کد خبر : 282806
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۱۸ - 10:34
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

اراکی، عضو خبرگان رهبری: ما در کشور فقر مطلق نداریم، اما آزادی مطلق داریم

عضو خبرگان رهبری سه‌شنبه شب در آیین گرامی داشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد چهار مردان قم گفت: هدف ما این است که همه مردم ایران در رفاه باشند، با تلاش صورت گرفته ما در کشور فقر مطلق نداریم، فقر نسبی داریم.

اراکی، عضو خبرگان رهبری: ما در کشور فقر مطلق نداریم، اما آزادی مطلق داریم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایرنا نوشت: آیت‌الله محسن اراکی عضو خبرگان رهبری سه‌شنبه شب در آیین گرامی داشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در مسجد چهار مردان قم، بیان داشت: کجای دنیا آزادی که در ایران است وجود دارد که عده‌ای هر توهین و سیاه‌نمایی می‌خواهند انجام دهند و هر خدمتی را نادیده بگیرند و مردم را مایوس کنند و باز هم آزاد باشند.

بخش هایی از اظهارات اراکی را در ادامه می خوانید:

 • کجا این آزادی در جهان است، در کشورهای دیگر اجازه نمی‌دهند کسی این گونه رفتار کند، هر کس خلاف خواست آنان رفتار کند، نابودش می‌کنند.
 • خوب است اصحاب رسانه ما در خصوص کسانی که در کشورهای دیگر قربانی سخن شدند، یعنی کسانی که به خاطر حرف‌هایی که زدند مورد خشم قرار گرفتند، تحقیق کنند.
 • کجا اجازه می‌دهند صدایی غیر از خواست آن‌ها بلند شود؛ افرادی که خلاف خواست آن‌ها سخنی گفتند، یا کشته شدند یا همه چیزشان مصادره شده یا آنقدر تحت فشار قرار گرفتند که دیگر نتوانستند سر بالا کنند.
 • آزادی که در ایران است در کمتر کشوری در سراسر جهان وجود دارد، حالا در کشور ما عده‌ای دائم به همه چیز جمهوری اسلامی حمله می‌کنند و این همه رسانه در اختیار دارند، واقعا خجالت نمی‌کشند؛ از آن طرف هم که آمریکا و اسرائیل دایم برای کار رسانه‌ای علیه انقلاب اسلامی پول می‌دهند.
 • اگر چین و روسیه امروز در مقابل آمریکا قد علم می‌کنند این را از ما آموختند، ‌ جمهوری اسلامی این راه را گشود.
 • امروز مقاومت اسلامی این اقتدار را از کجا به‌ دست آورده‌است که در برابر دشمنان ایستادگی و آنان را ذلیل کند، ‌ آمریکا و اسرائیل امروز در دریای سرخ تحت فشار قرار گرفتند، اکنون قدرت منطقه‌ای پیروزمند و متحد جبهه مقاومت که شعاع عمل آن در تمام غرب آسیاست از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
 • از طرف دیگر باید به پیشرفت‌های علمی کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد، ‌ امروز دانشمندان ما در مرزهای دانش به خصوص در حوزه علوم راهبردی حرکت می‌کنند، قبل از پیروزی انقلاب این شرایط فراهم نبود و بخش بزرگی از مردم ما بیسواد بودند.
 • قبل از انقلاب دانشگاه‌های معتبر در سراسر کشور بسیار محدود بود اما امروز صدها دانشگاه در کشور فعال است و از نقاط مختلف دنیا دانشجویان برای تحصیل علوم مختلف به ایران می‌آید.
 • ر زمینه‌های اقتصادی هم بسیار پیشرفت کردیم، البته هنوز به آنچه مورد انتظارمان است نرسیدیم، اما نسبت به قبل از انقلاب خیلی پیشرفت کردیم و این همه آبادانی، ایجاد زیرساخت، جاده سازی، ساخت مدرسه و فراهم کردن امکانات گسترده‌ در سراسر کشور را باید دید.
 • هدف ما این است که همه مردم ایران در رفاه باشند، با تلاش صورت گرفته ما در کشور فقر مطلق نداریم، فقر نسبی داریم که باید همه نهادها در این خصوص برنامه‌ریزی‌ و این را هم ریشه کن کنند، در همین رابطه باید همه مردم ما در سطح متعادل زندگی کنند نه این که حداقل‌ها را داشته باشند.
 • حرف جمهوری اسلامی و ملت ایران در برابر مستکبران این است که ما می‌خواهیم مستقل و براساس آموزه‌های اسلام زندگی کنیم و این موضوع به شما ربطی ندارد.
 • در این تقابل یک طرف جمهوری اسلامی و ملت ایران هستند که بر مسائلی همچون دین، اسلام، دفاع از مظلوم و عدالت تاکید کند و در طرف دیگر آمریکا و اسرائیل قرار دارند که هر چه ظلم، جور و غارت است از آنان ناشی می‌شود؛ این مساله خیلی نیاز به تحلیل ندارد، همه انسان‌ها با ابزار سنجش می‌توانند طرف حق را پیدا کنند.
 • آیا ملتی که یاور مظلومان است حق است یا کسانی که همه جنایت‌ها از دل آن‌هاست؛ ما امروز خطابمان به ضد انقلاب از هر نوعی است که فکر کنید، مسائل جامعه را در ترازوی اندیشه و تفکر قرار دهید، آیا این جمهوری اسلامی غیر از خدمت به ملت کاری انجام داده‌است.
 • آیا خدمات انقلاب به مردم قابل مشاهده نیست، مردم ایران قبل از انقلاب چه جایگاهی در جهان داشتند، ایران آن موقع کشوری پیرو آمریکا و اسرائیل بود و و امور کشور را آنان در دست داشتند اما امروز استقلال کامل داریم، باید این حقایق را دید.
اخبار مرتبط:
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم
حسن روحانی: اسرائیل حمله را شروع کرد و ایران فقط پاسخ داد / بعد از انتخابات اسفند می‌بایست خودانتقادی را شروع می‌کردیم

حسن روحانی، رئیس‌جمهور دولت‌های یازدهم و دوازدهم گفت: جمهوری اسلامی ایران یک منطقه امن می‌خواهد، با ظلم و تجاوز مخالف و حامی مظلومین در طول تاریخ است. امروز هم امیدواریم انشاءالله با خیر و برکتی که ماه مبارک رمضان برای مردم ما به ارمغان آورد، بتوانیم به راحتی از همه توطئه‌ها عبور کنیم و مردم ما شاهد حل معضلات کشور باشند.

حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است
حسین شریعتمداری: بی‌حجابی مثل اعتیاد به موادمخدر است

مدیرمسئول روزنامه کیهان نوشت: باید نجات فریب‌خوردگان از چنگال پدیده پلشت کشف حجاب را تکلیف شرعی و انسان‌دوستانه خود تلقی کنند و خدای نخواسته تحت تاثیر خناسان تصور نکنند که اجازه ادامه گرفتاری آنان در چنبره پلید کشف حجاب دلسوزی و به اصطلاح مدارا با آنان است! بدیهی است که اگر خدای نخواسته فرزند دلبندتان به مواد مخدر معتاد شود، تهیه مواد برای ادامه اعتیاد او را خیانت به فرزندتان می‌دانید و نه اقدامی دلسوزانه!

علی مطهری: جمهوری‌اسلامی می‌تواند اسرائیل را شخم بزند
علی مطهری: جمهوری‌اسلامی می‌تواند اسرائیل را شخم بزند

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رژیم صهیونیستی در چند سال گذشته چندین فرمانده نیروی قدس و دانشمند هسته‌ای را ترور کرده و باید انتقام سختی از این رژیم گرفته می‌شد، گفت: رژیم صهیونیستی باید بداند که ایران می‌تواند با توان بسیار بالایی سرزمین‌های اشغالی را شخم بزند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است