کد خبر : 275823
انتشار : ۱۴۰۲/۱۰/۰۲ - 12:25
دسته‌بندی : اسلاید، سیاسی
چاپ

در جمع مردم کرمان و خوزستان بیان شد:

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب: انتخابات جلوی دیکتاتوری را می‌گیرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: بعضی‌ها در مورد لزوم انتخابات، اشکال‌تراشی می‌کنند و دلسرد می‌کنند و توجه ندارند که اگر انتخابات در کشور نباشد، یا دیکتاتوری می‌شود یا هرج و مرج و ناامنی.

آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب: انتخابات جلوی دیکتاتوری را می‌گیرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ مهر نوشت: آیت‌الله خامنه‌ای رهبری انقلاب اسلامی امروز در دیدار جمعی از مردم استان‌های کرمان و خوزستان با اشاره به لزوم روشن شدن اصل منطق انتخابات در جمهوری اسلامی اظهار کردند: دو کلمه جمهوری و اسلامی، هر دو وابسته به انتخابات هستند؛ جمهوری، یعنی مردم‌سالاری و حاکمیت کشور به دست مردم و هیچ راهی جز انتخابات برای دخالت مردم در حاکمیت وجود ندارد.

ایشان افزودند: بعضی‌ها در مورد لزوم انتخابات، اشکال‌تراشی می‌کنند و دلسرد می‌کنند و توجه ندارند که اگر انتخابات در کشور نباشد، یا دیکتاتوری می‌شود یا هرج و مرج و ناامنی.  آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: آن چیزی که جلوی بروز دیکتاتوری، هرج و مرج، ناامنی و اغتشاش در کشور را می‌گیرد، انتخابات است.

مردم با انتخابات می‌توانند حاکمیت ملی را تامین کنند

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: انتخابات، مسیر صحیحی است که مردم می‌توانند با آن، حاکمیت ملی و مردم‌سالاری و جمهوریت را در کشور تأمین کنند.

ایشان با بیان اینکه انتخابات در کشور تحول ایجاد می‌کند افزودند: بعضی‌ها اسم تحول را می‌آورند و اظهار طرفداری از تحول می‌کنند اما عملاً آن چیزی که مقدمه حتمی تحول است یعنی انتخابات، مورد بی‌اعتنایی آنان قرار می‌گیرد.

انتخابات، پایه تحول در کشور است

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: با انتخابات می‌توان در کشور تحول ایجاد کرد؛ صاحبان دیدگاه‌های گوناگون سیاسی، اقتصادی و فرهنگی می‌خواهند به نفع دیدگاه سیاسی یا فرهنگی یا اقتصادی خودشان تحول ایجاد کنند که راهش آن است که با انتخابات، اعم از انتخابات مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان، ریاست‌جمهوری یا شوراها کسانی را که با آن فکر سیاسی و جهت‌گیری سیاسی یا اقتصادی یا فرهنگی آن‌ها همراه هستند، سر کار بیاورند که این تحول می‌شود؛ در واقع انتخابات، پایه تحول است.

برای برطرف‌شدن مشکلات، باید در انتخابات شرکت کنیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: بعضی‌ها مردم را از انتخابات دلسرد می‌کنند که این کاری غلط، اشتباه و به ضرر کشور است؛ به ضرر فلان شخص و آدم نیست بلکه به ضرر کشور است. ایشان ادامه دادند: بعضی‌ها برای آنکه مردم را از انتخابات دلسرد کنند، مدام مشکلات کشور را جلوی چشم می‌آورند؛ اگر مشکلات وجود دارد، راه‌حل مشکلات چیست؟ راه‌حل مشکلات، انتخابات است؛ اتفاقاً برای آنکه مشکلات برطرف شود، باید در انتخابات شرکت کنیم.

خوزستان، نماد همبستگی ملت ایران است

آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه بیانات خود با اشاره به جایگاه خوزستان در تاریخ ملت ایران گفتند: در تاریخ صد و بیست سی ساله‌ی اخیر کشور ما، خوزستان یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مراکز مقاومت ملت ایران بوده است؛ مظهر مقاومت ملت ایران در طول این مدت، مردم خوزستان بوده‌اند.

ایشان افزودند: از یک جهت دیگر هم خوزستان یک استان ممتاز است و آن، این است که خون شهیدان همه‌ی استان‌های کشور روی خاک خوزستان ریخته شده است؛ این یعنی خوزستان نماد همدلی و همبستگی همه‌ی ملت ایران است و از همه‌ی نقاط کشور جوان‌ها، پیش‌قراولان، فداکاران‌ آمدند در آنجا با ایمان‌شان، با انگیزه‌شان در آنجا جنگیدند و جان خودشان را در راه اسلام و ایران و جمهوری اسلامی فدا کردند؛ خوزستان نماد همبستگی ملت ایران شد.

رهبر معظم انقلاب اسلامی اضافه کردند: ما هر چه که در طول تاریخ از قهرمانی‌های ملت ایران شنیده بودیم، از فداکاری‌ها، از گذشت‌ها، از ایستادگی‌ها به چشم خودمان در خوزستان در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم.

کرمان، زمینه‌ی بروز شخصیت بزرگی مثل حاج‌قاسم سلیمانی است

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود با اشاره به جایگاه کرمان گفتند: بنده در طول سال‌ها اُنس با کرمان و کرمانی‌ها، نقاط درخشانی را در این استان و در مردم این استان بالعیان مشاهده کردم؛ اگر بخواهیم در چند جمله از مهم‌ترین این ویژگی‌ها اسم بیاوریم، باید عرض کنم، اولاً هویت عمیق فرهنگی کرمان است، ثانیاً نخبه‌پروری کرمان. این استان از خصوصیاتش، پرورش نخبگان، نجابت اخلاقی و ایمان صادقانه است.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پیشگامی مردم کرمان در پیوستن به نهضت اسلامی و انقلابی، افزودند: کرمان، زمینه‌ی بروز شخصیت بزرگی مثل حاج‌قاسم سلیمانی است؛ نخبه‌پروری و اتصال و ارتباط با مفاهیم اسلامی برجسته و مبارزه‌ی در راه آن‌ها، خصوصیت بزرگی است که بنده آن را به چشم، در مردم کرمان مشاهده کردم.

هیچ کسی بین رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس تفاوتی نمی‌گذارد

ایشان در بخش دیگری از بیانات خود، با اشاره به تداوم جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین گفتند: در دنیا هیچ کسی بین رژیم صهیونیستی، آمریکا و انگلیس تفاوتی نمی‌گذارد؛ همه می‌دانند که این‌ها یکی هستند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آمریکا، بی‌شرمانه قطعنامه شورای امنیت برای قطع بمباران و آتش‌بس در غزه را وتو می‌کند؛ این‌ها با همدیگر فرقی ندارند و یکی هستند؛ یعنی آمریکا در ریختن بمب روی سر کودکان، زنان، بیماران، افراد پیر و مردم بی دفاع با اسراییل، دارد همدستی می‌کند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: آبروی آمریکا رفت و نقاب از چهره تمدن غربی در این حادثه افتاد؛ پیروزی بزرگ ملت فلسطین در این است که غرب، آمریکا و ادعاهای دروغین حقوق بشری را بی‌آبرو کردند.

رژیم غاصب صهیونیستی، یک روز از روی زمین ریشه‌کن خواهد شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: تردیدی نداشته باشید که پیروزی با جبهه‌ حق است؛ تردیدی نداشته باشید که رژیم غاصب صهیونیستی، یک روز از روی زمین ریشه‌کن خواهد شد و ان‌شاءالله این جزء آینده‌های حتمی است؛ بعون‌اللّه و قوه و باذن‌اللّه و عزته، این کار خواهد شد و امیدواریم شما جوان‌ها آن روز را به چشم خودتان ببینید.

اخبار مرتبط:
سخنگوی شورا: کودکان غزه دیشب آسوده خوابیدند
سخنگوی شورا: کودکان غزه دیشب آسوده خوابیدند

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه ما به طور همزمان علاوه بر دفاع از خود از مواضع مظلومین نیز دفاع می‌کنیم، یادآور شد: شب گذشته پس از مدتها دیگر صدای پهپادها در فلسطین شنیده نشد و کودکان غزه توانستند یک شب بخوابند.

سخنگوی ارتش اسرائیل: ۹۹% از حملات موشکی ایران را رهگیری کردیم
سخنگوی ارتش اسرائیل: ۹۹% از حملات موشکی ایران را رهگیری کردیم

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحرونوت به نقل از منابع اسرائیلی مدعی شد ۹۹ درصد از حملات موشکی ایران رهگیری شد.

عباس عبدی: اسرائیل از درگیری با ایران استقبال می‌کند
عباس عبدی: اسرائیل از درگیری با ایران استقبال می‌کند

اسرائیل می‌کوشد که مستقیم ولو غیررسمی وارد درگیری شود؛ برخلاف ایران که غیرمستقیم و غیررسمی عمل می‌کند. رفتار اسراییل گرچه غیررسمی است حتی مسوولیت حمله به کنسولگری را هم نپذیرفته است، ولی هیچ ‌کس شکی در انجام آنها ازسوی اسراییل ندارد، همچنان که اغلب اقدامات ایران نیز چنین است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است