کد خبر : 280220
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۳۰ - 09:55
دسته‌بندی : برگزیده ها، ورزشی
چاپ

ایران یک – هنگ کنگ صفر/ صعود با یک نمایش کم فروغ و کلافه کننده

تیم ملی فوتبال ایران با برتری یک بر صفر برابر هنگ‌کنگ در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، صعود خود را به مرحله یک هشتم نهایی قطعی کرد.

ایران یک – هنگ کنگ صفر/ صعود با یک نمایش کم فروغ و کلافه کننده

به گزارش سایت خبری مدارا؛ ایسنا نوشت: تیم ملی فوتبال ایران با برتری یک بر صفر برابر هنگ‌کنگ در جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳، صعود خود را به مرحله یک هشتم نهایی قطعی کرد.

تیم‌های ملی فوتبال ایران و هنگ کنگ امشب (جمعه) در چارچوب دور دوم مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا – ۲۰۲۳ در گروه C از ساعت ۲۱ در ورزشگاه خلیفه الریان به مصاف هم رفته‌اند.

ایران در نخستین دیدارش توانسته بود با نتیجه ۴ بر یک فلسطین را شکست دهد و هنگ کنگ با نتیجه ۳ بر یک مغلوب امارات شده بود.

ایران یک – هنگ کنگ صفر

گل‌ها: مهدی قایدی در دقیقه ۲۴ برای ایران

کارت زرد: وو، چون مینگ در دقیقه ۳۷  و واس نونیز در دقیقه ۴۶ از هنگ‌کنگ.

کارت قرمز: –

ترکیب ایران: علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، مجید حسینی (۶۴ سعید عزت‌الهی)، حسین کنعانی‌زادگان، رامین رضاییان، سامان قدوس، روزبه چشمی، مهدی قایدی (۶۴ محمد محبی)، مهدی طارمی (۷۶ امید ابراهیمی)، علیرضا جهانبخش (احسان حاج‌صفی ۸۱) و شهریار مغانلو (۶۴ کریم انصاری‌فرد).

ترکیب هنگ کنگ: یاپ هونگ فای، گربیگ الیور بنجامین، واس نونیز، یوئه زی نام، چان شینیچی، وو چان مینگ، تان، چون لوک، اورتون کامارگو، سون مینگ هیم (‘۷۳- استفان پریرا)، چان سیو وان فیلیپ (‘۷۳- وای وونگ)، مت اور (‘۷۳- مایکل اودبولوزور).

صحنه‌های مهم بازی

نیمه اول

این دیدار از ساعت ۲۱ آغاز شد.

در ۱۰ دقیقه نخست این دیدار شاگردان امیر قلعه‌نویی سعی داشتند با طراحی حملاتی دروازه هنگ‌کنگ را باز کنند، اما عملکرد خوب مدافعان هنگ‌کنگ اجازه نداد ایران به گل برسد.

در دقیقه ۱۱، روی اشتباه مدافعان ایران، مت اُر پشت محوطه جریمه ایران صاحب توپ شد و با یک شوت پای راست دروازه را هدف قرار داد که با واکنش خوب بیرانوند این فرصت به گل تبدیل نشد.

در دقیقه ۱۵، روی حرکت خوب مهدی طارمی، سامان قدوس سمت چپ محوطه جریمه هنگ‌کنگ به توپ رسید و سعی داشت توپ را روی دروازه ارسال کند، اما توپ او به اوت رفت.

در دقیقه ۱۷، روی اشتباه عجیب روزبه‌چشمی و قطع توپ اورتون کامارگو، این بازیکن پشت محوطه جریمه ایران به توپ رسید و درحالی که بیرانوند هم از دروازه خارج شده بود، اورتون کامارگو دروازه‌بان ایران را هم جا گذاشت، اما شوت او از بالای دروازه به اوت رفت و راهی به دروازه پیدا نکرد.

در دقیقه ۲۲، روی حرکت خوب علیرضا جهانبخش از سمت راست و پاس این بازیکن برای رامین رضاییان، ارسال این بازیکن فرصت بسیار خوبی برای شهریار مغانلو ایجاد کرد، اما توپ این بازیکن در مقابل دروازه راهی اوت شد.

گل: در دقیقه ۲۴، روی حرکت خوب میلاد محمدی از سمت چپ و پاس این بازیکن برای مهدی قایدی، این بازیکن وارد محوطه جریمه شد و با یک شوت پای راست دروازه هنگ‌کنگ را باز کرد.

در دقیقه ۲۶، روی یک ضد حمله، مهدی طارمی پاس زیبایی به درون محوطه جریمه هنگ‌کنگ به رامین رضایین داد، اما این بازیکن نتوانست ضربه خوبی به  توپ بزند و این فرصت از دست رفت.

در دقیقه ۳۵، روی حرکتی که هنگ‌کنگی‌ها از سمت راست انجام دادند، چان سیو کوان پشت محوطه ایران به توپ رسید، اما شوت پای چپ این بازیکن از بالای دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه ۳۶، علیرضا جهانبخش سعی داشت از راه دور دروازه هنگ‌کنگ را باز کند، اما شوت او را دروازه‌بان این تیم مهار کرد.

در دقیقه ۳۹، روی اشتباه بیرانوند و میلاد محمدی، توپ درون محوطه جریمه ایران مقابل بازیکن هنگ‌کنگ فرود آمد، اما شوت این بازیکن را بیرانوند مهار کرد.

در دقیقه ۲+۴۵، مهدی قایدی از پشت محوطه جریمه هنگ‌کنگ دروازه این تیم را هدف قرار داد که با واکنش دروازه‌بان هنگ‌کنگ توپ دوباره به زمین برگشت، اما در ادامه روی توپ برگشتی هم ایران به گل نرسید.

نیمه نخست این دیدار با برتری یک بر صفر ایران به پایان رسید.

نیمه دوم

در ۱۰ دقیقه نخست نیمه دوم هم شاهد فرصت گلی نبودیم، اما در این زمان سفید پوشان ایران سعی داشتند فرصت گلزنی ایجاد کنند که در این کار ناموفق بودند.

در ۱۰ دققه دوم نیمه دوم، فرصت چندان زیادی روی دروازه‌ها ایجاد نشد. در این فاصله زمانی سید مجید حسینی از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شد که از بازی خارج شد.

در دقیقه ۷۲، خطا روی محمد حسین کنعانی‌زادگان یک ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه هنگ‌کنگ در اختیار ایران قرار داد و در ادامه رامین رضاییان قصد داشت با استفاده از این فرصت دروازه را باز کند، اما شوت او با واکنش خوب دروازه‌بان هنگ‌کنگ همراه شد.

در دقیقه ۷۴، روی یک ضد حمله قرمز پوشان هنگ‌کنگ فرصت بسیار خوبی به دست آوردند، اما پیش اینکه اورتون بازیکن هنگ‌کنگ به توپ برسد داور آفساید اعلام کرد.

در دقیقه ۸۳، رامین رضایین فرصت بسیار خوبی برای باز کردن دروازه هنگ‌کنگ به. دستین فرصت بسیار خوبی برای باز کردن دروازه هنگ‌کنگ به. دست آورد، اما شوت او از کنار دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه ۸۶، حرکت خوب محمد محبی و پاس این بازیکن برای احسان حاج‌صفی به سمت چپ، با ارسال این بازیکن همراه بود، اما توپ این بازیکن از بالای سر کریم انصاری‌فرد در مقابل دروازه عبور کرد و راهی اوت شد.

در دقیقه ۱+۹۰، رو یک ضد حمله و ارسال بلند، فرصت بسیار خوبی برای هنگ‌کنگ ایجاد شد، اما با خروج به موقع بیرانوند از دروازه این فرصت از هنگ‌کنگ گرفته شد

اخبار مرتبط:
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است

جامعه‌شناس و تحلیلگر اصولگرا مدعی شد: وقتی مطالب آرامش بخش در کنار موضوعات انتقادی مطرح نشود و فقط مردم با یکسری تیترهای منفی و تلخ مواجه می شوند که نتیجه اش اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه خواهد بود.

نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است
نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است

آصفری گفت: غربی ها علاقمند نیستند بدون چراغ سبز آمریکا اقدامی انجام دهند. این پاسخ ایران می تواند صلح آمیز باشد. همواره گفتیم «موشک های ما برای صلح است»، امروز طرف مقابل متوجه قدرت موشک های ما شد و شلیک این موشک ها تأثیر مثبتی را در سیاست خارجی ما می تواند به دنبال داشته باشد.

ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه
ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه

روزنامه نزدیک به جریان قالیباف نوشت: هرچند که واکنش خاتمی نسبت به هم‌قطارانش با تأخیر مطرح شد؛ اما همین واکنش‌ها را می‌توان به‌عنوان مثالی در وحدت ملی ایران در مواجهه با برهه‌های سرنوشت‌ساز تعبیر کرد.  

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است