کد خبر : 275589
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - 18:54
دسته‌بندی : برگزیده ها، سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: رئیس سازمان سنجش باید تحت تعقیب قرار بگیرد

نماینده زابل در مجلس با بیان اینکه رفتار مدیران ما باید مطابق قانون باشد گفت: مدیری که برای نپذیرفتن قانون استعفا می‌دهد ضمن اینکه باید با استعفایش موافقت شود، مراجع قضایی نیز باید با او برخورد کنند.

نماینده مجلس: رئیس سازمان سنجش باید تحت تعقیب قرار بگیرد

به گزارش سایت خبری مدارا؛ اعتمادآنلاین نوشت: محمد سرگزی، نماینده مردم زابل و زهک، با بیان اینکه مدیری که رأی دیوان عدالت اداری را تمکین نکرده به دلیل عدم اجرای رأی باید مورد رسیدگی قرار بگیرد گفت: از دیوان عدالت اداری خواهش می‌کنم صرف نظر از فضاهای آلوده‌ای که برخی مدیران ایجاد یا در فضای سیاسی به وجود می‌آید قاطعانه به رسالت خود عمل کند.

سرگزی درباره استعفای رئیس سازمان سنجش در اعتراض به حکم دیوان عدالت اداری اظهار کرد: اگر قرار باشد مدیران ما به قانون تمکین نکنند نمی‌توان از مردم انتظار داشته باشیم که به قانون عمل کنند.

این نماینده مجلس با بیان اینکه رفتار مدیران ما باید مطابق قانون باشد گفت: مدیری که برای نپذیرفتن قانون استعفا می‌دهد ضمن اینکه باید با استعفایش موافقت شود، مراجع قضایی نیز باید با او برخورد کنند.

او ادامه داد: مدیر با این رفتار عملاً پا روی قانون می‌گذارد و اعلام می‌کند قانون را قبول ندارد. به موجب قانون یک مرجعی برای یک موضوعی دارای صلاحیت است، تصمیمات این مرجع نیز باید از سوی دستگاه‌های اجرایی مورد قبول قرار بگیرد و اجرا شود.

سرگزی با اشاره به اینکه ضمانت اجرا برای عدم اجرای مصوبات و آرا در قانون پیش‌بینی شده است افزود: از دیوان عدالت اداری خواهش می‌کنم صرف نظر از فضاهای آلوده‌ای که برخی مدیران ایجاد می‌کنند یا در فضای سیاسی به وجود می‌آید، قاطعانه به رسالت خود عمل کند.

او با اشاره به اینکه استعفای رئیس سازمان سنجش فرار رو به جلو است و باید با مجازات انفصال از خدمات دولتی روبه‌رو شود گفت: برخی مطالب در استعفانامه آقای پورعباس عین افتراست، دادستان تهران باید ورود کند و رئیس سازمان سنجش تحت تعقیب قرار بگیرد.

 

اخبار مرتبط:
عباس عبدی: گروهی از اصولگرایان دروغگو، بی‌شخصیت، و هتاک هستند
عباس عبدی: گروهی از اصولگرایان دروغگو، بی‌شخصیت، و هتاک هستند

تحلیلگر مسائل سیاسی کشور نوشت: گروهی از اصولگرایان هستند که به راحتی دروغ می‌گویند و تهمت می‌زنند و حرف خود را تغییر می‌دهند، حقیقت مسلم و روشن را نفی می‌کنند، در تاریخ ایران وجود گروهی مشابه آنها یا بی‌سابقه است یا کم‌سابقه.

سلیمی نمین: در مسئاله حجاب نباید جامعه را به سمت لجبازی بِبریم
سلیمی نمین: در مسئاله حجاب نباید جامعه را به سمت لجبازی بِبریم

تحلیلگر اصولگرا گفت: آنچه مسلم است، این است که ۹۹ درصد بانوان کشور با هر نوع الزام در حجاب نسبت حساسیت ویژه‌ای دارند به این معنی که نمی‌خواهند نگاه پست به آنها شود و نمی‌خواهند ملعبه امیال دیگران باشند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی خطاب به کریمی‌قدوسی: سلاح هسته‌ای را کجا می‌خواهید آزمایش کنید؟
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی خطاب به کریمی‌قدوسی: سلاح هسته‌ای را کجا می‌خواهید آزمایش کنید؟

نایب رییس کمیسیون امنیت ملی در واکنش به اظهارات یک نماینده گفت: به عنوان عضو کمیسیون تخصصی عرض می ‌کنیم که ما هیچگونه سلاح هسته ای نه ساخته‌ایم و نه داریم؛ من تعجب می کنم از این نماینده که واقعا می خواهد کجا آزمایش کند؟ چون اطلاعات درستی ندارند حرف های غیردقیق مطرح می کنند.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است