کد خبر : 280077
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - 16:20
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

جلسه دوم رسیدگی به پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش برگزار شد/ جزییات

دومین جلسه رسیدگی به پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش با دفاعیات دو متهم باقیمانده برگزار شد.

جلسه دوم رسیدگی به پرونده قتل داریوش مهرجویی و همسرش برگزار شد/ جزییات

به گزارش سایت خبری مدارا؛ در ابتدای جلسه رسیدگی، وکلا بخشی از اختلافات حقوقی خود را مطرح کرده و به یکدیگر پاسخ دادند. سپس اسکندر و میرویس متهمان ردیف دوم و سوم پای میز محاکمه ایستادند.

در این هنگام قاضی پرسید: دیدی مهرجویی چطور کشته شد؟

متهم گفت: من نفهمیدم اما دست میرویس بالا و پایین شد، این را دیدم البته صدایی نشنیدم.

در ادامه وکیل اسکندر در جایگاه قرار گرفت و گفت: موکل من صداقت داشته و بر اساس واقعیت صحبت کرده و حتی صداقتش باعث شد که طلا و چاقو کشف شود که یکی از دلایل اصلی موجود در پرونده است. با توجه به همکاری‌ای که موکل من کرده درخواست اعمال تخفیف دارم. ضمن اینکه کریم سرکرده باند بوده و موکل من را برای ضربه زدن به خانم محمدی‌فر تهدید کرده است.

متهم ردیف دوم: رفتم که مهرجویی را بکشم

در ادامه میرویس در جایگاه قرار گرفت و گفت: من همه اتهامات را قبول دارم اما سرقت را قبول ندارم. من برای کشتن مهرجویی رفته بودم چون اختلاف داشتم. همین اختلاف هم باعث شد که این کار را بکنم. چند روز قبل از حادثه کریم گفت بیا برویم مهرجویی را بکشیم. قبول نکردم اما کریم گفت چون تو با مهرجویی  اختلاف داشتی ما او را بکشیم باز هم گردن تو می‌افتد برای همین من هم رفتم. وقتی رفتیم من چوب برداشتم. مهرجویی که آمد چهار ضربه به سرش زدم. دستش را بالا آورد تا دفاع کند ضربه به دستش برخورد کرد. بعد کریم یک ضربه با چاقو به گردنش زد. مهرجویی افتاد روی صندلی و صندلی شکست.

در این هنگام قاضی گفت: تا زمانی که کریم ضربه را نزده بود مهرجویی هنوز ایستاده بود؟

متهم گفت: بله ایستاده بود و مقاومت می‌کرد.

قاضی از میرویس پرسید اختلافت با مهرجویی برای چه بود؟

میرویس گفت: یکسری وسایل را از باغ دیگری دزدیدم. صاحب مال گفت بیا برای ما کار کن به اندازه ۳۰ میلیون برای آن فرد کار کردم اما مهرجویی باعث شد که من را از شهرک اخراج کنند و همین باعث شد کینه به دل بگیرم و فقط به فکر کشتن بودم.

قاضی گفت: درباره خانم محمدی‌فر چطور؟

متهم گفت: من در قتل او نبودم و در پذیرایی ایستاده بودم و در سرقت هم نقش نداشتم و دنبال انتقام بودم. آنجا چند گوشی بود می‌توانستم گوشی را بردارم و بروم، اما این کار را نکردم و سرقت را قبول ندارم.

سپس رئیس دادگاه متهمان را برای بیان آخرین دفاعیات به جایگاه فراخواند.

کریم متهم ردیف اول گفت: اتهام دو فقره قتل و سایر اتهامات را قبول ندارم من در صحنه نبودم و نمی‌دانم چرا من را به عنوان قاتل معرفی می‌‍کنند.

سایر متهمان نیز در جایگاه حاضر شدند و درخواست بخشش کردند.

در ادامه وکیل کریم درخواست کرد که فیلم بازجویی‌های موکلش را پخش کنند و این موضوع را به عنوان آخرین دفاع مطرح کرد.

وکیل داوود هم گفت: با توجه به اینکه موکل من زیر ۱۸ سال است درخواست تخفیف دارم و همچنین درخواست دارم موکلم به کانون اصلاح و تربیت منتقل شود.

وکیل اسکندر هم گفت: موکلم همکاری کرده درخواست تخفیف دارم.

در ادامه وکلای اولیای دم هم گفتند برای هر چهار نفر درخواست قصاص دارند.

نماینده بهزیستی نیز که در جلسه دادگاه به عنوان مشاور حاضر شده بود خطاب به قضات گفت: رفتارهای داوود نشان می‌دهد ماهیت جرم ارتکابی را درک نکرده درخواست تخفیف برای او دارم.

در پایان دادگاه ختم رسیدگی را اعلام کرد و گفت ظرف مهلت قانونی در خصوص این پرونده تصمیم‌گیری خواهد شد.

اخبار مرتبط:
روزنامه جمهوری اسلامی: ملت که نباید همیشه در شعب ابی‌طالب زندگی کنند / نان مَردم قطع شود، دیگری خبری از دین هم نیست
روزنامه جمهوری اسلامی: ملت که نباید همیشه در شعب ابی‌طالب زندگی کنند / نان مَردم قطع شود، دیگری خبری از دین هم نیست

فقر، توفنده‌ترین دشمن زندگی و ایمان است. این جناح حاکم باشد یا آن جناح فرق نمی‌کند. مسئولانِ محترم باید همه همت خود را بگذارند برای ارتقای معیشت مردم. سفره کوچک، پدر خانواده را کوچک می‌کند. این دولت و آن دولت هم ندارد. پدر که کوچک شد نمی‌تواند برای بزرگی و بزرگواری اهل خانه و خانواده‌اش کاری بکند چه رسد برای خانه بزرگتر که اسمش کشور است.

فردی که متهم به ترغیب زهره فکورصبور به خودکشی بود، تبرئه شد
فردی که متهم به ترغیب زهره فکورصبور به خودکشی بود، تبرئه شد

در حالی که بیش از ۲ سال از مرگ زهره فکورصبور گذشته بود، مدتی قبل مادر این بازیگر فقید به دادسرا رفت و گفت: درست است که دخترم خودکشی کرده است، اما شخصی او را ترغیب به خودکشی کرده و من از او به همین اتهام شکایت دارم.

پلیس: ۲۱ صفحه اینستاگرامی هنجارشکن در تهران مسدود شد
پلیس: ۲۱ صفحه اینستاگرامی هنجارشکن در تهران مسدود شد

سردار کیومرث عزیزی اظهار کرد: در راستای ترویج فرهنگ و عفاف و حجاب و در جریان اجرای طرح نور با رویکرد پایش فعالیت‌ها در فضای مجازی، با رصد مأموران پلیس امنیت عمومی و فتا در فضای مجازی، اطلاعاتی از فعالیت چند صفحه در خصوص انتشار تصاویر نامناسب و هنجارشکن به‌دست آمده و بررسی موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است