کد خبر : 278536
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - 17:49
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

جزئیاتی جدید از حادثه تروریستی کرمان

معاون سیاسی امنیتی استاندار کرمان توضیح داد: در انفجار دوم در فیلم ها مشخص است، تروریست می آید و به حلقه امنیتی می خورد، صبر می کند زیرا نمی تواند از سد امنیتی عبور کند لذا وقتی اتوبوس می آید و جمعیتی را پیاده می کند، خود را منفجر می کند.

جزئیاتی جدید از حادثه تروریستی کرمان

به گزارش سایت خبری مدارا: ایرنا نوشت: رحمان جلالی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان با تشریح اقدامات دولت در ایجاد زیرساخت‌های ایمنی و امنیتی برگزاری مراسم سالگرد، درباره این انفجارها توضیحات تکمیلی ارائه داد و گفت: عامل انتحاری اول چون به حلقه امنیتی خورده بود و نتوانست عبور کند، آنجا در مسیر گلزار و بافاصله زیاد از مزار حاج قاسم خود را منفجر کرد.

رحمان جلالی روز دوشنبه در نشست خبری افزود: امسال برای اولین بار در کنار دوربین های هوشمند و همه تدابیر زیرساختی، از سگ موادمنفجره‌یاب هم استفاده شد، نیروهای چهره زن هم در اطراف مسیرها حضور داشتند.

بخش هایی از اظهارات جلالی را در ادامه می خوانید:

 • فنس‌کشی اطراف گلزار که هنگام اجرا، عده‌ای معترض بودند، به طور کامل انجام شد و تروریست ها چون نمی توانستند وارد محدوده گلزار شوند و به سر مزار و انبوه جمعیت برسند، به‌اجبار وقتی با حلقه امنیتی مواجه شدند، خودشان را منفجر کردند.
 • اگر تروریست ها می توانستند از داخل جنگل خود را به گلزار شهدا برساند، به طور قطع به داخل انبوه جمعیت داخل گلزار مراجعه می کردند.
 • پایش تصویری محدوده گلزار شهدا کامل شده و نقطه کور دوربینی در آنجا نداریم.
 • محدوده رینگ امنیتی از گلزار و نقاط مشرف به آن تا بزرگراه که پل گنبدجبلیه است تعریف می شود هراتفاقی داخل رینگ اگر رخ دهد، مسئولان امنیتی باید توضیح و پاسخ می دادند؛ اما عملیاتی کور انجام شده است.
 • در انفجار دوم در فیلم ها مشخص است، تروریست می آید و به حلقه امنیتی می خورد، صبر می کند زیرا نمی تواند از سد امنیتی عبور کند لذا وقتی اتوبوس می آید و جمعیتی را پیاده می کند، خود را منفجر می کند.
 • اینطور نبوده که یک بمب داخل رینگ امنیتی جاساز کنند یا تله انفجاری بکارند، عملیات انتحاری بوده است.
 • در مورد خودرو پژو حاضر در محل انفجار اول نیز خودرو مربوط به یکی از موکب ها بوده که کارت تردد داشته تا اقلام موکب را انتقال دهد.
 • برای اعلام برخی اطلاعات حوادث امنیتی باید وزارت اطلاعات به جمعبندی برسد و اطلاعات دقیق منتشر شود محل انفجار تا مزار حاج قاسم حدود ۲ کیلومتر فاصله دارد که نشان می دهد ترویست ها از سر استیصال آنجا عملیات انتحاری کردند که ارزش عملیاتی و نظامی ندارد.
 • تمامی کوه های مشرف به گلزار توسط عوامل فراجا پشتیبانی می شد همانطور که ۲ عضو قضایی و ناظر شورای تامین اعلام کردند، اقدامات زیرساختی دولت به طور کامل انجام شده، استاندار در ۲ جلسه شورای امنیت کشور برای تامین زیرساخت ها حضور داشته و اگر کوتاهی از سوی عوامل امنیتی شده بود، مشخص بود.
 • توسعه رینگ امنیتی گلزار شهدا منوط به ساماندهی بزرگراه و اجرای طرح جامع گلزارشهداست که در دست اجرا قرار دارد.
 • کشف جلیقه های انتحاری نیز مربوط به چند ساعت بعد از انفجارهای ترویستی بود که توسط عوامل امنیتی انجام شد.
 •  قبل از انفجارها در استان کشفیات بمب و جلیقه انفجاری نداشتیم.
اخبار مرتبط:
سوده نجفی: بهزیستی، معلولانِ بالای سن ۱۸ سال را نمی‌پذیرد و خانواده‌ها هم توان نگهداری ندارند
سوده نجفی: بهزیستی، معلولانِ بالای سن ۱۸ سال را نمی‌پذیرد و خانواده‌ها هم توان نگهداری ندارند

رئیس کمیته سلامت شورا ی شهر تهران گفت: سازمان بهزیستی بر اساس قانون موظف است در همکاری با شهرداری و دیگر نهادها و استفاده از توان مددکارهای اجتماعی نسبت به شناسایی، جذب، پذیرش و توانمندسازی این کودکان در شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر اقدام کند.

پلیس: زورگیران اتوبان صدر تهران را دستگیر کردیم
پلیس: زورگیران اتوبان صدر تهران را دستگیر کردیم

رئیس مرکز اطلاع‌رسانی تهران بزرگ از دستگیری متهمان زورگیری در اتوبان صدر خبر داد.

اگر شهروندان هم مانند آقای صدیقی عذرخواهی کنند برایشان پرونده قضایی تشکیل نمی‌شود؟
اگر شهروندان هم مانند آقای صدیقی عذرخواهی کنند برایشان پرونده قضایی تشکیل نمی‌شود؟

چنانچه شهروندی از طریقی غیر‌قانونی ملک یا مالی را تحصیل کند و به محض کشف موضوع ابتدا مدعی شود امضای وی جعل شده و سپس مشخص شود این ادعا کذب بوده و سند توسط همین شهروند امضا شده، اقدام به عذرخواهی و سپس مال تحصیل شده از طریق غیر‌قانونی را مسترد کند، بدون تشکیل پرونده‌‌ قضایی و تفهیم اتهام، قضیه مرتفع می‌شود؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است