کد خبر : 278151
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۷ - 12:01
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

نویسنده کیهان: حادثه تروریستی کرمان کار اسرائیل بود / روش کار داعش اینگونه نیست

تحلیلگر مسائل سیاست خارجی و نویسنده کیهان مدعی شد:داعش همیشه بلافاصله بعد از اقداماتش مسئولیت را برعهده می‌گرفت اما حالا بعد از یک روز و چند ساعت مسئولیت را پذیرفت یا آنکه هیچ وقت چهره‌های افرادی که عملیات را انجام می‌دادند را نمی‌پوشاند. با این اوصاف به نظر می‌رسد که طراح این اقدام ترورستی صهیونیست‌ها بوده‌اند.

نویسنده کیهان: حادثه تروریستی کرمان کار اسرائیل بود / روش کار داعش اینگونه نیست

به گزارش سایت خبری مدارا: نامه نیوز نوشت: پس از ترور انسان‌های بیگانه در کرمان در سالروز شهادت سردار سلیمانی انتظار عمومی آن است که ایران پاسخی درخور به عاملان این ترور بدهد؛ چه داعش که مسئولیت آن را برعهده گرفته و چه صهیونیست‌ها که گفته می‌شود طراحان اصلی این جنایت بوده‌اند‌‌.

جعفر قنادباشی، تحلیلگر مسائل سیاست خارجی، درباره این موضوع گفت: «برداشت افکار عمومی این است که عملیات تروریستی در کرمان از سوی صهیونیست‌ها طراحی شده است. این تصور چندان دور از ذهن هم نیست زیرا ثابت شده است که هدف صهیونیست‌‌ها کشتن انسان‌هاست و حتی خود غربی‌ها هم به انسان‌کشی آنها واکنش نشان داده‌اند. صهیونیست‌ها انسان می‌کشند تا لذت ببرند. در کرمان هم انسان‌های بی‌گناه و بی‌دفاع بسیاری کشته شدند تا ذهن به این سمت برود که صهیونیست‌ها پشت پرده این اقدام جنایتکارانه قرار داشتدند».

او ادامه داد: «مسئله بعدی این است که رژیم صهیونیستی در بن‌بست قرار گرفته است و‌ می‌خواهد با ضربه زدن به ما خود را از بن‌بست کنونی بیرون آورد. در این شرایط طبیعی است که افکار عمومی بگوید که اسرائیل طراح عملیات ترور در کرمان بوده است».

این تحلیلگر مسائل سیاست خارجی همچنین بیان کرد: «اکنون گفته می‌شود که اطلاعیه داعش با اطلاعیه‌های قبلی‌اش تفاوت‌هایی دارد؛ از جمله این داعش درباره ایران از عنوان بلاد فارس استفاده می‌کرد اما برای اولین‌بار است که از کلمه ایران استفاده کرده است یا ادبیات استفاده شده با گذشته تفاوت دارد. داعش همیشه بلافاصله بعد از اقداماتش مسئولیت را برعهده می‌گرفت اما حالا بعد از یک روز و چند ساعت مسئولیت را پذیرفت یا آنکه هیچ وقت چهره‌های افرادی که عملیات را انجام می‌دادند را نمی‌پوشاند اما حالا تصاویری از آنها منتشر می‌کند که صورتشان پوشیده شده و همان قسمت‌هایی که پیداست هم تار می‌کند‌. با این اوصاف به نظر می‌رسد که طراح این اقدام ترورستی صهیونیست‌ها بوده‌اند و حتی نوشتن بیانیه هم کار آنها بوده و داعش از سوی رژیم صهیونیستی اخیر شده تا مسئولیت را پذیرد. ما اصلا کاری به اطلاعیه داعش هم نداشته باشیم، باید بگوییم که داعش اساسا توسط آمریکا و صهیونیست‌ها به وجود آمده است و هر کاری انجام دهند، مسئولیتش با آمریکا و صهیونیست‌هاست».

قنادباشی در پایان گفت: «واکنش این باید با ابعاد این اقدام تروریستی متناسب باشد. مردم انتظار دارند پاسخی کوبنده به رژیم صهیونیستی داده شود. در واقع پاسخ ایران هم باید کوبنده و هم بازدارنده باشد».

اخبار مرتبط:
حاجی‌دلیگانی: ما باید هر لحظه آمادگی اسرائیل را داشته باشیم / بیش از نیمی از موشک‌ها و پهباد‌های ما در عملیات وعده صادق، به هدف خوردند
حاجی‌دلیگانی: ما باید هر لحظه آمادگی اسرائیل را داشته باشیم / بیش از نیمی از موشک‌ها و پهباد‌های ما در عملیات وعده صادق، به هدف خوردند

نماینده شاهین‌شهر می‌گوید: در حال حاضر، با اقتدار مضاعفی که برای ایران آفریده شد، بایستی مسئولان اقتصادی دولت، از این فرصت به وجود آمده، برای ترمیم جایگاه تجاری ایران در منطقه و جهان، بهره لازم را ببرند. یعنی اکنون این فرصت طلایی و پاس گل را بخش نظامی ما آفریده و حال نوبت مسئولان بخش اقتصادی است که آن را به گل تبدیل کنند.

فریدون عباسی، نماینده مجلس: اسرائیل در داخل ایران نفوذی دارد / باید مراقب باشیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم
فریدون عباسی، نماینده مجلس: اسرائیل در داخل ایران نفوذی دارد / باید مراقب باشیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم

نماینده مردم کازرون در مجلس گفت: رژیم اسرائیل در داخل نفوذی دارد، یا اقدام به ایجاد انفجار می‌کند یا دست به ترور می‌زند در نتیجه ما باید در داخل مراقبت امنیتی‌مان را بیشتر کنیم که از نفوذی‌ها ضربه نخوریم.

دولتِ رئیسی نمایندگان منتقدش را بی‌سواد خواند
دولتِ رئیسی نمایندگان منتقدش را بی‌سواد خواند

روابط عمومی معاونت پارلمانی رئیس‌ دولت سیزدهم نوشت: در اظهارنظری یکی از نمایندگان مجلس خواستار برکناری وزیر اقتصاد و رئیس بانک مرکزی شده است که ابراز چنین سخنی نیز در شرایط جنگ ترکیبی و اقتصادی مانند آن است که در عملیات نظامی، فرمانده میدانی تضعیف و تخریب شود!

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است