کد خبر : 279845
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۷ - 13:17
دسته‌بندی : اقتصادی، برگزیده ها
چاپ

نماینده مجلس: نهادهای امنیتی می‌گویند گردش مالی فیلترشکن‌ها ماهیانه ۱۰۰ میلیاردتومان است

نماینده پیگیر اجرای طرح صیانت از فضای مجازی مدعی شد: گزارش‌ها حاکی از آن است که فیلترشکن‌هایی که توسط نهادهای امنیتی تحت تعقیب قرار گرفتند، عددهایش با آنچه گاهی حتی همکاران ما اشاره کردند، تفاوت دارد. برخی فیلترشکن‌ها حتی به صورت رایگان استفاده می‌شود. آنچه نهادهای امنیتی اعلام کرده‌اند این است که گردش مالی فروش فیلترشکن در کشور حدود ۱۰۰میلیارد تومان است.

نماینده مجلس: نهادهای امنیتی می‌گویند گردش مالی فیلترشکن‌ها ماهیانه ۱۰۰ میلیاردتومان است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ دیدبان نوشت: رضا تقی‌پور، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ارزیابی خود از وضعیت امنیت سایبر کشور، باتوجه به حملات سایبری اخیر گفت: «گمان می‌کنم این حملات باید هشداری باشد برای اینکه توجه جدی به امنیت فضای سایبر کشور شود. چراکه وقتی شما حفاظی درست نکرده‌اید، نمی‌توانید انتظار مهار حملات را داشته باشید. گاهی با این موضوع مواجه هستیم که علیرغم سرمایه‌گذاری خوبی که در بحث شبکه مراکز داده و سایر فعالیت‌های اقتصادی در این حوزه انجام شده، در بحث امنیت سایبر متاسفانه سرمایه‌گذاری خوبی صورت نگرفته است. در وهله اول نیازمند یک سری قوانین و مقرراتی هستیم که کاربران و کل فعالینی که داده جمع‌آوری می‌کنند را به حفظ حریم خصوصی ملزم کنند و در مراحل بعدی هم باید  وزارت ارتباطات و سایر نهادهای مسئول امنیت سایبر، نظارت داشته باشند.»

این نماینده مجلس درباره تاثیر فیلترینگ بر کاهش امنیت سایبری گفت: «من اطلاع دقیقی ندارم چراکه بحث کارشناسی است؛ باید کسانی که پیگیری می‌کنند که منشا این حملات داخلی بوده یا خارجی پاسخ دهند.»

عضو کمیسیون صنایع مجلس یازدهم درباره منشا حملات سایبری به دیده بان ایران گفت: ایران در امنیت سایبری هیچ حفاظتی ندارد. اگر حملات سایبری داخلی باشد که بحث فیلترینگ می‌تواند مصداق داشته باشد ولی اگر منشا آن خارجی باشد به معنای این است که مشکل حفاظت و تجهیزات اینترنتی داریم.»

تقی‌پور در پاسخ به اینکه آیا وزارت ارتباطات از فروش فیلترشکن‌ها سود می‌برد، گفت: «بعید می‌دانم چراکه آقای رئیسی ماموریتی دادند و براساس گزارشی که ما شنیده‌ایم، هیچ نهاد یا سازمان دولتی و حتی نزدیک به دولت اجازه فروش فیلترشکن را نداشته و این کار را نکرده است. برعکس گزارش‌ها حاکی از آن است که فیلترشکن‌هایی که توسط نهادهای امنیتی تحت تعقیب قرار گرفتند، عددهایش با آنچه گاهی حتی همکاران ما اشاره کردند، تفاوت دارد. برخی فیلترشکن‌ها حتی به صورت رایگان استفاده می‌شود. آنچه نهادهای امنیتی اعلام کرده‌اند این است که گردش مالی فروش فیلترشکن در کشور حدود ۱۰۰میلیارد تومان است.»

اخبار مرتبط:
نماینده مجلس: اکثر موشک‌های سپاه به اسرائیل به هدف اصابت کرده
نماینده مجلس: اکثر موشک‌های سپاه به اسرائیل به هدف اصابت کرده

سلیمی مدعی شد که اکثر 280موشک و پهپادی که از سمت ایران به اسرائیل شلیک شده به هدف اصابت کرده است.

قالیباف: اسرائیل پاسخ حملات سپاه را بدهد، شدیدتر برخورد خواهیم کرد / نمایندگان مجلس: سپاه انقلابی، تشکر، تشکر
قالیباف: اسرائیل پاسخ حملات سپاه را بدهد، شدیدتر برخورد خواهیم کرد / نمایندگان مجلس: سپاه انقلابی، تشکر، تشکر

رئیس مجلس گفت: «اقدام نظامی ایران در پاسخ به تجاوز صهیونیست‌ها در راستای منشور سازمان ملل بود در صورتی که رژیم صهیونیستی هر اقدامی انجام دهد پاسخ طراحی شده ایران شدید‌تر خواهد بود.»

مقامات اسرائیلی: ایران ۳۳۱ پهپاد و موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد
مقامات اسرائیلی: ایران ۳۳۱ پهپاد و موشک به سمت اسرائیل شلیک کرد

مقامات اسرائیلی در گفتگو با روزنامه نیویورک تایمز مدعی شدند که ایران در حملات امروز خود ۳۳۱ پهپاد، موشک کروز و موشک زمین به زمین استفاده کرده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است