کد خبر : 280422
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - 12:41
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

متکی: در حال مذاکره با شورای نگهبان، برای بازبینی وضعیت نامزدهای ردصلاحیت شده خودمان هَستیم

منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان گفت: هیات سه نفره از شورای وحدت با هدف بررسی نامزدهای عضو یا مرتبط با شورای وحدت که موفق به اخذ تأییدصلاحیت نشده‌اند تشکیل شده است. به نظر بنده این یک وظیفه تشکیلاتی در قبال نیروهای شورای وحدت است. این پیگیری از طریق گفت‌وگو و مکاتبه با شورای نگهبان صورت می‌پذیرد.

متکی: در حال مذاکره با شورای نگهبان، برای بازبینی وضعیت نامزدهای ردصلاحیت شده خودمان هَستیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایلنا: سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان گفت: هیات سه نفره از شورای وحدت با هدف بررسی نامزدهای عضو یا مرتبط با شورای وحدت که موفق به اخذ تأییدصلاحیت نشده‌اند تشکیل شده است. به نظر بنده این یک وظیفه تشکیلاتی در قبال نیروهای شورای وحدت است. این پیگیری از طریق گفت‌وگو و مکاتبه با شورای نگهبان صورت می‌پذیرد.

منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان درباره تشکیل هئیت سه نفره از شورای وحدت با حضور آقایان متکی، بادامچیان و حجت‌الاسلام جلالی در جهت گفت‌وگو با شورای نگهبان گفت: این هیات با هدف بررسی نامزدهای عضو یا مرتبط با شورای وحدت که موفق به اخذ تأییدصلاحیت نشده‌اند تشکیل شده است. به نظر بنده این یک وظیفه تشکیلاتی در قبال نیروهای شورای وحدت است. این پیگیری از طریق گفت‌وگو و مکاتبه با شورای نگهبان صورت می‌پذیرد. این اقدام می‌تواند در دستور کار دیگر جریان‌های هم سیاسی قرار گیرد. مطالبه ما بازبینی وضعیت این نامزدها است.

متکی در پاسخ به این سوال آیا شورای وحدت با جبهه پایداری وارد گفت‌وگو در جهت ائتلاف انتخاباتی شده است، گفت: شورای وحدت آمادگی خود را برای گفت‌وگو با جریان‌های ارزشی، ولایی و اصولگرا به آنان اعلام کرده است. رویکرد ما در گام نخست رصد میدانی انتخابات، آرایش سیاسی جریان‌های مختلف و حضورشان در انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۱ اسفندماه است. درصورت رسیدن به تصویر و تحلیل مشترک از فضای انتخابات، موضوع اشتراک در فهرست نامزدها بعنوان گام دوم می‌تواند در دستور کار قرار گیرد. در خصوص جبهه پایداری برخلاف آنچه در برخی رسانه‌ها آمد، تاکنون دیدار و گفت‌وگویی با آقای محصولی دبیرکل جبهه پایداری برگزار نشده است. تعهد اخلاقی داریم قبل از رسیدن به توافق در این زمینه، جزئیات فرآیند پیش‌روی را رسانه‌ای نکنیم.
اخبار مرتبط:
۱۲ نفر از اعضای شورا مدافع عملکرد زاکانی هستند
۱۲ نفر از اعضای شورا مدافع عملکرد زاکانی هستند

سخنگوی شورای شهر تهران گفت:‌ اکثریت اعضای شورای شهر از زاکانی به عنوان شهردار تهران حمایت می‌کنند.

ظریف: ۴۰۰ نفر گزینه‌های پیشنهادی برای وزارت در دولت پزشکیان را بررسی می‌کنند / هیچ نامزدی، برای هیچ مسئولیتی، نهایی نشده است
ظریف: ۴۰۰ نفر گزینه‌های پیشنهادی برای وزارت در دولت پزشکیان را بررسی می‌کنند / هیچ نامزدی، برای هیچ مسئولیتی، نهایی نشده است

«محمدجواد ظریف» معیار‌ها و روند انتخاب اعضای کابینه «مسعود پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب را تشریح کرد. ظریف تاکید کرد: «تا به امروز هیچ مسئولیتی در دولت پزشکیان تعیین نشده است. حتی هیچ نامزدی، برای هیچ مسئولیتی، نهایی نشده است. همه نامزد‌ها از درون این کمیته‌ها به دکتر پزشکیان پیشنهاد خواهد شد و در نهایت این رئیس‌جمهور است که حق دارد افراد مورد نظر را انتخاب و به مجلس معرفی کند.»

نیاز به کارگزاران جدید است / اصلاحات به تغییر نسل نیاز دارد
نیاز به کارگزاران جدید است / اصلاحات به تغییر نسل نیاز دارد

در ایام انتخابات، شاهد تجمعات متعدد جوانان در شهرهای کشور بودیم که تلاش می‌کردند به سهم و اندازه خود، برای ایران کاری بکنند. یکی از این شهرها مشهد بود. جوانانی که به میدان و خیابان می‌آمدند و با پوستر و پلاکارد توجه عابران و خودروهای عبوری را به مساله انتخابات جلب می‌کردند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است