کد خبر : 275835
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - 14:15
دسته‌بندی : اجتماعی
چاپ

نامه الیاس حضرتی به رئیس قوه قضاییه درباره سارا معصومی

الیاس حضرتی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به غلامحسین محسنی‌اژه‌ای خواستار مساعدت و مداخله رئیس قوه قضاییه در خصوص حکم سنگین صادرشده برای سارا معصومی شد.

نامه الیاس حضرتی به رئیس قوه قضاییه درباره سارا معصومی

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اعتمادآنلاین نوشت: الیاس حضرتی، مدیر مجموعه رسانه‌ای اعتماد، در نامه‌ای سرگشاده خطاب به غلامحسین محسنی‌اژه‌ای خواستار مساعدت و مداخله رئیس قوه قضاییه در خصوص حکم سنگین صادرشده برای سارا معصومی، روزنامه‌نگار حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی، شد.

مشروح این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای محسنی اژه‌ای ریاست محترم قوه قضاییه

با سلام و احترام

همانگونه که احتمالاً مستحضر شده‌اید، شعبه ٢۶ دادگاه انقلاب نظر به فعالیت مطبوعاتی و رسانه‌ای خانم سارا معصومی، حکم محکومیت صادر کرده است. بیش از ۲۰ سال است که بنده ایشان را می‌شناسم. وی از معدود روزنامه‌نگاران زبده و صاحب‌نظر در حوزه دیپلماسی و سیاست خارجی است. در کنار تخصص، عشق به وطن و تعهد به آرمان‌های سرزمین عزیزمان؛ ایران، از او شخصیت اثرگذاری ساخته است. در حالی که او مغضوب رسانه‌ها و جریان‌های وابسته به سلطه رسانه‌ای به شمار می‌آید، نباید مورد بی‌مهری و محرومیت از انجام وظیفه ذاتی خود باشد.

از شما که شخصیت معتدل و پیشگام نگرش منطقی و‌ اصولی در قوه قضاییه هستید، انتظار می‌رود با تدبیر و خردورزی خویش جلوی غربت پیشگامان آگاهی و‌ عاملان‌ واقعی فریضه امر به معروف و نهی از منکر را بگیرید. پیشاپیش دست شما را برای مداخله پدرانه‌تان می‌فشارم.

 

با مهر

الیاس حضرتی

اخبار مرتبط:
وکیل ماشاالله کرمی: در جلسه امروز دادگاه قاضی به حرف‌هایمان گوش داد
وکیل ماشاالله کرمی: در جلسه امروز دادگاه قاضی به حرف‌هایمان گوش داد

جلسه رسیدگی به پرونده ماشالله کرمی، پدر محمد مهدی کرمی از اعدام شدگان اعتراضات ۱۴۰۱، در شعبه دوم دادگاه انقلاب کرج، امروز برگزار شد.

امیرحسین رائفی‌پور چه نسبتی با علی‌اکبر رائفی‌پور دارد؟! / موسسه مصاف از کجا کسب درآمد می‎‌کند؟
امیرحسین رائفی‌پور چه نسبتی با علی‌اکبر رائفی‌پور دارد؟! / موسسه مصاف از کجا کسب درآمد می‎‌کند؟

مدیران اولیه موسسه مصاف ایرانیان، دو نفر هستند؛ «امیرحسین رائفی‌پور» و «حسین کوثری». برخی بر این تصور هستند که «امیرحسین» نام مستعار یا نام دیگر «علی‌اکبر رائفی‌پور» است و آنها معتقدند که اساسا «امیرحسین رائفی‌پور» ‌وجود خارجی ندارد، اما علی‌اکبر رائفی‌پور، در جریان یک مصاحبه به تاریخ اسفند 1400، اشاره‌ای به نقش «امیرحسین رائفی‌پور» کرده و او را برادر خود معرفی کرد.

یک حقوقدان: شورایعالی انقلاب فرهنگی صلاحیت تعیین جرم و مجازات درباره حجاب را ندارد
یک حقوقدان: شورایعالی انقلاب فرهنگی صلاحیت تعیین جرم و مجازات درباره حجاب را ندارد

کامبیز نوروزی گفت: اساس وظایف نیروی انتظامی فرهنگی نیست. علاوه بر این، مقابله با زنان و متوقف ساختن آنها به بهانه حجاب، انتقال زنان به مراکز پلیس و توقیف اتومبیل‌های زنان به بهانه حجاب و سایر موارد اینچنینی هیچ کدام در مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی وجود ندارند. اگر این مصوبات را مرور کنیم مشخص می‌شود که یک چنین دستوراتی توسط این شورا صادر نشده، ضمن اینکه صلاحیت تصویب چنین مقرراتی را هم ندارد، چراکه اساسا تعیین جرم، نوع مجازات و تمام مسائل کیفری خارج از صلاحیت شورای عالی انقلاب فرهنگی است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است