کد خبر : 278358
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - 14:03
دسته‌بندی : اجتماعی، برگزیده ها
چاپ

انگشتان دست دو سارق در قم قطع شد

رئیس‌ کل دادگستری استان قم گفت: در سال جاری ۲ فقره حد سرقت (حکم قطع انگشتان دست سارقان) پس از قطعی شدن حکم و انجام تشریفات قانونی در اجرای احکام دادسرای قم اجرا شده است.

انگشتان دست دو سارق در قم قطع شد

به گزارش سایت خبری مدارا: مهر نوشت: حجت‌الاسلام مظفری از پایان تحقیقات و صدور کیفرخواست برای اعضای یک گروه سه نفره سارقان سریالی منازل قم خبر داد و اظهار داشت: این گروه با شکستن قفل و درب منازل و با استفاده از سلاح سرد چاقو به‌صورت شبانه و با به‌کارگیری پلاک تقلبی خودرو، متهم به ۸ فقره سرقت تعزیری و ۵ فقره سرقت حدی می‌باشند.

رییس‌کل دادگستری استان قم با بیان اینکه با شکایت مالباختگان در خصوص سرقت منازل متعدد در قم با مشخصات یکسان، تحقیقات در شعبه ۲۲ دادیاری و ۹ بازپرسی آغاز شد گفت: با تحقیقات فنی و صدور دستورات قضایی متهمان که از یکی از استان‌های غربی کشور بودند در شهریورماه امسال با خودروی تیبا ۲ پلاک جعلی در اتوبان تهران قصد عزیمت به قم برای سرقت از منازل را داشتند شناسایی و طی یک عملیات به دام مأموران پلیس آگاهی افتاده و دستگیر شدند.

این مقام قضایی وجه نقد و ارز، طلا، سکه و جواهرات، ساعت، قالیچه ابریشم، دوربین عکاسی و زعفران را از مواردی خواند که از منزل شکات توسط این متهمان به سرقت رفته است و افزود: متهمان طی بازسازی صحنه جرم به سرقت‌های متعدد خود و فروش اموال مسروقه به دلال و مال‌خر در شهر تهران و دیگر شهرها اعتراف کردند.

رییس کل دادگستری استان قم با اعلام اینکه پرونده به همراه کیفرخواست برای رسیدگی و صدور رأی به دادگاه کیفری یک استان قم ارسال شد گفت: در سال جاری ۲ فقره حد سرقت (حکم قطع انگشتان دست سارقان) پس از قطعی شدن حکم و انجام تشریفات قانونی در اجرای احکام دادسرای قم اجرا شده است.

مظفری در پایان یادآور شد: بر اساس دستورات و تأکیدات ابلاغی رئیس قوه قضاییه در خصوص سرعت و برخورد قاطع با جرم سرقت بالاخص سرقت مسلحانه و مقرون به آزار، دستگاه قضایی استان با به‌کارگیری تمهیدات قانونی در مقابله با جرائم علیه امنیت و آسایش مردم و اجرای مجازات مرتکبین اهتمام ویژه‌ای دارد.

اخبار مرتبط:
روزنامه دولت: عملکرد روحانی در شورایعالی امنیت ملی افتضاح بود؛ عملکرد رئیسی عالی است
روزنامه دولت: عملکرد روحانی در شورایعالی امنیت ملی افتضاح بود؛ عملکرد رئیسی عالی است

روزنامه ایران با تعریف و تمجید از عملکرد رئیسی در شورای عالی امنیت ملی به حسن روحانی حمله کرده است!

فضائلی: در حوزه حجاب کار‌های بی‌قاعده نباید صورت بگیرد
فضائلی: در حوزه حجاب کار‌های بی‌قاعده نباید صورت بگیرد

عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب گفت: به تازگی برخی مسؤولان به دلیل کار‌های بی‌قاعده در حوزه حجاب تذکر دریافت کرده‌اند.

باهنر: ترکیب مجلس آینده از نظر من بسیار خوب است
باهنر: ترکیب مجلس آینده از نظر من بسیار خوب است

نامزد شکست خورده انتخابات مجلس دوازدهم از حوزه انتخابیه کرمان می‌گوید مجلس آینده، مجلس خوبی خواهد بود.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است