کد خبر : 280376
انتشار : ۱۴۰۲/۱۱/۰۱ - 08:49
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استاندار اصفهان: واحد‌های صنعتی نسبت به محیط زیست حساس باشند

استاندار اصفهان گفت: حساس سازی واحد‌های صنعتی به مسائل زیست محیطی بسیار مؤثر است و حفظ و توسعه محیط زیست هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آیندگان است.

استاندار اصفهان: واحد‌های صنعتی نسبت به محیط زیست حساس باشند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در نشست تجلیل از واحد‌های صنعتی، معدنی و خدماتی سبز استان، ضمن تسلیت شهادت از جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران در حمله تروریستی رژیم صهیونسیتی در سوریه، گفت: توجه به محیط زیست بایستی پیش از این و از سالهای گذشته مد نظر قرار می‌گرفت اما شرایط کنونی درسی است تا همه تلاش کنیم، احترام به طبیعت و حفظ محیط زیست به صورت جدی در دستور کار قرار بگیرد و حتی از مقاطع پیش‌دبستانی و دبستان به فرزندان آموزش داده شود.

به نوشته فارس؛ وی ادامه داد: در شرایط کنونی می‌طلبد در کنار معرفی الگوهای برگزیده، زمینه سازی حساس سازی سایر واحدها و بنگاه‌های اقتصادی نیز فراهم شود.

استاندار اصفهان بیان کرد: بایستی در یک برنامه منسجم ابتدا نسبت به حساس سازی واحد‌های صنعتی اقدام و پس از آن به اعتماد سازی میان واحدها و حوزه‌های زیست محیطی و فراهم کردن شرایط ارزیابی و آموزش ظرفیت سازی کنیم.

مرتضوی ادامه داد: در این چرخه رصد، شناسایی و برخورد با واحد‌های متخلف و البته تشویق واحد‌های متعهد به محیط زیست به خوبی امکان پذیر خواهد بود.

وی اظهار کرد: حساس سازی واحد‌های صنعتی به مسائل زیست محیطی بسیار مؤثر است حفظ و توسعه محیط زیست هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آیندگان است.

گفتنی است در پایان این نشست از ۲۲ واحد برگزیده در حوزه محیط زیست تقدیر به عمل آمد.

اخبار مرتبط:
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست
چند دیدار خارجی کنش موفقیت‌آمیز دیپلماتیک در کلانشهرها نیست

عضو شورای شهر اصفهان خطاب به شهرداران گفت: صرفا چند دیدار خارجی، چند حضور بین‌المللی و مخابره چند پیام را کنش موفقیت آمیز دیپلماتیک ندانید.

فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)
فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در تاسوعا و عاشورای حسینی(ع)

رئیس اداره هماهنگی امور مناطق معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری اصفهان از فعالیت ۱۰ پارکینگ شهرداری اصفهان در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) خبر داد.

هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد
هواشناسی اصفهان هشدار سطح زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی اصفهان نسبت به وزش باد و گردوخاک و کاهش شعاع دید در مناطقی از استان طی ۴۸ ساعت پیش رو، هشدار سطح زرد صادر کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است