کد خبر : 276061
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۰۳ - 20:32
دسته‌بندی : پیشنهاد سردبیر، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: رئیسی باید پاسخگوی مافیای برنج در کشور باشد / فساد چای دبش بخشی از مافیا بود

نماینده مردم رشت گفت: مافیا دو بخش داخلی و خارجی دارد و در موضوعات مختلف شاهد هستیم که اقدام به دور زدن قانون می‌کند. متاسفانه این مافیا با ارز دولتی اقدام به خرید برنج و امثالهم می‌کند و همان محصول را به قیمت آزاد به مردم می‌فروشد.

نماینده مجلس: رئیسی باید پاسخگوی مافیای برنج در کشور باشد /  فساد چای دبش بخشی از مافیا بود

به گزارش سایت خبری مدارا؛ جماران نوشت: جبار کوچکی‌نژاد، نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳، گفت: علی‌رغم برگزاری یک جلسه نظارتی با موضوع برنج در مجلس و حضور وزرای مربوطه در این جلسه، و همچنین برگزاری جلسه با آقای مخبر معاون اول رئیس جمهور و مسئولان وزارت جهاد کشاورزی؛ کسی پاسخگوی واردات ۲ میلیون تن برنج به کشور نشده است.

کوچکی‌نژاد تصریح کرد: به نظر می‌رسد که مافیای برنج با قدرت در حال پیشبرد اهداف خود است و دولتی‌ها نیز در این خصوص اختیاری از خود ندارند.

وی گفت: قطعا در واردات ۲ میلیون تن برنج فساد وجود دارد و دولت که ادعای مبارزه با فساد دارد را باید به این موضوع ورود می‌کرد.

این عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ با اشاره به ابزارهای نظارتی مجلس، گفت: اگر واردات برنج ادامه پیدا کند راهی جز استیضاح وزیر جهاد کشاورزی برای مجلس باقی نمی‌ماند.
احتمال دارد رئیس جمهور را به مجلس دعوت کنیم

کوچکی‌نژاد اظهار داشت: نمایندگان مناطق شمالی کشور این موضوع را پیگیری خواهند کرد و حتی احتمال دارد که رئیس جمهور را نیز برای پاسخگویی بابت این اتفاق به مجلس دعوت کنیم.

وی بیان کرد: واقعیت امر این است که زندگی کشاورزان شمال کشور در حال نابودی است و واردات بی‌رویه برنج به این قشر از جامعه در سال آینده آسیب جدی وارد خواهد کرد.

کوچکی‌نژاد در بخش دیگری از این گفتگو، بیان داشت: به نظر می‌رسد که یک مافیا در پشت پرده برنج وجود دارد زیرا نمایندگان مجلس مصوب کرده‌اند که دیگر برنج وارد کشور نشود.

وی ادامه داد: نباید فراموش کنیم که فساد چای دبش بخشی از مافیا بود و امروز آقای رئیسی و قوه قضاییه باید در کنار هم با اینگونه فسادها مقابله کنند.

این عضو هیات رییسه کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۳ تاکید کرد: حتی در ماه‌های آخر مجلس یازدهم نیز این عزم وجود دارد که با واردات برنج مقابله شود و قطعاً در صورت ادامه‌دار بودن این موضوع وزیر جهاد کشاورزی استیضاح خواهد شد.

کوچکی‌نژاد در پایان گفت: مافیا دو بخش داخلی و خارجی دارد و در موضوعات مختلف شاهد هستیم که اقدام به دور زدن قانون می‌کند. متاسفانه این مافیا با ارز دولتی اقدام به خرید برنج و امثالهم می‌کند و همان محصول را به قیمت آزاد به مردم می‌فروشد. اما آنچه مسلم است که افرادی در بدنه مافیا حضور دارند که در مراکز تصمیم‌گیری کشور نفوذ دارند.

اخبار مرتبط:
بادامچیان: اسرائیل در حال منحل شدن است
بادامچیان: اسرائیل در حال منحل شدن است

دبیرکل حزب موتلفه گفت: رژیم صهیونیستی، دیوانه‌وار کنسولگری ما را مورد حمله قرار می‌دهد و پس از این حمله، درون رژیم صهیونیستی اضطراب ایجاد شده است، به خصوص با صحبت‌های سید حسن نصرالله که خیلی واضح اعلام کرد که ایران به این حمله پاسخ می‌دهد.

نماینده مجلس: اکثر موشک‌های سپاه به اسرائیل به هدف اصابت کرده
نماینده مجلس: اکثر موشک‌های سپاه به اسرائیل به هدف اصابت کرده

سلیمی مدعی شد که اکثر 280موشک و پهپادی که از سمت ایران به اسرائیل شلیک شده به هدف اصابت کرده است.

آل‌هاشم، امام‌جمعه تبریز: غیرمذهبی ها هم از حمله سپاه به اسرائیل خوشحال شدند
آل‌هاشم، امام‌جمعه تبریز: غیرمذهبی ها هم از حمله سپاه به اسرائیل خوشحال شدند

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با تبریک به رزمندگان قهرمان ایران اسلامی به ویژه نیروی هوافضای سپاه بابت انجام اقدام تنبیهی علیه رژیم اشغالگر، گفت: این عملیات غرور آفرین موجب شادی ملت فلسطین، غزه، مسلمانان جهان و ایران اسلامی شد.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است