کد خبر : 279384
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - 23:27
دسته‌بندی : بین الملل
چاپ

سیدحسن نصرالله: پاسخ یمن را یمنی‌ها تعیین می‌کنند

سید حسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان گفت: یمنی‌ها فقط کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصدشان فلسطین اشغالی است هدف قرار می‌دهند. آنچه که آمریکایی‌ها در یمن انجام دادند، کل دریانوردی و کشتیرانی در دریای سرخ را به خطر انداخت. وی افزود: پاسخ یمن را یمنی‌ها تعیین می‌کنند و بایدن و دولتش در ارسال پیام به ایران و تهدید آن در مورد یمن سخت در اشتباه هستند.

سیدحسن نصرالله: پاسخ یمن را یمنی‌ها تعیین می‌کنند

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدحسن نصر الله دبیرکل حزب الله لبنان، به مناسبت گرامیداشت شب هفت شهادت «وسام حسن طویل» ملقب به حاج جواد  از فرماندهان  میدانی نیروهای الرضوان (نیروهای ویژه حزب الله)  در شهر جنوبی «خربه سلم»  در استان نبطیه سخنرانی کرد.

دبیرکل حزب‌الله در بخشهایی از سخنرانی خود گفت: در طول یکصد روز جنگ آمریکا و دیگر کشورهای غربی با همه ابزارها تلاش کردند جبهه‌های پشتیبانی از غزه را مهار کنند. آنها این جبهه‌ها را دست کم گرفتند و  این مطلب را القا کردند که این جبهه‌ها جز زیان  و ضرر و برای مردمانشان چیزی نخواهند داشت. این در حالی است که تهدید علیه کشورهای مقاومت افزایش یافت. یمن با تهدیدهای زیادی مواجه شد. دولت و ملت عراق و گروههای مقاومت تهدید به ترور شدند و  با اهرم اقتصادی و دلار فشار آوردند و حتی از نام بردن تهدید داعش هم دریغ نکردند و ناوهایشان را هم به منطقه آوردند.

سید حسن نصرالله  با اشاره به اینکه  آمریکایی‌ها و بسیاری از کشورهای غربی بیش از صد روز تلاش کردند تا جبهه های دیگر را ساکت و تحت سلطه خود درآورند و ناکام بگذارند تاکید کرد حمله آمریکا و انگلیس به یمن را حماقت توصیف کرد و گفت اگر بایدن تصور می کند یمنی ها دست از حمایت فلسطینی ها برخواهند داشت سخت در اشتباهند و ملت یمن را نشناخته اند.

همانگونه که سید عبدالملک بدرالدین گفت: یمنی‌ها فقط کشتی‌های اسرائیلی و کشتی‌هایی که مقصدشان فلسطین اشغالی است هدف قرار می‌دهند. آنچه که آمریکاییها در یمن انجام دادند، کل دریانوردی و کشتیرانی در دریای سرخ را به خطر انداخت.

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: همه این اقدامات آمریکا و انگلیس در جهت حمایت از اسرائیل صورت می‌گیرد. طبیعتا آمریکایی‌ها دنبال ائتلاف بودند که البته ائتلافی در کار نیست. نکته جالب این بود که یک کشور عربی در این به اصطلاح ائتلاف شرکت کرد که بحرین بود اما مردم بحرین این ذلت را نپذیرفتند و در حمایت از ملت فلسطین به خیابانها آمدند.

دبیر کل حزب الله با تمجید از  موضع یمن و عراق و ملت بحرین تصریح کرد:  ما از مواضع علما و مردم بحرین که همبستگی خود را با غزه اعلام کردند و موضع تحقیرآمیز دولت بحرین را رد کردند، تحسین می کنیم.

وی افزود: پاسخ یمن را یمنی‌ها تعیین می‌کنند و بایدن و دولتش در ارسال پیام به ایران و تهدید آن در مورد یمن سخت در اشتباه هستند.

اخبار مرتبط:
اسرائیل رئیس بخش عملیات حماس را ترور کرد
اسرائیل رئیس بخش عملیات حماس را ترور کرد

ارتش اسرائیل ادعا کرد: رعد سعد، فرمانده ارشد حماس، ملقب به ابومعاد رئیس بخش عملیات این گروه را ترور کرده است.

وال‌استریت‌ ژورنال: فقط ۵۰ گروگان اسرائیلی در غزه هنوز زنده هستند
وال‌استریت‌ ژورنال: فقط ۵۰ گروگان اسرائیلی در غزه هنوز زنده هستند

ارتش اسرائیل بر اساس اطلاعات و یافته‌های به دست آمده توسط نیروهای فعال در غزه، کشته شدن ۴۱ گروگان را که هنوز در اسارت هستند، تایید کرده است.

هاآرتص: اسرائیل پس از عملیات رفح پایان جنگ را اعلام می‌کند
هاآرتص: اسرائیل پس از عملیات رفح پایان جنگ را اعلام می‌کند

روزنامه عبری زبان هاآرتص بامداد جمعه به نقل از منابعی مدعی شد که ارتش رژیم صهیونیستی پس از عملیات در رفح واقع در جنوب غزه پایان جنگ را اعلام خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است