کد خبر : 275923
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - 21:14
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

کاهش ذخایر خون در اصفهان

مدیر کل انتقال خون اصفهان گفت: با توجه به کاهش ذخایر خون در استان و شیوع ویروس آنفلوآنزا، هم‌اینک نیاز به تمام گروه‌های خونی داریم.

کاهش ذخایر خون در اصفهان

به گزارش سایت خبری مدارا؛ کیان دهراب پور، مدیرکل انتقال خون استان اصفهان گفت: ذخایر خون اصفهان کاهش یافته و از تمامی اهداکنندگان خواسته می‌شود به صورت مستمر برای اهدای خون اقدام کنند.

به نوشته فارس؛ وی ذخیره کنونی خون استان دو هزار و ۱۱۸ واحد معادل ۵.۵ روز و شهرستان اصفهان را هم هزار و ۹۱ و معادل ۳.۴ روز اعلام کرد و افزود: مراکز درمانی استان در حال حاضر به همه گروه‌های خونی نیاز دارند، اما نیاز به ذخایر خونی A مثبت و AB مثبت بیشتر است.

وی ادامه داد: در حالی که با شیوع بیماری‌های فصلی مانند آنفلوآنزا و همچنین کوتاه شدن روز‌ها و آلودگی هوا میزان مراجعه به مراکز اهدای خون استان اصفهان کاهش چشمگیری داشته، اما نیاز به خون به قوت قبل خود باقی است.

مدیرکل انتقال خون استان اصفهان با بیان اینکه سازمان انتقال خون برنامه‌ای ترویجی- انگیزشی و پویش‌های متعددی را طراحی و اجرا می‌کند، گفت: در حال حاضر پویش «مهر فاطمی» در دستور کار است و هدف از این پویش جذب بیشتر بانوان برای مشارکت در اهدای خون است.

اخبار مرتبط:
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان
رفع تصرف اراضی ملی استان اصفهان به ارزش ۳۴۰۰ میلیارد تومان

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از رفع تصرف ۲۶۸ هکتار اراضی ملی و دولتی استان اصفهان در گستره ۱۱۵ شهر این استان به ارزش بیش از ۳ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خبر داد.

اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی
اصفهان رتبه پنجم کشور در جذب گردشگر نوروزی

مسوول کمیته آمار و ارزیابی عملکرد ستاد خدمات سفر شهر اصفهان با اشاره به رضایتمندی گردشگران از سفر به اصفهان گفت: اصفهان در زمینه سفر و جذب مسافر (تعداد مسافران) رتبه پنجم را در کشور به خود اختصاص داد.

۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند
۲ شهر و ۱۹ روستای خوانسار از آب شرب پایدار بهره‌مند می‌شوند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان گفت: بهره‌برداری از فاز اول طرح توسعه ای تصفیه خانه آب خوانسار، آب شرب ۲ شهر و ۱۹ روستا در این شهرستان را به صورت پایدار تأمین می‌کند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است