کد خبر : 280225
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - 09:58
دسته‌بندی : برگزیده ها، بین الملل
چاپ

عربستان: پیام ما به ایران این است که نیاز داریم کنار هم برای توقف درگیری تلاش کنیم

فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان جمعه شب گفت: پیام ما به همه از جمله به ایران این است که نیاز داریم کنار هم برای توقف درگیری تلاش کنیم. بن فرحان هشدار داد: خاورمیانه در وضعیتی پراضطراب و آشفته قرار دارد و ما نمی‌خواهیم چنین وضعیتی گسترش یابد.

عربستان: پیام ما به ایران این است که نیاز داریم کنار هم برای توقف درگیری تلاش کنیم

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایرنا نوشت: فیصل بن فرحان وزیر امور خارجه عربستان جمعه شب گفت: پیام ما به همه از جمله به ایران این است که نیاز داریم کنار هم برای توقف درگیری تلاش کنیم.

بن فرحان این سخنان را در گفت وگو با شبکه خبری آمریکایی msnbc بیان کرده است.

بن فرحان هشدار داد: خاورمیانه در وضعیتی پراضطراب و آشفته قرار دارد و ما نمی‌خواهیم چنین وضعیتی گسترش یابد.

وزیر امور خارجه عربستان با اشاره به نگرانی این کشور درباره تحولات در دریای سرخ و امنیت سراسر منطقه اظهار کرد که کاهش تنش در دریای سرخ، برای عربستان اولویت است.

وی چهارشنبه (۲۶ دی ماه) نیز در جلسه گفت‌وگو در چارچوب فعالیت‌های اجلاس جهانی اقتصاد در داووس گفته بود: جنگ در غزه، سراسر منطقه را با خطرات بزرگی مواجه می کند. از این رو باید آتش بس فوری در غزه اعلام شود.

وزیر امور خارجه عربستان، حملات در دریای سرخ را با جنگ در غزه مرتبط دانست و گفت: هیچ گونه اشاره ای از طرف اسرائیل درباره متوقف شدن جنگ و تنش مشاهده نمی کنیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که اولویت ما، یافتن راهی برای کاهش تنش است و این امر مشروط به متوقف شدن جنگ در غزه است.

بن فرحان خاطرنشان کرد: باید جامعه جهانی برای متوقف شدن جنگ در غزه، تلاش بیشتری انجام دهد. زیرا ادامه فجایع در غزه، منجر به تنش های بیشتر خواهد شد.

وزیر امور خارجه عربستان در پایان گفت: “امنیت «اسرائیل» به تحقق امنیت فلسطینی ها از طریق برپایی کشور مستقلشان وابسته است.”

اخبار مرتبط:
حاجی‌دلیگانی: ما باید هر لحظه آمادگی اسرائیل را داشته باشیم / بیش از نیمی از موشک‌ها و پهباد‌های ما در عملیات وعده صادق، به هدف خوردند
حاجی‌دلیگانی: ما باید هر لحظه آمادگی اسرائیل را داشته باشیم / بیش از نیمی از موشک‌ها و پهباد‌های ما در عملیات وعده صادق، به هدف خوردند

نماینده شاهین‌شهر می‌گوید: در حال حاضر، با اقتدار مضاعفی که برای ایران آفریده شد، بایستی مسئولان اقتصادی دولت، از این فرصت به وجود آمده، برای ترمیم جایگاه تجاری ایران در منطقه و جهان، بهره لازم را ببرند. یعنی اکنون این فرصت طلایی و پاس گل را بخش نظامی ما آفریده و حال نوبت مسئولان بخش اقتصادی است که آن را به گل تبدیل کنند.

دولتِ رئیسی نمایندگان منتقدش را بی‌سواد خواند
دولتِ رئیسی نمایندگان منتقدش را بی‌سواد خواند

روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس‌ دولت سیزدهم نوشت: در اظهارنظری یکی از نمایندگان مجلس خواستار برکناری وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی شده است که ابراز چنین سخنی نیز در شرایط جنگ ترکیبی و اقتصادی مانند آن است که در عملیات نظامی، فرمانده میدانی تضعیف و تخریب شود!

اسحاق جهانگیری: با مَردم مدارا کنید
اسحاق جهانگیری: با مَردم مدارا کنید

معاون اول حسن روحانی در دولت گذشته گفت: باید نسبت به تقویت انسجام ملی، جلب مشارکت عمومی مردم و جریان های سیاسی، مدارا با شهروندان و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم نیز همت گمارد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است