کد خبر : 280382
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - 10:16
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی: افزایش تسهیلات اشتغال تا اوایل سال آینده

معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی گفت: تسهیلات حوزه اشتغال باتوجه به پیگیری‌های شورای اشتغال تسهیلات حوزه اشتغال بیشتر می‌شود.

معاون وزیر کار و رفاه اجتماعی: افزایش تسهیلات اشتغال تا اوایل سال آینده

به گزارش سایت خبری مدارا؛ محمود کریمی، معاون توسعه و فناوری و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در حاشیه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان اصفهان گفت: عملکرد مجموعه سیستم بانکی در حوزه اشتغال در همراهی با بازار کار مطلوب بوده است، اما به دلایل اداری و اولویت بندی عملکرد بانک‌ها در حوزه اشتغال کمتر شده است، اما با پیگیری‌های مستمر وزارت کار تلاش می‌شود از نظام بانکی تسهیلات حوزه اشتغال را پیگیری می‌کنیم.

به نوشته فارس؛ وی افزود: تا پایان امسال و اوایل سال آینده باتوجه به پیگیری‌های شورای اشتغال فضای تسهیلات حوزه اشتغال بیشتر خواهد شد.

وی گفت: در سال‌جاری نرخ بیکاری کل کشور به کمترین میزان خود در سال‌های اخیر رسیده بطوریکه در پاییز ۱۴۰۲ به هفت و شش دهم درصد رسیده است و نرخ بیکاری دانش آموختگان وهم نرخ بیکاری زنان و نرخ اشتغال ناقص هم روند کاهشی داشته است.

معاون توسعه، فناوری و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی افزود: در چند فصل اخیر نرخ بیکاری در استان اصفهان کاهشی و تک رقمی شده است بطوریکه نرخ مشارکت اقتصادی استان و نسبت اشتغال استان هم که از متغیرهای اساسی بازار کار است از میانگین کشوری بالاتر است و از نقاط بسیار مطلوبی است که در حوزه بازار کار استان به چشم می‌خورد.

کریمی گفت: استان اصفهان در حوزه کسب و کارهای خرد نیز در تبصره ۱۶، سال گذشته هم عملکرد قابل قبولی داشت و امسال و سال گذشته هم در حوزه مشاغل خانگی عملکرد مطلوبی داشته و امیدواریم این مسیر ادامه پیدا کند.

وی افزود: چند مصوبه در حوزه پیگیری تسریع در تأمین مالی برخی موضوع‌های کلان بیکاری دانش آموختگان که هم در سطح استان و هم ملی روند کاهشی داشته لازم است به آن بیشتر توجه شود و در بررسی عملکرد تمام دستگاه‌ها و شهرستان ها، خروجی این جلسه بهبود شرایط کسب و کار استان را نشان می‌دهد.

معاون توسعه، فناوری و اشتغال وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گفت: استان اصفهان در شاخص‌های کلیدی بازار کار روند کاملا رو به بهبود دارد بطوریکه نرخ مشارکت اقتصادی زنان از میانگین نرخ مشارکت اقتصادی زنان در کشور بالاتر است و سهم ایجاد اشتغال زنان هم در استان از میانگین کشوری بالاتری برخوردار است.

کاهش نرخ بیکاری در استان اصفهان

سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان نیز در این نشست، گفت: در کلیت نظام حکمرانی این که سازمان‌ها را در تهران وارد فرایند اجرا شوند، یک ایراد است.

وی ادامه داد: دلیل اینکه در آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌ها با مشکلاتی مواجه می‌شویم این است که سازمان‌های متولی به جای آنکه به سیاست گذاری بپردازند وارد فرایند اجرا می‌شوند در صورتی که اجرا بایستی در اختیار استان‌ها باشد.

مرتضوی اظهار کرد: ۱۲ و ۶ دهم درصد نرخ بیکاری استان اصفهان بود که در پاییز ۱۴۰۲ به ۸ و شش دهم درصد رسیده است.

استاندار اصفهان عنوان کرد: روند دنبال شده در بنگاه‌ها، افزایش اشتغال به خصوص در حوزه فارغ‌التحصیلان و حل کردن مسائل بانکی اخیر برای کاهشی‌تر شدن نرخ بیکاری و افزایش اشتغال در استان است.

استاندار اصفهان تأکید کرد: تعهدات استان نسبت به سامانه رصد، به صورت مستمر پیگیری شود و نتایج جمع‌بندی ها تا پایان هفته به استانداری ارائه شود.

اخبار مرتبط:
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان
کشف موتورسیکلت ۶ میلیاردی قاچاق در اصفهان

فرمانده انتظامی شهرستان اصفهان از کشف یک دستگاه موتورسیکلت قاچاق به ارزش ۶ میلیارد ریال در این شهرستان خبر داد.

۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد
۴۰۲ انشعاب غیرمجاز آب در اصفهان جمع آوری شد

مدیر عامل آبفای اصفهان با اشاره به کشف ۴۰۲ فقره انشعاب غیرمجاز آب در این استان طی سه ماهِ امسال،گفت: یکی از عوامل اصلی افت فشار و موانع توزیع عادلانه آب، انشعاب غیرمجاز است.

جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان
جریمه ۷ میلیاردی قاچاقچی سیگار در اصفهان

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: قاچاقچی سیگار به پرداخت بیش از ۶ میلیارد و ۸۳۰ میلیون ریال جریمه در اصفهان محکوم شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است