کد خبر : 281476
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۰۹ - 05:05
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۲ محور تاریخی شهر اصفهان نوسازی می‌شود

شهردار اصفهان از قرار گرفتن نوسازی دو محور تاریخی باباقاسم و هارونیه در دستور کار شهرداری اصفهان خبر داد.

۲ محور تاریخی شهر اصفهان نوسازی می‌شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی قاسم‌زاده، شهردار اصفهان اظهار کرد: پس از افتتاح محور آقانورالله نجفی که یک تجربه جدید در احیای محورهای تاریخی اصفهان بود، احیای دو محور تاریخی دیگر در دستور کار قرار دارد که امیدواریم تا پایان سال آینده آن را تقدیم شهروندان کنیم.

به نوشته فارس؛ وی با بیان اینکه محور باباقاسم یکی از تاریخی‌ترین گذرهای شهر است که ارزش احیا و تبدیل به محور گردشگری برای گردشگران ملی و بین‌المللی را دارد، ادامه داد: محور هارونیه نیز محور اتصال دولتخانه صفوی به دولتخانه سلجوقی است که میدان امام(ره) را به میدان امام علی(ع) متصل می‌کند و پر از نقاط و نشانه‌های تاریخی همچون ابنیه و محل رخدادها است و حتی دفتر حفظ بافت تاریخی در این نقطه تشکیل شده است که امیدواریم بتوانیم این محورهای تاریخی را به‌تدریج احیا کنیم.

قاسم‌زاده با اشاره به خاک‌برداری انجام شده در گذر زرین جنب میدان امام علی (ع) به منظور اجرای عملیات احیا، خاطرنشان کرد: با انجام مقداری خاک‌برداری به بعضی از لایه‌ها برخورد کردیم که باید تیم باستان‌شناسی مستقر شوند و فعالیت خود را انجام دهند و با تصمیم مبتنی بر نظر این تیم کارشناسی، این گذر را از شرایطی که شهروندان را آزار می‌دهد، خارج کنیم.

اخبار مرتبط:
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۲۶۸ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۱۵ شهر این استان به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی
اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی

مسوول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به رضایتمندی گردشگران از سفر به اصفهان گفت: اصفهان در زمینه سفر و جذب مسافر (تعداد مسافران) رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داد.

۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند
۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه ای تصفیه خانه آب خوانسار، آب شرب ۲ شهر و ۱۹ روستا در این شهرستان را به صورت پایدار تأمین می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است