کد خبر : 275927
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - 22:16
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

هوای اصفهان پاک شد

میانگین شاخص هوای اصفهان با قرار گرفتن بر روی عدد ۴۵ شرایط هوای پاک را برای این کلانشهر نشان می‌دهد.

هوای اصفهان پاک شد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در ۱۵ ایستگاه در ساعت انتشار این گزارش یعنی تا ساعت ۲۱ بر روی عدد ۴۵ و در وضعیت سبز و پاک قرار دارد.

به نوشته مهر؛ از این رو در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه احمد آباد با شاخص ۷۹، انقلاب ۵۷، پروین ۶۸، رهنان ۵۸ و کاوه ۶۲ AQI در وضعت زرد و سالم ثبت شده است.

همچنین در حال حاضر کیفیت هوا در ایستگاه ۲۵ آبان ۳۶، پارک زمزم ۴۴، دانشگاه صنعتی ۴۷، زینبیه ۴۶، فرشادی ۳۳، فیض ۲۴، کردآباد ۳۰، میرزاطاهر ۴۰ و ولدان ۲۸ AQI در وضعیت سبز و پاک قرار دارد.

همچنین کیفیت هوا در زرین شهر با میانگین ۸۲، سگزی ۹۱ و شاهین شهر ۵۳ AQI در وضعیت زرد و سالم قرار دارد.

کیفیت هوا در مبارکه نیز با قرار گرفتن بر روی عدد ۴۷ در وضعیت سبز و پاک ثبت شده است.

گفتنی است دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری اصفهان، خرازی، رودکی، جی، میثاق، خواجو، باغ غدیر و شهرهای کاشان، خمینی‌شهر، نجف‌آباد و دولت‌آباد فعال نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا همچون مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف دارد، به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

اخبار مرتبط:
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۲۶۸ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۱۵ شهر این استان به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی
اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی

مسوول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به رضایتمندی گردشگران از سفر به اصفهان گفت: اصفهان در زمینه سفر و جذب مسافر (تعداد مسافران) رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داد.

۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند
۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه ای تصفیه خانه آب خوانسار، آب شرب ۲ شهر و ۱۹ روستا در این شهرستان را به صورت پایدار تأمین می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است