کد خبر : 275638
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۳۰ - 09:25
دسته‌بندی : اصفهان
چاپ

استاندار اصفهان: اصفهان مصمم به توسعه همکاری، روابط و تعامل با کشور نیجر است

استاندار اصفهان گفت: به عنوان یکی از استان‌های پیشرو در حوزه علمی و اقتصادی کشور، همه بضاعت خود را در راستای پشتیبانی از سیاست‌های ریاست جمهوری اعمال می‌کنیم تا توسعه روابط با کشور نیجر اتفاق بیفتد.

استاندار اصفهان: اصفهان مصمم به توسعه همکاری، روابط و تعامل با کشور نیجر است

به گزارش سایت خبری مدارا؛ سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در دیدار با وزیر مسکن کشور نیجر، گفت: اراده کشور برادر، نیجر این است که تعاملات و ارتباطات مؤثری با جمهوری اسلامی ایران داشته باشد.

به نوشته فارس؛ وی ادامه داد: قریب به ۵۰ سال از روابط ایران با کشور نیجر می‌گذرد اما سطح روابط و تعاملات به نحو مطلوبی نیست، اما تعاملات جدید روزهای امیدبخشی را گواهی می‌دهد امروز قاره آفریقا بعنوان یکی از مقاصد راهبردی جمهوری اسلامی شناخته می‌شود.

مرتضوی متذکر شد: سفرهای اخیر ریاست جمهوری و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به کشورهای آفریقایی از همین بابت است، در ۴۵ سال گذشته که کشور ما مورد تحریم بود، تلاش شد تا تحریم‌ها به فرصتی برای پیشرفت تبدیل شوند.

استاندار اصفهان افزود: امروز شرایطی بوجود آمده که در حوزه‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، اقتصاد دانش‌بنیان، بهداشت و درمان، فرهنگی فرصت‌های فوق‌العاده‌ای برای ایران اسلامی فراهم شود.

وی اظهار کرد: در سالهای اخیر ایران اسلامی در حوزه فناوری‌های نوین پیشرفت‌های چشمگیری داشته است و بسیاری از زیرساخت‌های این حوزه در استان اصفهان وجود دارد.

استاندار اصفهان ادامه داد: دستاوردهای شرکت‌های دانش بنیان مستقر در شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان با شرکت‌های به نام اروپایی برابری می‌کند، این موارد نتایج تحریم‌هایی بود که در ۴۵ سال گذشته بر ایران اسلامی روا داشتند.

مرتضوی عنوان کرد: قطعا بعنوان یکی از استان‌های پیشرو در حوزه علمی و اقتصادی کشور، همه بضاعت خود را در راستای پشتیبانی از سیاست‌های ریاست جمهوری اعمال خواهیم کرد و حمایت می‌کنیم تا توسعه روابط با کشور نیجر اتفاق بیفتد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی نشان داده با کشورهایی که دوستی می‌کند در همه شرایط از جمله شرایط سخت، دوستی خود را ادامه می‌دهد ایران اسلامی در برخورد با کشورهای دوست و برادر اصولی تعریف و بر آن متعهد است و همین مورد وجه تمایز جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها است ما به دنبال روابط دوجانبه هستیم تا در مسیر این روابط کشورها بتوانند مسائل و مشکلات خود را حل کنند.

نیجر، بدنبال گسترش روابط و تعاملات با ایران اسلامی

«سالیسو ساهیرو آدامو» وزیر مسکن و شهرسازی کشور نیجر نیز در این گفت‌وگو، بیان کرد: ایران بسیار قابل احترام است و مشخص است مردمی بسیار کوشا و جدی دارد.

وی ادامه داد: علیرغم تحریم‌هایی که همواره علیه ایران اعمال می‌شود متوجه شده‌ام که ایران بسیار پرتلاش و کوشا است زیرا ما نیز در تحریم‌هایی به سر می‌بریم و باید در حوزه‌های مختلف از ایران الگو بگیریم.

وزیر کشور نیجر، گفت: هدف اصلی حضور من در ایران و اصفهان، دوستی و برقراری روابط است البته درصدد هستیم تا عمق روابط و ارتباطات در حوزه‌های مختلف با ایران مستحکم تر شود، در این راستا از کارخانجاتی بازدید کردم که از لحاظ زیرساختی قابل تحسین هستند.

وی ادامه داد: دوم دی ماه نخست وزیر کشور نیجر با هیأت همراه وارد ایران می‌شوند و امیدوارم باب تعاملات بیشتر با ایران و اصفهان گشوده شود.

وزیر مسکن و شهرسازی کشور نیجر خاطرنشان کرد: از ۲۶ ژوئیه تغییراتی در کشور ما رخ داد پیش از آن ما همیشه در برقراری ارتباط با ایران محدود بودیم اما امیدواریم با اتفاقی که در کشور من افتاده است مقامات دو کشور بیش از پیش با یکدیگر دیدار و تعامل داشته باشند.

اخبار مرتبط:
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست
اصفهان میزبان اجلاس اتاق‌های بازرگانی عضو «ACD» آسیاست

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان گفت: این کلانشهر میزبان برگزاری اجلاس اتاق‌های بازرگانی کشورهای عضو مجمع گفت‌وگوی همکاری آسیا(ACD) است.

‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند
‌۳ اصفهانی به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند

سه نفر از اصفهان به اردوی تیم ملی دو و میدانی دعوت شدند.

صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید
صادرات گیاهان دارویی اصفهان به ۱۱ میلیون دلار رسید

مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی اصفهان گفت: ارزش صادرات انواع گیاهان دارویی از این استان به خارج از کشور در سال گذشته حدود ۱۱ میلیون دلار بود که نسبت به سال ۱۴۰۱ افزایش یافته است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است