کد خبر : 279412
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۵ - 03:03
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

تشدید برخورد با رانندگان حادثه‌ساز در اصفهان

رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان اصفهان در خصوص اعمال قانون رانندگان حادثه‌ساز و دارای سرعت‌های غیرمجاز گفت: توقیف خودرو در پارکینگ، معرفی به مرجع قضائی و ثبت نمره منفی در سوابق گواهینامه از مجازات‌های رانندگان حادثه‌ساز است.

تشدید برخورد با رانندگان حادثه‌ساز در اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ علی مولوی، رئیس پلیس راه اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان یکی از استان‌های تاثیرگذار در زمینه حمل و نقل جاده‌ای در کشور است که از نظر وجود مسیرهای آزاد راهی، رتبه اول و در مجموع راه‌ها و مسیرهای مواصلاتی نیز رتبه سوم کشور را به خود اختصاص داده است.

به نوشته فارس؛ وی با اشاره به سهم ۲۵ درصدی تصادفات جرحی و فوتی بر اثر واژگونی خودروها در سطح محورهای مواصلاتی برون شهری استان، افزود: واژگونی وسایل نقلیه که معمولا بر اثر سرعت و سبقت‌های غیرمجاز روی می‌دهد یکی از بدترین حالت‌های تصادف است که اکثر خودروها در جلوگیری از آسیب به راننده در این مدل تصادف خوب عمل نمی‌کنند و حتی ایمن‌ترین خودروها نیز ممکن است بر اثر واژگونی با سرعت زیاد و غیرمجاز، سرنشینان خودرو را به کام مرگ بکشاند.

مولوی بیان کرد: ۵۸ درصد از تصادفات برون شهری درست در زمانی که راننده گمان می‌کند به مقصد رسیده است، در ۳۰ کیلومتری ورودی شهرها و مقصد روی می‌دهد.

رئیس پلیس راه اصفهان اضافه کرد: خستگی و عجله راننده برای رسیدن به مقصد مورد نظر، تردد انواع وسایل نقلیه سبک و سنگین، وجود صنوف مختلف و حتی افزایش تعداد دسترسی‌ها به مسیر اصلی در طول این محورها از عوامل موثر در بروز تصادفات در ۳۰ کیلومتری شهرها هستند.

وی با بیان اینکه برخورد ماموران پلیس راه با رانندگان دارای تخلفات حادثه‌ساز قاطع خواهد بود، بیان کرد: امنیت جانی شهروندان و سایر کاربران ترافیکی در محورهای برون شهری از اولویت‌های اصلی ماموریتی این پلیس است و با توجه به هماهنگی انجام شده با مرجع قضائی، برخورد با آن دست از رانندگانی که قانون گریز هستند و مرتکب تخلفات حادثه‌ساز می‌شوند، قاطع و قانونی خواهد بود.

مولوی در خصوص اعمال قانون رانندگان حادثه‌ساز و دارای سرعت‌های غیرمجاز و بحرانی تصریح کرد: ضمن اجرای طرح توقیف ساعتی خودرو و اعمال قانون این افراد در همان محل، خودرو رانندگانی که با رانندگی و رفتارهای پرخطر در سطح محورهای برون شهری امنیت جانی خود و سایر شهروندان را به مخاطره می‌اندازند و دارای تخلفات حادثه ساز هستند از ۳ روز تا یک ماه در پارکینگ توقیف خواهد شد و سپس برای انجام اقدامات قانونی بعدی به مرجع قضائی معرفی و در سوابق گواهینامه آنان نیز نمره منفی ثبت خواهد شد.

رئیس پلیس راه اصفهان ادامه داد: در ۹ ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۳ درصدی ترددها در سطح محورهای برون شهری استان ثبت شده است، در این میان میزان وقوع تصادفات نیز در این محورها با افزایش روبرو بوده که با شناسایی نقاط موثر در بروز این تصادفات و با برنامه‌ریزی صورت گرفته اقدامات مناسبی با همکاری سازمان‌های دخیل در مناسب‌سازی محیطی سطح جاده‌ها و رفع نقاط حادثه ساز در دست اجرا است.

وی اصلاح هندسی و رفع نواقص جاده‌ای در محدوده ۳۰ کیلومتری شهرها، استفاده از ظرفیت شورای راهبردی استان و اجرای طرح توقیف سیستمی و فیزیکی خودروهای دارای سرعت‌های بحرانی، ساماندهی سرویس‌های شهرک‌های صنعتی استان که در مسیرهای برون شهری تردد دارند، اجرای طرح توقف و حرکت در راستای پیشگیری از خستگی و خواب آلودگی رانندگان در محورهای مواصلاتی استان و راه‌اندازی اتوبوس آموزشی برای آموزش کاربران ترافیک به ویژه در روستاها را از جمله برنامه‌های پلیس راه در راستای مهار و کاهش حوادث ترافیکی معرفی کرد.

اخبار مرتبط:
برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد
برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان اصفهان گفت: برق ۱۲۶ ساختمان اداری پرمصرف در سطح استان اصفهان قطع شد، این اقدام به دلیل عدم رعایت الگوی مصرف بهینه و عدم مدیریت صحیح مصرف در این ادارات، توسط سیستم‌های کنتورهای هوشمند انجام شد.

پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد
پرونده ۳۰ میلیارد تومانی اخلال در نظام اقتصادی در اصفهان کشف شد

فرمانده انتظامی استان اصفهان از کشف پرونده اخلال در نظام اقتصادی به ارزش ۳۰۰ میلیارد ریال در شهر اصفهان خبر داد.

۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد
۵۵ کیلوگرم تریاک در اصفهان کشف شد

معاون نیروی انتظامی استان اصفهان از کشف ۵۵ کیلو تریاک ودستگیری ۲ سوداگر مرگ توسط مأموران یگان تکاوری اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است