کد خبر : 278356
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۸ - 13:59
دسته‌بندی : اسلاید، سیاسی
چاپ

پزشکیان: اگر رهبری نبود صلاحیت بنده را تایید نمی‌کردند / من حتی نمی‌خواستم اعتراض کنم

نماینده مردم تبریز در مجلس یازدهم گفت: در این وضعیت مملکت ما احتیاج دارد به دنیا نشان داده شود که مردم ما با حکومت، نظام و دولت هستند و کسی که به صحنه می‌آید دلش می‌خواهد نظام بماند و این‌ها با دست خودشان می‌خواهند بگویند نیا! در نتیجه اگر دخالت رهبری نبود امکان رد من وجود داشت ولی چرا رهبری باید دخالت کند؟!

پزشکیان: اگر رهبری نبود صلاحیت بنده را تایید نمی‌کردند / من حتی نمی‌خواستم اعتراض کنم

به گزارش سایت خبری مدارا: جماران نوشت: مسعود پزشکیان، نماینده تبریز در مجلس، در خصوص تائید صلاحیت خود و عملکرد شورای نگهبان گفت: من حتی نمی‌خواستم اعتراض کنم ما که به دنبال این کارها نبودیم، نیستیم و نخواهیم بود. از زمانی خودمان را شناختیم سعی کردیم برای انقلاب، نظام و جریانات مختلف کار کنیم و صادقانه رفتار کردیم.

بخش هایی از گفت و گوی پزشکیان را در ادامه می خوانید:

  • وقتی می‌نویسند که تو التزام عملی نداری برای من غیر قابل هضم بود و حضور من برای این است که عده‌ای را پای صندوق‌های رای بکشانم و از طرفی سخنگوی مردمی باشیم که مشکل دارند چون نماینده مردم هستیم. من اگر طبابت خود را پیش ببرم بیش از این پول در می‌آورم و راحت‌ترم و این افراد برای من پرونده‌سازی نمی‌کنند.
  • از طرفی آدم دلش برای مردم و کشور خود می‌سوزد. مقام معظم رهبری به برادرها توصیه می‌کند کاری کنید مردم به پای صندوق‌های رای بیایند و این افراد دقیقا برخلاف سیاست‌ها رفتار می‌کنند تا مردم به پای صندوق‌ها نیایند. در این وضعیت مملکت ما احتیاج دارد به دنیا نشان داده شود که مردم ما با حکومت، نظام و دولت هستند و کسی که به صحنه می‌آید دلش می‌خواهد نظام بماند و این‌ها با دست خودشان می‌خواهند بگویند نیا! در نتیجه اگر دخالت رهبری نبود امکان رد من وجود داشت ولی چرا رهبری باید دخالت کند؟!
  • معتقد هستم اگر مشارکت کم شود باید مجریان پاسخگو باشند. مگر نمی‌گویند این‌ها ولایت‌مدار هستند پس چرا نمی‌توانند سیاست‌های ولایتی را در این مملکت عملیاتی کنند؟! مقصر چه کسی است، رهبری؟! رهبری که می‌گوید مردم بیایند و از همه سلیقه‌ها حضور پیدا کنند. مشخص است فرد اشتباه می‌کند و آدمی که اشتباه نکرده به دنیا نیامده است. وقتی اشتباه عمدی بوده و گاهی در هر سمتی سهوا مرتکب شده حال باید گفت تو صلاحیت نداری و برو!
  • روشی که این افراد در سیاست مشارکتی پیش می‌برند روش رهبری نیست و با کار این افراد مشارکت پایین می‌آید. باید کاری می‌کردند مشارکت بالا می‌رفت و سلایق و نظرات مختلف حضور پیدا می‌کرد.
  • رفتارهایی که در هیات اجرایی بود برای من غیر قابل هضم است نمی‌دانم روش‌ آن‌ها چیست!. در جلسه‌ای که دولت دعوت کرد، گفتم؛ من اگر جای دولت بودم از افراد سرشناس سیاسی و علمی دعوت می‌کردم بیایند ثبت نام کنند و بعد کارچاق‌کنی میکردم شورای نگهبان برای آن‌ها مشکل ایجاد نکند تا مردم پای صندوق رای بیایند.
اخبار مرتبط:
سلیمی نمین: در مسئاله حجاب نباید جامعه را به سمت لجبازی بِبریم
سلیمی نمین: در مسئاله حجاب نباید جامعه را به سمت لجبازی بِبریم

تحلیلگر اصولگرا گفت: آنچه مسلم است، این است که ۹۹ درصد بانوان کشور با هر نوع الزام در حجاب نسبت حساسیت ویژه‌ای دارند به این معنی که نمی‌خواهند نگاه پست به آنها شود و نمی‌خواهند ملعبه امیال دیگران باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی خطاب به کریمی‌قدوسی: سلاح هسته‌ای را کجا می‌خواهید آزمایش کنید؟
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی خطاب به کریمی‌قدوسی: سلاح هسته‌ای را کجا می‌خواهید آزمایش کنید؟

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به اظهارات یک نماینده گفت: به عنوان عضو کمیسیون تخصصی عرض می ‌کنیم که ما هیچگونه سلاح هسته ای نه ساخته‌ایم و نه داریم؛ من تعجب می کنم از این نماینده که واقعا می خواهد کجا آزمایش کند؟ چون اطلاعات درستی ندارند حرف های غیردقیق مطرح می کنند.

وزارتخارجه: احضار سفیر سوئیس به سپاه کذب است / نیویورک‌تایمز و دبیرکل حمایت از انتفاضه فلسطین: احضار شد
وزارتخارجه: احضار سفیر سوئیس به سپاه کذب است / نیویورک‌تایمز و دبیرکل حمایت از انتفاضه فلسطین: احضار شد

گفتنی است یک روز بعد، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی تأیید کرد که سفیر سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا همزمان با عملیات حمله به خاک اسرائیل احضار شده،‌ اما نه به وزارت خارجه ایران،‌ بلکه «به یک پایگاه سپاه».

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است