کد خبر : 281744
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۱۱ - 10:28
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

همزمان با دهه فجر؛

۱۷ پروژه آبرسانی شهری و روستایی اصفهان بهره برداری می‌شود

مدیرعامل آبفای استان اصفهان از افتتاح ۱۷ پروژه آبرسانی شهری و روستایی با هزینه اجرایی یک‌هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال به مناسبت دهه فجر خبرداد

۱۷ پروژه آبرسانی شهری و روستایی اصفهان بهره برداری می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حسین اکبریان در خصوص پروژه های آبرسانی شهری اظهار داشت: آبرسانی به شاپورآباد – محسن آباد برخوار، اصلاح شبکه آبرسانی شهرک روشن دشت، خطوط انتقال جهت اتصال مخزن قدیم به جدید شهرضا و چاه امیر کبیر این شهر که شامل ۵.۵ کیلومتر لوله گذاری در جنوب شهرضا می شود و همچنین مخزن ۱۰۰۰ متر مکعبی جدید دامنه فریدن چهار پروژه ای هستند که در بخش شهری با هزینه اجرایی ۶۶۰ میلیارد ریال افتتاح می شوند.

به نوشته مهر؛ وی جمعیت تحت پوشش پروژه های آبرسانی شهری را ۱۰۰ هزار و ۲۰۰ نفر عنوان کرد و گفت: برای بهره برداری از این پروژه ها ۱۴.۴ کیلومتر خط انتقال، یک چاه با ظرفیت ۱۰ لیتر در ثانیه، دو باب مخزن با ظرفیت ۳ هزار متر مکعب و دو باب ایستگاه پمپاژ با ظرفیت ۸۰ لیتر در ثانیه اجرایی شده است.

مدیر عامل و رییس هیات مدیره آبفای استان اصفهان به تشریح پروژه های آبرسانی بخش روستایی پرداخت و گفت: ۱۳ پروژه در بخش روستایی با هزینه اجرایی ۴۸۰ میلیارد ریال به بهره برداری می رسد که ۳۲ روستا با جمعیت ۲۲ هزار و ۸۳۲ نفر را تحت پوشش قرار می دهد.

اکبریان گفت: پروژه های آبرسانی به روستاهای سعید آباد، قشلاق، درب امام زاده و فرج آباد گلپایگان، روستای کوچری (رباط زیلیا) گلپایگان، مجتمع لای سیاه نایین روستاهای کبرآباد – رحیم آباد و روستای چهلخانه فریدن در این ایام افتتاح می شوند.

وی در خصوص مخازن بخش روستایی نیز گفت: مخزن مجتمع آبرسانی کیفته گیویسین و قنات سمیرم با ظرفیت ۵۰۰ متر مکعب، مخزن نور آباد پادنا سمیرم و مخزن امام زاده علی اکبر شهرضا هر کدام با ظرفیت ۳۰۰ متر مکعب و مخزن روستای کلهرود شاهین شهر با ظرفیت ۲۵۰ متر مکعب با هدف آبرسانی پایدار و محرومیت زدایی از روستاها افتتاح می شوند.

مدیر عامل آبفای استان اصفهان دیگر پروژه های بخش روستایی را خط انتقال آب به روستای محمدیه شهرضا، اصلاح شبکه های آب روستاهای دزج، همگین و قمیشلو دهاقان؛ روستاهای تینجان و یکلنگی شهرستان کوهپایه؛ روستاهای علی آباد، پرمه ظاهر آباد، پرمه تقی آباد پرمه قهرمان آباد، پرزگان سفلی، اصفهانک مشاعی، اصفهانک سفلی، ورباد علیا، ده کلبعلی و مجتمع خرسانک شهرستان چادگان و روستای اسلام آباد فریدونشهر برشمرد.

اخبار مرتبط:
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: این کلانشهر میزبان برگزاری اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا(ACD) است.

‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند
‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند

سه نفر از اصفهان به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند.

صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید
صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: ارزش صادرات انواع گیاهان دارویی از این استان به خارج از کشور در سال گذشته حدود ۱۱ میلیون دلار بود که نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است