کد خبر : 283144
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۲۲ - 03:52
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

عوارض نوسازی برای شهروندان اصفهانی نصف شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: در جلسه فوق‌العاده شورای شهر، در راستای حرکت به سمت هوشمندسازی و به منظور رفاه حال شهروندان برای نخستین بار تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصدی عوارض نوسازی سالیانه برای سال ۱۴۰۲ به تصویب شورای شهر اصفهان رسید.

عوارض نوسازی برای شهروندان اصفهانی نصف شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی صالحی، سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان اظهار داشت: در کنار عوارض ساختمانی و سایر بهای خدماتی که در بخش‌های مختلف شهر اخذ می‌شود، سه آیتم سالانه شامل عوارض کسب و پیشه، عوارض خودرو و عوارض نوسازی منازل نیز اخذ می‌شود.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به عوارض نوسازی منازل گفت: هر واحد مسکونی باید یک بار در سال عوارض مربوط به استفاده از خدمات شهری را پرداخت کند.

صالحی با اشاره به الکترونیکی شدن عوارض نوسازی برای نخستین بار افزود: در جلسه فوق‌العاده شورای شهر، در راستای حرکت به سمت هوشمندسازی و با توجه به ایام دهه مبارک فجر و ماه شعبان و به منظور رفاه حال شهروندان برای نخستین بار تخفیف ۴۰ تا ۵۰ درصدی عوارض نوسازی سالیانه برای سال ۱۴۰۲ به تصویب شورای شهر اصفهان رسید.

سخنگوی شورای اسلامی شهر اصفهان عنوان کرد: از ظرفیت ارسال پیامک نیز استفاده شد تا با کمترین هزینه و اتلاف وقت بتوانیم از درگاه‌های مجازی در خدمت شهروندان باشیم.

وی خاطرنشان کرد: در صورتی که شهروندان عوارض نوسازی شهری خود را تا مهلت پایان فروردین سال ۱۴۰۳ پرداخت کنند، جریمه‌های سنواتی سال‌های قبل که موفق به پرداخت آن نشده‌اند، بخشیده و از پرداخت معاف خواهند شد که به‌زودی پیامک‌های جدیدی دارای لینک قبض محاسبه شده با تخفیف‌ها برای شهروندان ارسال می‌شود.

صالحی اضافه کرد: شهروندانی که پیامک ارسال شده را دریافت نکردند، می‌توانند با مراجعه به سایت اصفهان من، قسمت پرداخت عوارض نوسازی با انتخاب ملک خود از روی نقشه، فیش‌های پرداخت عوارض را دریافت کنند.

اخبار مرتبط:
بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ساله را روایت می‌کند
بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ساله را روایت می‌کند

مدیرکل ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری اصفهان گفت:بخش دائمی موزه تاریخ شهرداری اصفهان تحولات۱۹۰ ساله شهرداری را روایت می‌کند.

مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است
مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است

عضو شورای شهر اصفهان گفت: مقدمات برقی‌کردن تاکسی‌ها در شهر اصفهان فراهم شده است تا شرکت‌هایی که در این باره آمادگی دارند اقدام کنند.

۲۸ کیلوگرم حشیش و شیشه در اصفهان کشف شد
۲۸ کیلوگرم حشیش و شیشه در اصفهان کشف شد

معاون عملیات فرماندهی انتظامی استان اصفهان از کشف محموله ۲۸ کیلویی حشیش و شیشه در عملیات مأموران پلیس شهرستان نائین خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است