کد خبر : 278374
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - 15:54
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

فقط ۳۶نامزد احزاب اصلاح طلب و اعتدالگرا کشور تاییدصلاحیت شده‌اند

تنها شش نفر از کاندیداهای احزاب اصلاح طلب و اعتدالگرا در تهران و 30 نفر در سراسر کشور تایید صلاحیت شده اند.

فقط ۳۶نامزد احزاب اصلاح طلب و اعتدالگرا کشور تاییدصلاحیت شده‌اند

به گزارش سایت خبری مدارا: شرق نوشت: سعید نورمحمدی، سخنگوی حزب ندای ایرانیان با اعلام اینکه «حزب ندای ایرانیان با وجود ناامیدی و فضای سردی که در جبهه اصلاح‌طلبان وجود داشت، از اعضا و افراد همسو دعوت کرد در انتخابات ثبت نام کنند تا مبادا ظرفیت صندوق رأی از بین برود»، گفت: با برخی از احزاب همسو مانند کارگزاران و اعتماد ملی و اعتدال و توسعه هم رایزنی‌هایی به صورت جداگانه داشتیم. در این فاصله صحبت‌های رهبری انقلاب که بر لزوم حضور همه جریانات سیاسی در انتخابات تاکید داشتند ما را از قبل مصمم‌تر و امیدوار کرد بر خلاف رویه‌های گذشته هیئت‌های نظارت امکان حضور انتخاباتی رقابتی را فراهم کنند.»

این فعال سیاسی با تاکید بر اینکه در اعلام نتایج صلاحیت‌ها متأسفانه مشخص شد خلاف تاکیدی که رهبری انقلاب بر باز کردن فضا داشتند، هیئت‌های نظارت با سخت‌گیری دو چندان نسبت به گذشته، به خواسته و توصیه ایشان بی‌توجهی کردند، افزود: «رد صلاحیت ۴۸ درصد ثبت نام کنندگان گواه این مسئله است که هیئت‌های نظارت نیمی از جامعه را مستحق حضور در انتخابات به عنوان کاندیدا نمی‌دانند.»

سخنگوی این حزب اصلاح‌طلب گفت: «متأسفانه این انتخابات هم شبیه به انتخابات ۱۴۰۰ ، دستگاه‌های مربوطه به سخنان رهبری انقلاب بی‌توجهی کردند.» او ادامه داد: «در حال حاضر، در کل کشور مجموع اعضای تأیید صلاحیت شده احزاب ندای ایرانیان، کارگزاران سازندگی، اعتماد ملی و اعتدال و توسعه فقط ۶ نفر است. باقی اعضای این احزاب که کاندیدا شده‌اند، بالاتفاق رد صلاحیت شدند. افراد همسو با این ۴ حزب نیز در کل کشور به ۳۰ نفر هم نمی‌رسند که با این اوصاف نمی‌دانیم در ۲۶۰ کرسی باقی مانده چه باید کرد.»

نورمحمدی افزود: «این درحالی است که ۱۷۰ نفر به دعوت این ۴ حزب ثبت نام کرده بودند. از این تعداد صلاحیت ۱۱۴ نفر در هیئت اجرایی تأیید شده بود و مابقی رد شده بودند. هیئت‌های نظارت هم این تعداد را به کمتر از ۳۰ نفر در سراسر کشور کاهش دادند. این اسمش هر چه باشد حضور همه سلایق و جریان‌های سیاسی در انتخابات نیست.»

او در پایان گفت: «بسیاری از افرادی هم که توسط هیئت‌های نظارت رد صلاحیت شده‌اند حاضر به اعتراض نیستند. چون در صورت تأیید فرصت رقابت برابر با کاندیداهای تأیید شده در این مرحله را ندارند و فرصتی برای معرفی خود به جامعه ندارند.»

اخبار مرتبط:
«نور نیوز» ارگان رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیست
«نور نیوز» ارگان رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیست

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به صدور اطلاعیه‌ای هرگونه انتساب میان این شورا و یکی از پایگاه های خبری را تکذیب و اعلام کرد: شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه شورا دارای اُرگان رسانه ای نبوده و کلیه اخبار و اطلاعیه‌های آن از طریق رسانه ملی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری‌های رسمی کشور منتشر می‌شود.

در صورت خطای مجدد صهیونیست‌ها، سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود
در صورت خطای مجدد صهیونیست‌ها، سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود

علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه ایران گفت: در صورت سرزدن خطای مجدد از سوی دشمن، صهیونیستها بدانند که دیگر ۱۲ روز وقت نخواهند داشت و سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود.

وزیر خارجه مصر پیام هشدار ایران را به اسرائیل رسانده است
وزیر خارجه مصر پیام هشدار ایران را به اسرائیل رسانده است

تسنیم نوشت: یک منبع آگاه خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به اسرائیل داده شده است. پیشتر اخباری منتشر شده بود که تهران از طریق قاهره پیام هشدار مهم به رژیم اسرائیل ارسال کرده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است