کد خبر : 275477
انتشار : ۱۴۰۲/۰۹/۲۹ - 10:51
دسته‌بندی : سیاسی
چاپ

نماینده مجلس: این‌همه بودجه برای امنیت سایبری کجا خرج می‌شود؟

نوری‌قزلجه، درباره تعدد حملات سایبری گفت: ما بعد از این همه سخت گیری‌ها در این حوزه و ایجاد محدودیت در بحث ارتباط با خارج از کشور که در خیلی جا‌ها مردم هزینه آن را با فیلترینگ می‌دهند؛ باید حداقل جلو این کار‌ها را بگیریم.

نماینده مجلس: این‌همه بودجه برای امنیت سایبری کجا خرج می‌شود؟

به گزارش سایت خبری مدارا؛ انتخاب نوشت: حملات سایبری متعدد در دوسال اخیر نگرانی‌های بسیاری را در این حوزه به وجود آورده، اما سازمان پدافند غیرعامل و وزارت ارتباطات به نظر نمی‌رسد اقدامات خاصی برای جبران این چالش‌های کرده باشند و کشور برای بار چندم از یک سوراخ گزیده می‌شود.

وی در ادامه افزود: این همه منابعی که در بودجه‌های سنواتی برای مراقبت‌های سایبری جدا می‌شود و بدون بحث در اختیار نهاد‌ها قرار میگیرد باید یک نتیجه‌ای داشته باشد. نهاد‌ها بودجه می‌گیرند که این حوزه را مدیریت کنند باز هم چنین اتفاقاتی می‌افتد باید مسئولین پاسخگو باشند. این کار‌ها صرفا اخلال چندساعته نیست و نگرانی‌های مردم باید رفع شود. وقوع حملات سایبری اینطور نباید جلوه کند که ضعف در این حوزه داریم. مسئولین باید چنین موضوعی را جبران کنند.

نوری قزلجه درباره تذکر به وزیر ارتباطات در این رابطه اشاره کرد: صحبت کردن و تذکر به وزیر ارتباطات ساده است، اما مسئولین نیز خوشحالند که مجلس فعلا وقت ندارد و بحث بازگشت بودجه مطرح است و به نوعی خوشحالند که مجلس به پایان رسیده و نظارتی در این ناحیه دامن آن‌ها را نخواهد گرفت. از سوی دیگر نزدیکی سیاسی مجلس و دولت در این دوره به طور کلی نظارت‌های مجلس را کاهش داده است.

نوری قزلجه درباره مهاجرت نخبگان و تاثیر آن بر کاهش امنیت سایبری گفت: یکی از علل آسیب پذیری در حوزه سایبری و اختلال در پمپ بنزین‌ها و… مهاجرت نخبگان این عرصه خصوصا بعد از طرح مباحث مربوط به صیانت در کشور است که باید مسئولین نسبت به پاسخگویی در این زمینه اقدام کنند و جلو فرار مغز‌ها گرفته شود.

اخبار مرتبط:
«نور نیوز» ارگان رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیست
«نور نیوز» ارگان رسانه‌ای دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی نیست

دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به صدور اطلاعیه‌ای هرگونه انتساب میان این شورا و یکی از پایگاه های خبری را تکذیب و اعلام کرد: شورای عالی امنیت ملی و دبیرخانه شورا دارای اُرگان رسانه ای نبوده و کلیه اخبار و اطلاعیه‌های آن از طریق رسانه ملی، صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و خبرگزاری‌های رسمی کشور منتشر می‌شود.

در صورت خطای مجدد صهیونیست‌ها، سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود
در صورت خطای مجدد صهیونیست‌ها، سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود

علی باقری معاون سیاسی وزارت خارجه ایران گفت: در صورت سرزدن خطای مجدد از سوی دشمن، صهیونیستها بدانند که دیگر ۱۲ روز وقت نخواهند داشت و سرعت پاسخ ایران کمتر از چند ثانیه خواهد بود.

وزیر خارجه مصر پیام هشدار ایران را به اسرائیل رسانده است
وزیر خارجه مصر پیام هشدار ایران را به اسرائیل رسانده است

تسنیم نوشت: یک منبع آگاه خبر داد که در خلال تماس تلفنی وزرای خارجه ایران و مصر پیام هشداری جهت ارسال به اسرائیل داده شده است. پیشتر اخباری منتشر شده بود که تهران از طریق قاهره پیام هشدار مهم به رژیم اسرائیل ارسال کرده است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلیه حقوق محفوظ است