کد خبر : 280104
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - 22:12
چاپ

طاهری، دبیر ستاد امر به معروف: رها بودن فضای مجازی باعث می‌شود دعا مستجاب نشود

طاهری، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: فیلم ضد دین با پول بیت المال ساختن، سود مرکب و جریمه دیرکرد در نظام بانکی و رها بودن فضای مجازی از منکراتی است که باعث می شود دعا مستجاب نشود و رحمت الهی دور شود.

طاهری، دبیر ستاد امر به معروف: رها بودن فضای مجازی باعث می‌شود دعا مستجاب نشود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رسا نوشت: حجت الاسلام طاهری با اشاره به اینکه دشمن سعی دارد عفاف و حجاب را به امری شخصی تبدیل کند، عنوان کرد: هویت تاریخی، ملی و مذهبی ایران باید احیا شود.

حجت الاسلام محمد حسین طاهری، دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در شانزدهمین همایش فعالان عرصه امر به معروف و نهی از منکر استان قم با اشاره به اینکه امام حسین علیه السلام برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کردند، اظهار داشت: اگر مردم اعمال عبادی را به صورت کامل انجام دهند ولی ولایت خداوند را نداشته باشند پیروی از طاغوت است.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر اینکه باید برای اقامه حدود و شریعت الهی در جامعه قیام کرد، تصریح کرد: در جامعه اسلامی چیزی به نام « به من چه»، « به تو چه» و « دلم می خواهد» نداریم، آن چیزی که خداوند می خواهد باید انجام شود تا جامعه به رستگاری برسد.
وی در ادامه به آیاتی از قرآن درباره امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: فیلم ضد دین با پول بیت المال ساختن، سود مرکب و جریمه دیرکرد در نظام بانکی و رها بودن فضای مجازی از منکراتی است که باعث می شود دعا مستجاب نشود و رحمت الهی دور شود.
حجت الاسلام طاهری با اشاره به اینکه جامعه بدون امر به معروف به تعبیر امیر المومنین علیه السلام مرده است، عنوان کرد: امر به معروف از همه فرائض مهم‌تر است و اگر فسادی در جامعه شود و در قبال آن موضع گرفته نشود جامعه آسیب خواهد دید.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور دو وظیفه مهم ستاد امر به معروف و نهی از منکر را نظارت بر منکر و معروف در جامعه و ترویج معروف و نهی از منکر برشمرد و بیان داشت: نظارت مردم بر دولت و ترویج مردمی امر به معروف و نهی از منکر مورد نظر است.
وی آموزش، عفاف و حجاب، تشکلات مردمی و حمایت از آمران معروف و ناهیان منکر را از وظایف ستاد امر به معروف و نهی منکر خواند و ابراز کرد: آمر به معروف باید آموزش عقاید دینی داشته باشد و در این زمینه مدل های مختلف آموزشی را ستاد امر به معروف طراحی کرده است.
حجت الاسلام طاهری آموزش مبانی برگرفته از آیات، روایات و سیره اهل بیت علیهم السلام، مسائل حقوقی و مهارت های ارتباطی را با اهمیت دانست و مطرح کرد: حضور در دانشگاه و حوزه با برپایی کرسی های آزاد اندیشی، برگزاری جشنواره های فرهنگی و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر از جمله کارهای ستاد امر به معروف و نهی از منکر است.
چادر هدیه ایرانی‌ها به اسلام بود
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با تاکید بر اینکه اگر فسادی در جامعه رخ دهد باید به صورت قاطع برخورد شود، تصریح کرد: طبق قانون از آمر به معروف و ناهی منکر باید حمایت شود و کسی که در این راه آسیب دید جانباز و کسی که کشته شود شهید است.
وی با اشاره به اینکه دشمن سعی دارد عفاف و حجاب را به امری شخصی تبدیل کند، عنوان کرد: هویت تاریخی، ملی و مذهبی ایران باید احیا شود، تاریخ نشان داده که زنان ایرانی همیشه حجاب چادر داشتند و چادر هدیه ایرانی ها به اسلام بود.
حجت الاسلام طاهری با تاکید بر اینکه دشمن به بهانه حجاب دنبال از بین بردن اصل خانواده است، تصریح کرد: نباید اجازه داده شود که بی حجابی در جامعه اسلامی رواج پیدا کند و لذت بی حجابی چشیده شود.
دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور با اشاره به حضور میلیونی مردم در تشییع جنازه شهید سلیمانی، گفت: با همکاری تشکلات مردمی و نهادها و سازمان های فرهنگی با تذکر لسانی  می توان معضل بی حجابی در جامعه را از بین برد.
اخبار مرتبط:
فریدون عباسی، نماینده مجلس: اسرائیل در داخل ایران نفوذی دارد / باید مراقب باشیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم
فریدون عباسی، نماینده مجلس: اسرائیل در داخل ایران نفوذی دارد / باید مراقب باشیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم

نماینده مردم کازرون در مجلس گفت: رژیم اسرائیل در داخل نفوذی دارد، یا اقدام به ایجاد انفجار می‌کند یا دست به ترور می‌زند در نتیجه ما باید در داخل مراقبت امنیتی‌مان را بیشتر کنیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم.

نوری‌قزلجه: نیروی انتظامی نمی‌تواند هر طوریکه دلش می‌خواهد با زنان بدحجاب برخورد کند
نوری‌قزلجه: نیروی انتظامی نمی‌تواند هر طوریکه دلش می‌خواهد با زنان بدحجاب برخورد کند

نماینده منتقد لایحه حجاب گفت: شاید در لایحه حجاب و عفاف به نحوه برخورد نیروی انتظامی اشاره نشده اما مقرراتی از گذشته وجود داشته و اینطور نیست که نیروی انتظامی هر طور که بخواهد با آن برخورد کند. قاعده کلی در قوانین وجود دارد و نیروی انتظامی نمی‌تواند هر طور با افرادی که جرم مشهودی انجام می‌دهند برخورد کند.

نماینده مجلس: برخی‌ها بیرون از مجلس فشار آوردند که شنبه‌ها تعطیل نشود / با تعطیلی پنجشنبه‌ها ۴ روز از دنیا عقب می‌افتیم
نماینده مجلس: برخی‌ها بیرون از مجلس فشار آوردند که شنبه‌ها تعطیل نشود / با تعطیلی پنجشنبه‌ها ۴ روز از دنیا عقب می‌افتیم

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: «از نظر مناسبات اقتصادی، تجارت، سیاسی و ارتباطات بین‌المللی این مشکل به وجود می‌آید. ایران ۴ روز از دنیا عقب می افتد در مرحله اول بیشتر بحث تعطیلی روز شنبه را داشتیم. اما به دلیل تعطیلی که شما اشاره کردید (تعطیلی یهودیان) کمیسیون تصمیم‌گیری را به دولت واگذار کرد.»

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است