کد خبر : 279967
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۸ - 11:41
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

۷۲ اثر صنایع‌دستی استان اصفهان مُهر اصالت ملی دریافت کرد

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان اصفهان از دریافت مهر اصالت ملی توسط ۷۲ اثر از هنرمندان صنایع دستی و سنتی استان خبرداد.

۷۲ اثر صنایع‌دستی استان اصفهان مُهر اصالت ملی دریافت کرد

به‌گزارش سایت خبری مدارا؛ نورالله عبداللهی اظهار داشت: در هفتمین دوره از داوری مهر اصالت ملی استان‌های اصفهان، یزد و فارس که به میزبانی استان فارس در شهر شیراز برگزار شد، پس از ارزیابی داوران از میان ۱۲۱ اثر استان اصفهان، ۷۲ اثر هنرمندان این استان موفق به دریافت مهر اصالت ملی شد.

به نوشته مهر؛ معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان ادامه داد: داوری مهر اصالت هر دو سال یک‌بار برگزار می‌شود و آثاری که به بخش داوری می‌رسند ازنظر خلاقیت و نوآوری، اصالت، مرغوبیت و قابلیت عرضه در بازار، ارزیابی نهایی می‌شوند.

وی افزود: با اضافه شدن این آثار، تعداد تولیدات هنرمندان صنایع‌دستی استان اصفهان که موفق به دریافت مهر اصالت ملی شده است به ۶۰۰ اثر رسید.

پیش‌ازاین ۵۲۸ اثر از هنرمندان صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان اصفهان موفق به دریافت مهر اصالت ملی و ۱۲۶ اثر موفق به اخذ مهر اصالت بین‌المللی از شورای جهانی صنایع‌دستی گردیده بودند که بالاترین آمار تعداد مهر اصالت ملی و بین‌المللی در سطح کشور به این استان تعلق دارد.

اخبار مرتبط:
چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟
چرا فلامینگوها پس از چند سال به تالاب گاوخونی بازگشتند؟

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست استان اصفهان گفت: مرطوب شدن بخشی از تالاب گاوخونی سبب شد تا فلامینگوها برخلاف سال‌های قبل به این تالاب بیایند.

یک سنگ قبر از دورۀ صفوی در کاشان کشف شد
یک سنگ قبر از دورۀ صفوی در کاشان کشف شد

مدیر پایگاه سیلک کاشان گفت: سنگ قبری از منطقه‌ای ثبت شده در ۳۰ کیلومتری غرب کاشان کشف شده که مربوط به دوران متاخر اسلامی و دورۀ صفویه است.

۸۳۷ مددجوی کمیته امداد استان اصفهان صاحب مسکن شدند
۸۳۷ مددجوی کمیته امداد استان اصفهان صاحب مسکن شدند

قائم مقام کمیته امداد استان اصفهان گفت: طبق سیاست‌های کمیته امداد کشور، برای ۳۳ هزار خانواده مددجویان امداد در کشور مسکن آماده و تکمیل شده که سهم استان اصفهان در این زمینه ۸۳۷ مسکن بوده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است