کد خبر : 279252
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۲۴ - 11:35
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

وزیرکشور گفت قانون اجازه نمی‌دهد انتخابات به تعویق بیفتد

وزیر کشور در همایش روز پنجشنبه با حضور احزاب از این پیشنهاد استقبال کردند، اما در عین حال تاکید کردند که قانون این اجازه را نمی‌دهد که انتخابات به تعویق بیفتد.

وزیرکشور گفت قانون اجازه نمی‌دهد انتخابات به تعویق بیفتد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ رئوف قادری در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد درباره مطالبات مطرح شده در همایش انتخابات و احزاب سخن گفته است.

بخش‌های مهم این مطلب را در ادامه می‌خوانید:

  • پیشنهاد لغو قانون جدید انتخابات و تعویق انتخابات نخستین‌بار توسط آقای مجید انصاری در دیدار رییس‌جمهور با دبیران کل احزاب و برخی فعالان سیاسی مطرح شد.
  • مطابق این ایده با فرصت ایجاد شده از تعویق انتخابات، می‌شد فضایی ایجاد کرد تا از طریق تعویق انتخابات، فرصت دوباره‌ای برای بازماندگان از ثبت‌نام‌ها فراهم شود.
  • وزیر کشور در همایش روز پنجشنبه با حضور احزاب از این پیشنهاد استقبال کردند، اما در عین حال تاکید کردند که قانون این اجازه را نمی‌دهد که انتخابات به تعویق بیفتد.
  • این گزاره هم طرح شد که مجلس (برای تعویق انتخابات) یک طرح دوفوریتی بدهد یا اینکه لایحه‌ای از سوی دولت ارایه شود. اما نهایتا دیدگاه وزیر کشور این بود که این صحبت و این پیشنهاد نشانه این است که دوستان اصلاح‌طلب علاقه‌مند به حضور در انتخابات هستند.
  • آقای وحیدی معتقد بودند، قانون اجازه این اقدام را نمی‌دهد و دولت محدودیت قانونی دارد وگرنه مخالفتی با این پیشنهاد نداشتند. این اصل موضوع بود.
اخبار مرتبط:
فلاحت‌پیشه: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست، ظلم به همه مردم ایران است / احتمالاً قالیباف انصراف می‌دَهد
فلاحت‌پیشه: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست، ظلم به همه مردم ایران است / احتمالاً قالیباف انصراف می‌دَهد

تحلیلگر مسائل سیاسی کشور گفت: آرایش فعلی نامزدها تنها ظلم به پزشکیان نیست بلکه ظلم به مردم ایران نیز است که اکثر منتقد وضع موجود هستند. معتقدم حداقل 2 نامزد اصولگرا هدف انتخاباتی ندارند و فقط آمده اند تا با تبلیغات منفی جلوی رأی آوری نامزد منتقد وضع موجود را بگیرند. آنها از بیت المال هزینه می کنند و وقت مردم را می گیرند مثلا مناظرات می توانست 2 ساعته باشد اما در حال حاضر 4 ساعته برگزار می شود.

زاکانی: دارم توبه می‌کنم که چرا بیشتر در جبهه کار نکردم
زاکانی: دارم توبه می‌کنم که چرا بیشتر در جبهه کار نکردم

زاکانی گفت: بعضی‌ها علاقمندند که به گذشته برگردند و خودشان در مافوق طبقات اجتماعی قرار بگیرند. باید حواسمان جمع باشد که فریب گفته‌ها و افکار آنها را نخوریم. مردم باید انتخاب کنند و بعد انتخاب نظارت کنند که آن قولی که به مردم داده شده به آن عمل می‌کنند یا خیر؛ امروز کشور سرمایه‌های زیادی دارد و برخی علاقه دارند این سرمایه‌ها در اختیار بخشی از جامعه باشد و اکثریت مردم از آن سرمایه‌ها محروم باشند.

عبدالعلی‌زاده: پزشکیان در ۸۰ % نتایج نظرسنجی‌ها اول است
عبدالعلی‌زاده: پزشکیان در ۸۰ % نتایج نظرسنجی‌ها اول است

رئیس ستاد مرکزی مسعود پزشکیان گفت: طبق نظر خبرگزاری‌ها و نظرسنجی‌هایی که بررسی کردیم آقای پزشکیان در ۸۰ درصد این نتایج جایگاه نخست را دارد و این بسیار خوب است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است