کد خبر : 280136
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۹ - 13:36
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: حملات موشکی سپاه پاسداران در مردم شور و شعف به وجود آورد

نماینده نائین با اشاره به عملیات موشکی سپاه گفت: اقدام کوبنده سپاه پاسداران با موشک‌های خیبرشکن در پاسخ به جنایت تروریستی کرمان در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، باعث شور و شعف مردم شد که از عزیزان در سپاه پاسداران قدردانی می‌کنیم.

نماینده مجلس: حملات موشکی سپاه پاسداران در مردم شور و شعف به وجود آورد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اعتماد آنلاین نوشت: الهام آزاد نماینده نائین با اشاره به عملیات موشکی سپاه گفت: اقدام کوبنده سپاه پاسداران با موشک‌های خیبرشکن در پاسخ به جنایت تروریستی کرمان در سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی، باعث شور و شعف مردم شد که از عزیزان در سپاه پاسداران قدردانی می‌کنیم.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران مکررا از مقامات دولت مرکزی عراق و همچنین مسئولان اقلیم درخواست کرده بود تا با اعمال حاکمیت سرزمینی و برخورد حداکثری، مانع از فعالیت عناصر و گروه‌های تجزیه طلب و تروریست فعال علیه جمهوری اسلامی ایران شوند. جمهوری اسلامی ایران در مقاطع مختلف چه در قالب یادداشت رسمی و چه ملاقات‌های متعدد در تهران، بغداد و اربیل، اعتراض شدید خود نسبت به میزبانی اقلیم و تحرکات گروه‌های تروریستی ضدایرانی از مبداء خاک عراق در منطقه اقلیم را اعلام کرده لذا نمی‌تواند بپذیرد که از مجاورت مرزهای خود مورد تهدید واقع شود.

این نماینده مجلس گفت: با توجه به سریالی بودن عمل متخلفانه رژیم صهیونیستی و نیز وجود قرائن از مقامات رسمی مبنی بر ادامه چنین عمل متخلفانه ای، اقدام جمهوری اسلامی ایران دفاع مشروع بوده همان طور که حقی ذاتی در ماده ۵۱ منشور ملل متحد آمده است. این امر، نباید به منزله دفاع مشروع پیش دستانه قلمداد شود بلکه زنجیره ای بودن اعمال متخلفانه موجب می شود که اقدام جمهوری اسلامی ایران در قالب دفاع مشروع در حقوق بین الملل مشروع و قانونی باشد.

آزاد در پایان گفت: عراق و پاکستان دو کشور دوست و همسایه ایران هستند. ایران همکاری های دو جانبه تاریخی با این دو کشور داشته و دارد. جمهوری اسلامی ایران به حاکمیت و تمامیت ارضی این دوکشور هیچگاه تعرضی نکرده و نمی کند.

اخبار مرتبط:
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است
ابراهیم فیاض: نتیجه تیترهای منفی و تلخ اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه است

جامعه‌شناس و تحلیلگر اصولگرا مدعی شد: وقتی مطالب آرامش بخش در کنار موضوعات انتقادی مطرح نشود و فقط مردم با یکسری تیترهای منفی و تلخ مواجه می شوند که نتیجه اش اشاعه افسردگی و اضطراب در جامعه خواهد بود.

نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است
نماینده مجلس: موشک‌های ما برای صلح است

آصفری گفت: غربی ها علاقمند نیستند بدون چراغ سبز آمریکا اقدامی انجام دهند. این پاسخ ایران می تواند صلح آمیز باشد. همواره گفتیم «موشک های ما برای صلح است»، امروز طرف مقابل متوجه قدرت موشک های ما شد و شلیک این موشک ها تأثیر مثبتی را در سیاست خارجی ما می تواند به دنبال داشته باشد.

ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه
ابراز رضایت روزنامه اصولگرا از حمایت خاتمی و روحانی از سپاه

روزنامه نزدیک به جریان قالیباف نوشت: هرچند که واکنش خاتمی نسبت به هم‌قطارانش با تأخیر مطرح شد؛ اما همین واکنش‌ها را می‌توان به‌عنوان مثالی در وحدت ملی ایران در مواجهه با برهه‌های سرنوشت‌ساز تعبیر کرد.  

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است