کد خبر : 281901
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - 16:54
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

امام جمعه اصفهان: هر فردی در انتخابات شرکت نکند یعنی به دشمن رای داده

امام جمعه اصفهان گفت: شهروندان چه در انتخابات شرکت کرده و چه شرکت نکنند رأی داده‌اند، فقط افرادی که رأی می‌دهند پیرو انقلاب و رهبری هستند و اگر مشارکت نکنند رأی به معاندان داده‌اند.

امام جمعه اصفهان: هر فردی در انتخابات شرکت نکند یعنی به دشمن رای داده

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهر نوشت: سیدیوسف طباطبایی‌نژاد، امام جمعه اصفهان در همایش ائمه جماعت مساجد شهر اصفهان با اشاره به برگزاری فصلی جلسات ائمه جماعات اظهار کرد: علمای شیعه ما حافظین ضعفای شیعه و مرزبانان دین هستند.

او با بیان اینکه تبلیغ و تبیین دو اولویت کاری امامان جماعت است و صرفاً کار خواندن نیست و افزود: احیا کار و امر دین و بیان آن از وظایف امامان جماعت هست.

نماینده، ولی فقیه و امام جمعه اصفهان ادامه داد: مشکل اساسی بشر در گمراه شدن همان جهل و نادانی است که باید امامان جماعت مردم را آگاه کنند و همواره در طول تاریخ بیشترین چالش‌ها بخاطر عدم آگاهی مردم است.

او با بیان اینکه بشر هر چقدر از نظر آگاهی و دانش رشد می‌کند ایمانش قوی‌تر می‌شود، ادامه داد: هر چه بشر رشد می‌کند وضعیت دینی مردم بهتر می‌شود وبا یک شایعه گول نمی‌خورد با یک حرف فریب نمی‌خورد آن زمان امام زمان عجل الله تعالی ظهور می‌کند.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه مثل علما در روی زمین مثل ستارگان در آسمان است که مردم از طریق علما راهشان را پیدا می‌کند و هر گاه ستارگان خاموش شود آن کشتی بان هم گمراه می‌شود، افزود: همیشه باید علما در مسیر هدایت گام بردارند اگر قرار است فقط بین مسجد و منزل در رفت و آمد باشد این روحانی به وظیفه خود عمل نکرده است.

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد با بیان اینکه مؤمن باید از حق حمایت و باطل را ضایع کنند، ادامه داد: در زمان جنگ تنها از اصفهان ۷۰۰ علمای دینی شهید شدند.

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه انحراف‌ها مال ندانستن‌ها هست، افزود: دشمن همواره دنبال کاستن آمار مشارکت مردم در انتخابات است که مردم ما از اول انقلاب همواره پیرو مقام معظم رهبری بوده‌اند.

خطیب جمعه اصفهان افزود: افرادی در انتخابات چه شرکت کنند چه نکنند، در هر دو حالت رای داده‌اند و ما فرد بی‌رای نداریم؛ فقط افرادی که مشارکت کنند رای به انقلاب و رهبری داده‌اند و اگر مشارکت نکنند، در واقع رأی به معاندین داده‌اند.

او گفت: مردمی که در انتخابات شرکت نکردند به دشمن رأی داده‌اند و این یک خیال باطل است که با رای ندادن جزو هیچ خط و ربطی نیستند؛ ما بی‌رای نداریم.

اخبار مرتبط:
«نور نیوز» ارگان رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیست
«نور نیوز» ارگان رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیست

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به صدور اطلاعیه‌ای هرگونه انتساب میان این شورا و یکی از پایگاه های خبری را تکذیب و اعلام کرد: شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه شورا دارای اُرگان رسانه ای نبوده و کلیه اخبار و اطلاعیه‌های آن از طریق رسانه ملی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری‌های رسمی کشور منتشر می‌شود.

در صورت خطای مجدد صهیونیست‌ها، سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود
در صورت خطای مجدد صهیونیست‌ها، سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود

علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه ایران گفت: در صورت سرزدن خطای مجدد از سوی دشمن، صهیونیستها بدانند که دیگر ۱۲ روز وقت نخواهند داشت و سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود.

وزیر خارجه مصر پیام هشدار ایران را به اسرائیل رسانده است
وزیر خارجه مصر پیام هشدار ایران را به اسرائیل رسانده است

تسنیم نوشت: یک منبع آگاه خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به اسرائیل داده شده است. پیشتر اخباری منتشر شده بود که تهران از طریق قاهره پیام هشدار مهم به رژیم اسرائیل ارسال کرده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است