کد خبر : 278462
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۹ - 10:37
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

محموله ۱۰ میلیارد تومانی کالای قاچاق به بازار نرسید

فرمانده انتظامی استان اصفهان از توقیف یک محموله کالای خارجی قاچاق به ارزش 100 میلیارد ریال در ایست و بازرسی شهید امامی شهرستان شهرضا خبر داد.

محموله ۱۰ میلیارد تومانی کالای قاچاق به بازار نرسید

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سردار حمید علینقیان پور، فرمانده انتظامی استان اصفهان اظهار کرد: ماموران مستقر در ایستگاه ایست و بازرسی شهید امامی فرماندهی انتظامی شهرستان شهرضا حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه خودروی کامیون که از استان‌های جنوبی به سمت اصفهان در حرکت بود مشکوک و خودرو را برای بررسی بیشتر به پارکینگ ایستگاه منتقل کردند.

به نوشته فارس؛ وی با بیان اینکه راننده خودرو هیچگونه مدارک و اسناد معتبر گمرکی برای حمل بار خود نداشت، گفت: در ادامه با هماهنگی مرجع قضائی از قسمت بار کامیون بازرسی و در نتیجه هزار و ۸۰۰ عدد ایرپاد و ۵۳ هزار و ۵۰۰ عدد گارد گوشی تلفن همراه که به صورت قاچاق تهیه شده بودند، کشف شد.

علینقیان‌پور ارزش محموله مکشوفه را برابر ارزیابی کارشناسان مربوطه ۱۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: خودرو به همراه بار آن توقیف و راننده نیز پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به جدیت و قاطعیت پلیس برای برخورد با قاچاق کالا و جلوگیری از ورود محموله‌های قاچاق به بازارهای داخلی تصریح کرد: تمام رانندگان خودروهای باری باید برای بار خود مدارک معتبر گمرکی، مجوزهای قانونی و بارنامه دارای اعتبار داشته باشند چرا که در غیر این صورت بار آنها به عنوان قاچاق محسوب شده و توقیف خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به رانندگان توصیه می‌کنیم حتماً بار مورد نظر خود را از طرق قانونی وارد کرده و پس از اطمینان از ثبت کالاها در سیستم و سامانه جامع وزارت صمت اقدام به بارگیری و حمل آنها کنند تا در بین راه دچار مشکل نشوند.

اخبار مرتبط:
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند

سرپرست اداره کل استاندارد استان اصفهان از محکومیت ۲۴ واحد متخلف در استان به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه خبر داد.

کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت
کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان از فوت کودک ۶ ساله بر اثر تصادف موتور سیکلت با خودرو در شهرستان برخوار خبر داد.

تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد
تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تکرار حادثه شکستگی لوله در خیابان میر اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است