود را زیر سوال ببرم. این اعتقاد واقعی من است که باید حق و حقوق همه افراد حفظ شود.

محمدعلی ابطحی: پورمحمدی اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه زیادی دارَد
محمدعلی ابطحی: پورمحمدی اطلاعات محرمانه و غیرمحرمانه زیادی دارَد

پورمحمدی در سال‌های اخیر سعی کرد قدری بر وجه سیاسی‌اش بیفزاید و در سال‌های اخیر شاهد بوده‌ایم که فعالیت او در جامعه روحانیت مبارز افزایش یافته و با شکل‌گیری شورای وحدت نیرو‌های انقلاب عملا او تلاش کرد بر روند سیاسی کشور تأثیر بگذارد و به تدریج شورای وحدت و پورمحمدی عملا به رقیب طیف دیگری از اصولگرایان تبدیل شد که در رأس‌اش محمدباقر قالیباف و غلامعلی حدادعادل قرار دارند؛ طیفی موسوم به شورای ائتلاف.

مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده
مهاجری: سعید جلیلی حتی سابقه اداره یک مغازه را هم ندارد / تلاش‌هایی برای انصراف جلیلی به نفع قالیباف شده

فعال سیاسی اصولگرا گفت: جلیلی قطعا ناکارآمد است و او حتی سابقه اداره یک مغازه را هم نداشته و هیچ‌کار اجرایی نکرده. از طرفی یک نگاه کاملا منحصر را در سیاست خارجی رهبری می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است