کد خبر : 280597
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۰۲ - 12:38
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

جعفر قادری: این مجلس انقلابی بود که باعث افزایش فروش نفت شد

یک نماینده مجلس از عملکرد مجلس انقلابی به ریاست قالیباف دفاع کرد.

جعفر قادری: این مجلس انقلابی بود که باعث افزایش فروش نفت شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ فردانیوز نوشت: انتخابات مجلس آینده ۴۰ روز دیگر برگزار می شود، از این رو آرایش صحنه انتخابات در حال شکل گیری است. طبعا انتظار می رود که در فضای رقابت همه نامزدها رعایت اخلاق و انصاف را در نقد عملکرد مجلس یازدهم مورد توجه قرار دهند.

جعفر قادری درباره عملکرد مجلس یازدهم گفت: رهبر انقلاب مجلس یازدهم را مجلس انقلابی توصیف کردند. معتقدم عملکرد مجلس فعلی در حوزه قانونگذاری و نظارت قابل دفاع است. این مجلس درباره موضوعات مختلف تصمیمات خوبی گرفت که آثار مثبت این تصمیمات در اداره کشور مفید و راهگشا واقع شد.

وی با اشاره به تعامل شایسته مجلس با دولت برای اداره کشور افزود: مجلس یازدهم به هیچ عنوان در ادای وظایف و اختیاراتش به مسائل حاشیه ای توجه نکرد و تمرکزش روی مسائل کلیدی و مهم کشور بود. قانون راهبردی لغو تحریم ها باعث شد فروش نفت از ۳۵۰ هزار بشکه در روز به سقف تولیدمان افزایش پید اکند.

این نماینده مجلس با اشاره به قوانین مهم مصوب مجلس یازدهم یادآور شد: قانون جهش احداث مسکن با هدف جبران عقب افتادگی ها در این حوزه، قانون واردات خودرو با هدف از بین بردن حباب بازار، قانون جهش تولید دانش بنیان، طرح حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، طرح تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، قانون حمایت از سوت زنی، قانون مبارزه با تعارض منافع، قانون پایانه های فروشگاهی و قانون شفافیت، قانون تأمین مالی از جمله مصوبات مهم مجلس در دوره یازدهم بود.

وی با بیان اینکه مجلس ریل گذاری‌های خوبی برای دولت انجام داد، ادامه داد: در حوزه نظارت نیز مجلس بدون چالش با دولت توانست تغییراتی را در مدیریت برخی دستگاه ها و وزارتخانه های اجرایی ایجاد کند. همچنین نمایندگان مجلس یازدهم تعامل و ارتباط نزدیکی با مردم داشتند. یکی از نمونه ها این بود که پیگیری مجلس عامل افزایش ۱۰ برابری یارانه ها شد.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات کشور اظهار کرد: پیگیری مجلس در حوزه دیپلماسی اقتصادی عاملی شد ایران وارد پیمان هایی همچون شانگهای، اوراسیا و بریکس شود، ضمن آنکه روابط بین ایران و همسایگان حسنه باشد. همچنین گام های خوبی در حوزه ریلگذاری برای شیفت به سمت تولید انرژی های تجدیدپذیر مثل خورشیدی و بادی و جبران ناترازی آب در کشور برداشته شد. امیدواریم در ۴ ماه پایانی طرح ها و لوایح باقی مانده همچون قانون تجارت نیز به سرانجام برسد.

اخبار مرتبط:
جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها
جلسه مهم پزشکیان و تیم اقتصادی‌اش درباره یارانه‌ها

داود منظور پس از دیدار با رئیس جمهوری منتخب گفت: ما به عنوان مشاور حتما در خدمت پزشکیان خواهیم بود و قرار بر این شد؛ در باب مواردی که ایشان صلاح بدانند، مجددا خدمتشان برسیم.

علی بیگدلی: با رفتن بایدن، وضعیت ترامپ بهتر شد
علی بیگدلی: با رفتن بایدن، وضعیت ترامپ بهتر شد

تحلیلگر مسائل بین‌الملل گفت: با رفتن بایدن وضعیت ترامپ بهتر خواهد شد زیرا او سابقه کار اجرایی زیادی داشته است و مورد توجه مخاطبان دموکرات‌ها بود ولو به طور نسبی اما خانم هریس آن توان لازم را ندارد.

پزشکیان از اظهاراتِ روز یکشنبه‌اش عقب‌نشینی کرد؛ تحریمی‌ها هم برای عزت کشور به صحنه بیایند
پزشکیان از اظهاراتِ روز یکشنبه‌اش عقب‌نشینی کرد؛ تحریمی‌ها هم برای عزت کشور به صحنه بیایند

رئیس جمهوری منتخب اظهار داشت: بار سنگینی روی دوش‌های خودم احساس می‌کنم که تحمل آن سخت است یکی از مشکلات من این است که همه می‌خواهند با من ملاقات کنند، من چگونه باید پاسخ همه را بدهم.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است