کد خبر : 283160
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - 13:12
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

احمد خاتمی: دشمن در تلاش برای تبدیل کردن انتخابات به رفراندوم ضد انقلاب است

عضو فقهای شورای نگهبان با تاکید بر نقش حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفندماه سال جاری گفت: دشمنان جنایتکار و آمریکا در پی آنند که انتخابات ۱۱ اسفند را تبدیل به رفراندوم ضد نظام کنند ولی مردم ایران بار دیگر با حضور خود در انتخابات پاسخی محکم به استکبار جهانی خواهند داد.

احمد خاتمی: دشمن در تلاش برای تبدیل کردن انتخابات به رفراندوم ضد انقلاب است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فارس نوشت: سید احمد خاتمی عضو فقهای شورای نگهبان ظهر امروز در سخنرانی راهپیمایی ۲۲ بهمن در میدان شهدای ذهاب رشت با تأکید بر نقش حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفندماه  سال جاری اظهار کرد: گیلانیان انقلابی و غیور، دشمن یعنی همان جنایتکاران سلطنت طلب قصاب، همان ساواک جنایتکار و آمریکا در پی آنند که انتخابات ۱۱ اسفند را تبدیل به رفراندوم ضد نظام کنند، ولی مردم ایران بار دیگر با حضور خود در  انتخابات پاسخی محکم به استکبار جهانی خواهند داد.

وی با بیان اینکه مردم گیلان طلایه داران بصیرت هستند گفت: مردم گیلان در هشت دی سال ۸۸ بصیرت و وفاداری خود را نشان داده و در برهه‌های مختلف همواره پای انقلاب اسلامی بودند.

عضو فقهای شورای نگهبان با تأکید بر ولایت مداری مردم گیلان در طول ۴۵ سال گذشته افزود: نسل میرزا کوچک خان جنگلی یعنی وفاداری و عشق به نظام و دشمنان بدانند سیمای گیلان سیمای وفاداری به نظام است.

خاتمی حضور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن در تجدید بیعت با شهدا و امام شهدا دانست و بیان کرد: مردم با حضور در راهپیمایی ۲۲ بهمن با شهدا، امام شهدا تجدید بیعت کرده و باردیگر نشان دادند که هیچ قدرتی نمی‌تواند این نظام مقدس را سرنگون کند، زیرا ملت بزرگ ایران نمی‌گذارد پرچم اسلام و جمهوریت در کشور بر زمین بیفتد.

وی با بیان اینکه نسل جدید در جمهوری اسلامی پای کار انقلاب بوده و با خون خود از انقلاب و اسلام دفاع می‌کنند، گفت: نسل جدید دوران انقلاب اسلامی را ندیدند، ولی با حضور در خود راهپیمایی ۲۲ بهمن اثبات کردند اگر در سال ۵۸ هم بودند به جمهوری اسلامی آری می‌گفتند.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به حضور پرشور مردم ایران و گیلان در راهپیمایی ۲۲ بهمن افزود: حضور در ۲۲ بهمن امری جامع و الهی است و این حضور پشتوانه‌ای برای نظام اسلامی است، زیرا مردم صاحبان انقلاب هستند.

خاتمی با بیان اینکه رژیم پهلوی یا برده انگلیس بوده یا آمریکا و همه امکانات کشور در اختیار آنان بود، گفت: آنانی قدر انقلاب را می‌دانند که رژیم پهلوی را دیده باشند، زیرا آن رژیم منحوس دین‌ستیز، استقلال ستیز، آزادی‌ستیزی، اخلاق، عفت، حیا ستیزی و مردم ستیزی بود.

وی شرط ماندن نعمت را شکرخواهی دانست و گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن و انتخابات  شکر نعمت آزادی، استقلال، حاکمیت دین، حاکمیت مردم در جامعه و مردم سالاری دینی است، زیرا در جمهوری اسلامی مردم خود برای سرنوشت خود تصمیم می‌گیرند و آن شرکت در انتخابات مختلف از جمله مجلس شورای اسلامی، خبرگان رهبری و ریاست  جمهوری است.

امام جمعه تهران حضور در پای صندوق‌های رای تکمیل کننده راهپیمایی ۲۲ بهمن دانست و بیان کرد:مردم ایران تا اخربن قطره خون پای انقلاب اسلامی ایستاده و نمی‌گذارند عده‌ای جنایتکار برای مردم تصمیم بگیرند.

اخبار مرتبط:
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است
معاون سابق وزارت نفت: سخنان نفتی ظریف که گفت بایدن پیچ را شل کرده، درست است

سید مهدی حسینی، معاون سابق وزارت نفت بیان کرد: الان آمریکا نزدیک انتخابات است، از مدتی که رقابت‌های انتخاباتی شروع شده، آمریکا به شدت برای کسب رأی بیشتر، نیاز به نرخ پایین بنزین دارد. آمریکایی‌ها به سرعت نسبت به قیمت بنزین و نفت عکس العمل نشان می‌دهند. بنابراین در این شرایط، دولت بایدن تلاش می‌کند تولید نفت بالا برود و ایران نیز در این بین فرصت تولید بیشتر پیدا می‌کند. من تصور می‌کنم صحبت آقای ظریف که گفته‌اند در دولت بایدن، فروش نفت آسان شده، صحبت درستی است. آمریکایی‌ها می‌خواهند قیمت تابلو پمپ بنزین‌ها پایین باشد و به ایران هم اجازه می‌دهد که عرضه را زیاد کند.

پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند
پزشکیان: قاطبه مردم امروز در شعب ابی‌طالب هستند اما مدافعان تحریم در ناز و نعمت زندگی می‌کنند

نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: پیامبر، اصحاب آن حضرت و همه مردم در تحریم، گرسنگی و انواع سختی‌ها قرار داشتند؛ نه مثل حالا که قاطبه مردم در شعب ابی طالب قرار دارند، اما عموم مسـٔولین و خانواده‌های آنها، مدافعان تحریم و کاسبان تحریم در قلعه‌های امن، در ناز و نعمت زندگی می‌کنند.

پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد
پزشکیان از قالیباف و جلیلی پیشی گرفت و در صدر نِشست / نظرسنجی‌ای که مجری سابق صداوسیما منتشر کرد

رنجبران، مقام سابق صداوسیما با انتشار یک نظرسنجی خبر داد که پس از مناظره اول انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم، «پزشکیان»، از «قالیباف» و «جلیلی» پیشی گرفته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است