کد خبر : 277960
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۱۶ - 04:22
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

گزینش‌ها نباید دچار افراط و تفریط شود

رئیس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به جایگاه پراهمیت گزینش‌ها در تامین منابع انسانی گفت: گزینش‌ها نباید دچار افراط و تفریط شود.

گزینش‌ها نباید دچار افراط و تفریط شود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ حجت‌الاسلام اسدالله جعفری، رئیس کل دادگستری استان اصفهان، در همایش گزینش‌گران استان اصفهان، در خیمه حسینی گلستان شهدای اصفهان، با اشاره به حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان، اظهار داشت: انتظار مردم از نیروهای مسلح و امنیتی آن است که پاسخ در خور شأن دشمنان داده شود و این انتظاری به جا است.

به نوشته فارس؛ وی ادامه داد: اعتلای نظام اسلامی در راه پیشرفت همه جانبه به کارآمدی نظام بازمی‌گردد و نقش حساس و بسیار راهبردی گزینش در این مسیر بسیار تاثیر گذار است زیرا این کارآمدی، جز با انسان‌های شایسته محقق نمی‌شود.

حجت‌الاسلام‌ جعفری با اشاره به جایگاه نیروی انسانی در پیشرفت، افزود: اگر همه امکانات از جمله بودجه، امکانات و سایر عوامل وجود داشته باشد و این عوامل دست انسانی باشد که اهلیت لازم را نداشته باشد، اهل تدبیر و برنامه‌ریزی نباشد، تفکر انقلاب و‌ جهادی نداشته باشد، اهل صیانت از ارزش‌ها نباشد، قطعا موجب هدر رفت امکانات و تجهیزات می‌شود و خسارت محض خواهد بود.

وی تاکید کرد: پاسداری از حقوق عمومی منحصر به مبارزه با فساد مالی، سلامت بهداشتی و آموزش‌های عمومی و امثال آن نیست بلکه باید به جایگاه نیروی انسانی توجه ویژه‌ داشت، چون اساس پیشرفت و تعالی کشور به عامل انسانی بازمی‌گردد.

رییس دادگستری استان اصفهان ابراز داشت: عامل انسانی به یکباره به جایگاه‌هایی مثل مدیرکلی، وزارت و جایگاه های بالای ادرای نمی‌رسد و لازم است همواره در طول این مسیر زمینه‌های مختلف اخلاقی، رفتاری و امنینی مورد پایش قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: اولین گزینش‌گر خود خدا است و لذا لازم است که معیارهای ما در کزینش، معیارهای الهی باشد و هدف گزینش بر مبنای آیات الهی آن است که جامعه، جامعه خدایی و فضیلت محور باشد که همه اجزای آن رنگ خدایی داشته باشد.

حجت‌الاسلام‌ جعفری با اشاره به فرازهایی از آیات قرآن، گفت: فردای قیامت همه مسوولان نسبت به مسولیت‌ها مورد بازخواست می‌شوند و قطعا گزینش‌ها نیز در این دادگاه الهی مورد بازخواست قرار خواهند گرفت و لذا باید دقت داشت فردی که انتهاب می‌شود، فردی دارای شرایط لازم باشد و از سوی دیگر نباید افراط کرد و قطعا انتخاب مسوولان شایسته مرهون مجاهدت خاموش گزینش‌گران است.

وی بیان داشت: مسوولان ادارای نیز باید به مسأله گزینش و‌ گزینش‌گران توجه ویژه داشته باشند و وقتی این مسأله دارای اهمیت است، لازم است در زمینه های بودجه‌ای و امکاناتی توجه شود.

اخبار مرتبط:
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند
۲۴ واحد متخلف در اصفهان ۶ میلیارد ریال جریمه شدند

سرپرست اداره کل استاندارد استان اصفهان از محکومیت ۲۴ واحد متخلف در استان به پرداخت ۶ میلیارد ریال جریمه خبر داد.

کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت
کودک ۶ ساله در تصادف موتور و پیکان در برخوار جان باخت

رئیس پلیس راهور فرماندهی انتظامی استان از فوت کودک ۶ ساله بر اثر تصادف موتور سیکلت با خودرو در شهرستان برخوار خبر داد.

تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد
تکرار شکستگی لوله در خیابان میر / محدودیت ترافیکی اعمال شد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تکرار حادثه شکستگی لوله در خیابان میر اصفهان خبر داد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است